10 tipov – Chcem žiť fitness lifestyle no nezvládam to

Dózy s jedlom, každodenné varenie, vynechané jedlo. Mám chuť na niečo sladké, strácam motiváciu, je to príliš komplikované…

 

Tipy ktoré zaručene pomôžu začať v dodržiavaní jedálnička pre zhadzovanie tuku, naberanie svalovej hmoty alebo udržanie štandardnej konfekčnej veľkosti. Zmena životného štýlu je o pravidlách, načasovaní a prioritách. Čítaj ďalej!

  1. Racionálne zváž svoje schopnosti a možnosti

Nie si profesionálny športovec. Práca, štúdium, povinnosti… Cestu k cieľu a každodenný fitness lifestyle si musíš prispsobiť tak, aby si ho vedel zvládať za každých okolností. Niekomu práca dovolí jesť 4x do dňa, niekomu 6x. Vždy je však cesta ako to zvládnuť. Nastaviť si režim tak aby si zo svojich možností vyťažil čo najviac.

losos

 

  1. Aj malá zmena je krok vpred

Ak máš problém s motiváciou a odhodlaním, nevieš dodržiavať režim, riadiť sa plánom, začni malou zmenou. Ak neraňajkuješ zmeň to. Sladkosti vymeň za ovocie, biele pečivo a celozrnné. Chipsy a film vymeň za varenie zdravej a výživnej večere po tréningu. Ani netušíš koľko skrytej kreativity v sebe vieš objaviť vďaka vareniu.

kurca

  1. Načasovanie

To platí pre tréning a taktiež pre každé jedlo. Večer pred nasledujúcim dňom si premietni kde a čo budeš jesť. Ak vstávaš skoro ráno a raňajky nestihneš pripraviť, sprav si ich deň vopred a najedz sa po ceste do práce.

 

  1. Varenie

Večná téma. Všetci o tom hovoria a všetci s tým majú tak trošku problém. Ak nestíhaš variť každý deň, priprav si mäso na 2-3 dni. V dobre uzavretej nádobe vydrží bez problémov v chladničke. Ryžovar ti uvarí čerstvú ryžu každé ráno bez toho aby si musel stáť pri sporáku. Snaž sa veci robiť jednoducho, stráň sa zložitosti. Inak bude ťažké dlhodobo dodržiavať akýkoľvek plán.

steak

  1. Dózy, škatuľky nádoby

Jedlo vždy a všade. Navariť, nezabudnúť na príbor a môžeš sa vybrať kamkoľvek.

  1. Chuť na sladké

Nenahraditeľná kreativita… Skúšal si niekedy skombinovať pár druhov ovocia a vytvoriť si vlastný ovocný šalát? Pred tebou odšťavené čerstvé ovocie dnes nájdeš v každom nákupnom centre. Vymeniť ho za superkalorický milkshake z fastfoodu a vychutnať si ho s priateľmi nemusí byť vôbec zlý nápad!

bobule

  1. Daj zbohom stereotypu v jedení

Každá korenina dodá jedlu inú chuť. Na trhu nájdeš enormné množstvo zeleniny vhodnej na šalát. Odšťav si niekoľko druhov ovocia a podeľ sa s chuťou ktorá ťa dostala s niekým ďalším! Vieš koľko druhov ryže existuje? Nemusíš jesť stále len bielu. Mäso sa dá variť, piecť, dusiť… Nikto ťa nenúti aby to bolo len o kuracích prsiach pripravených jednotvárne na panvici.

zelenina

  1. Ach, do týchto sa nezmestím…

Najväčšia motivácia pre všetky ženy! Staré džínsy do ktorých sa už nezmestíš, chýba pár centimetrov a boli by zapnuté… Chceš si ich obliecť opäť? Ber to ako motiváciu k cvičeniu, začni sa hýbať a zmeň svoje stravovacie návyky.

  1. Motivácia

V podstate čokoľvek. To že sa blíži leto, musím byť v top forme kvôli dovolenke s priateľkou, chcem vyzerať lepšie sám pre seba, chcem sa cítiť lepšie. Chcem kocky na bruchu. Ten zadok by mohol byť menší… Vizualizuj svoje predstavy o sebe po premene na ktorej pracuješ.

  1. Keep Calm-, nenechaj sa odradiť ničím a nikým

5:30 ráno a sme bez elektriny. Ako si spravím raňajky? Dnes to nebude o vajíčkach  so šunkou a zeleninou. No nemusí to byť ani o bielom pečive s maslom a džemom. Čo takto proteínový koktail s ryžovými racio chlebíkmi? Aj v tomto sa snaž predvídať a maj pripravenú alternatívu, niečo čo ti napriek hladu nedovolí porušiť diétu. Zlé raňajky ťa dokážu rozhodiť a demotivovať na celý zvyšok dňa.

citat

 

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

Tešíme sa na váš názor !

Zanechajte komentár alebo skúsenosť

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Doplnky vo výpredaji

FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password