2 Časť: Na čom sa vozia hviezdy bodybuildingu? Výkon v posilke aj na cestách musí byť !

V minulej časti tohto seriálu sme si predstavili niekoľkých velikánov dnešnej new school scény. Táto časť prinesie pohľad na tátoše 4 nositeľov titulu Mr. Olympia – dvaja z nich získali toto ocenenie pred začiatkom nového milénia, zvyšná dvojica po ňom. O kom je reč?

Napovieme vám vskutku originálne. Štvorica osobností pôsobiaca v oblasti budovania svalov má za tie roky vybudovaný istý kult osobnosti a špeciálnu auru, ktorá ich sprevádza na každom kroku. Hviezdy otáčajúce hlavy fanúšikov a obdivovateľov, žien i mužov.

Prvý zo štvorice je známy vetou -hasta la vista baby-, ďalší (o niečo mladší) sa fotil v ponožkách a jeho príprava bola zahalená rúškom tajomstva. Dvojica ktorá doplní tú predošlú hviezdila na prelome tisícročí, títo dvaja borci medzi sebou zvádzali fair play boj. -Johnny Bravo- kulturistiky proti -Kráľovi- kulturistiky.

Už v tom máte jasno? Ak nie, je na čase prelistovať si staršie magazíny o kulturistike, ak ste skutoční znalci, uhádnuť mená pre vás nebol väčší problém.

ARNOLD SCHWARZENEGGER

ARNOLD SCHWARZENEGGERRakúšan. Je stelesnením úspechu. Postupne sa dostal od výborných umiestnení na vzpieračských súťažiach k skvelým výsledkom na kulturistických pódiách. Nasledoval úspech v Amerike. Skutočné prerazenie, ba doslova rozkopnutie dverí za veľkou mlákou. Ako keby vstúpil do neznámeho sveta tak nečakane a razantne, že zaujal aj bez toho, aby musel zakričať -som tu-! Úspech v biznise, úradovanie v pozícií guvernéra Kalifornie (2003-2011), herecká kariéra. To všetko zabezpečilo Arnoldovi slávu a úspech. Inšpiroval generácie.

Jeden z novinárov, ktorý ho spovedal počas nastupovania do jeho luxusného Bugatti Veyron, polichotil bývalému politikovi vetou: -nikto nie je tak cool ako vy, Arnold-! No a my sa s týmto názorom jednoznačne stotožňujeme!

 

Bugatti Veyron

 

Hummer H1 Terminator

 

Bentley Continental Supersport

 

 

Čerešničkou na torte je súkromné lietadlo.

 

 

DORIAN YATES

 

Európan pochádzajúci z Anglicka. Narodil sa v roku 1962. S prezývkou Tieň, -The Shadow-, kráľoval kulturistickej scéne dlhých šesť rokov (1992 – 1997). Nebol to plážový typ, v podstate sa stránil styku s verejnosťou a po súťažiach sa zvykol zašiť v posilňovni a ďalej trénovať.

Od roku 1987 vlastní hardcore fitko Temple Gym v Birminghame. Po roku 2006 rozšíril sieť o ďalšie 4 fitká s rovnakým názvom. Aj tie sa nachádzajú v Anglicku.

Má rád autá? Áno! Inak by sa za tie roky v jeho garáži neobjavilo exkluzívne BMW a super rýchle Bentley!

 

BMW 750i (motor V12!)

Pikoškou je, že ho už dlhší čas nevlastní. V roku 2009 ho neznámy človek predával na jednom z anglických fór o posilňovaní.

 

 

Bentley Continental Supersport je v obľube mnohých kulturistov.

 

RONNIE COLEMAN

Nezabudnuteľný. Kto by ho nepoznal. Američan narodený v mestečku Monroe, štát Louisiana. Najlepší kulturista planéty 8x za sebou. Pôsobil v Texase, mestečku Arlington, ako policajt. V rovnakom meste sa nachádza legendárny Metroflex Gym, kde prebiehali jeho tvrdé tréningy, v ktorých sa nebál obliecť podporný dres na drepy a trénovať s extrémnymi váhami, prípadne tlačiť obrovské a ťažké (200 libier=90 kg vážiace) jednoručky.

Light weight baby! Yeah buddy!

 

Dodge, Porsche, Cadillac Escalade, Hummer. Slušné hračky, čo poviete?

 

 

Rolls Royce Ghost. Pred niekoľkými mesiacmi nahradil Bentley.

 

JAY CUTLER

Neprehliadnuteľná blond hriva sa stala hlavným poznávacím znakom tohto Američana. Vybodoval si na nej svoj imidž. Nie je mnoho blond chlapov s obrovskými svalmi. Zväčša sa jedná o búchačov bez vlasov. No Jay je iný. Práve kvôli vlasom svieti v dave, a ako sám hovorí, nie je preňho jednoduché splynúť s okolím a ľudia ho spoznávajú na každom kroku. Jeho hriva vraj nepotrebuje žiadnu extra údržbu, iba občasné návštevy u holiča.

Okrem 4 titulov Mr. Olympia (roky 2006, 2007, 2009 a 2010) je známy láskou k luxusu a dobrým veciam. Má zmapované najlepšie reštaurácie v Las Vegas, investuje do dobrých áut. No napriek tomu nikdy neodmietol nikoho, kto si počas jeho tréningu prišiel po podpis alebo fotku. Skutočná osobnosť!

Rolls Royce Ghost. Áno, rovnaké auto má jeho dlhoročný konkurent -Kráľ- Ronnie Coleman. Vraj sa jedná o Jayovo -daily car.

 

Na také -domáce vozenie- po Vegas využíva aj pohodlný Range Rover.

0

Fitgo.sk portál o cvičení a všetkom, čo s ním súvisí . Prinášame vám kvalitný obsah podložený osobnou skúsenosťou a dôveryhodnými zdrojmi.

Tešíme sa na váš názor

Zanechať názor

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password