Ako vykonávať kľuky? Napríklad s výhodami vo forme aktivizácie brucha a stabilizátorov ramena!

Kto tie kľuky spopularizoval? Bol to Rocky, YouTube alebo jednoducho to, že ich môžete precvičiť kdekoľvek a kedykoľvek? Nech ich poznáte z filmu, videí, fitka alebo knihy, variabilita tohto cvičenia je naozaj na hranici neobmedzených možností! Táto modifikácia kľukov vás naozaj otestuje! Potrebovať budete bosu a akúkoľvek vyvýšenú platformu, ktorá bude pre vás dostatočne pevnou a stabilnou oporou. Prinášame vám ďalšie informácie o spôsoboch, akými kľuk sťažíte. Kvôli čomu toto cvičenie využiť v tréningu?

 

Prečo vyskúšať toto cvičenie?

 

Ak je vašim cieľom vybudovať prsné svalstvo a tricepsy, zaiste vás poteší, že toto cvičenie cieli okrem týchto partií aj na stabilizátory ramena a brušné svalstvo.

Nie je to naozaj žiadna veda, silný jedinci si môžu o tomto cvičení myslieť to, že bude pre nich príliš jednoduché.

 

Ak to tak naozaj bude, nezabudnite na fakt, že si ho viete vždy nejakým spôsobom sťažiť:

 

  1. Prerušte cvičenie v najnižšom bode spodnej fázy po dobu 2-3 sekúnd.
  2. Oblečte si záťažovú vestu.
  3. Umiestnite závažie do úrovne vášho stredného chrbta.

 

V akom rozsahu opakovaní cvičiť toto cvičenie? Ak ste dostatočne silní, neštíťte sa vysokých počtov opakovaní! Svalstvo pŕs a ramien na ne reaguje veľmi dobre.

 

 

Publikované s láskavým súhlasom Dr. Chada Waterburyho. Chad je doktor fyzioterapie, taktiež aj Master of Science v odbore neurofyziológia. Venuje sa trénerstvu, fyzioterapii a optimalizovaniu stravovania. Je speaker a taktiež vykonáva publikačnú činnosť ako autor. Svoju prax vykonáva v najkrajších lokalitách Kalifornie, USA. Instagram autora nájdete po kliknutí sem.

Dr. Chad Waterbury

Doktor fyzioterapie a neurofyziológ . Autor mnohých unikátnych a funkčných tréningových plánov. Pravidelne publikuje pre t-nation.com . Jeho rukami prešlo mnoho špičkových atlétov ale aj bežných klientov. Jeho unikátnu prax prezentujeme čitateľom na FitGo.sk s jeho vedomým súhlasom.

Tešíme sa na váš názor !

Zanechajte komentár alebo skúsenosť

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Doplnky vo výpredaji

FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password