Nechci zmeniť všetko naraz – 4 jednoduché tipy ako začať zdravo žiť

Pravdepodobne žiješ celkom spokojný život a dopraješ si väčšinu jedál, po ktorých aktuálne túžiš. Pri chudnutí  je to však zložitejšie – musíš obmedziť niektoré jedlá, sladkosti, sladené nápoje a podobne. Obmedzovanie ťa však frustruje a vyhadzuje z tvojej komfortnej zóny. Na takéto zmeny si treba zvykať postupne, pretože keď ich príde príliš veľa naraz, telo a myseľ sa vzoprú a ty skončíš na začiatku.

fitness fotografia

Už som videl množstvo ľudí zlyhať práve v tomto bode. Rozhodli sa zmeniť svoj životný štýl – no chceli všetko prirýchlo a príliš radikálne zmenili to, ako sa dovtedy stravovali – výsledkom toho bolo, že to po pár týždňoch vzdali – bolo totiž jednoduchšie vrátiť sa k pôvodnému pohodliu ako bojovať so všetkými tými zmenami, vydržať a zvyknúť si na zdravší život.

Ponaučenie: Ak sa rozhodneš zmeniť svoj životný štýl urči si kam chceš dôjsť a následne začni robiť zmeny krok za krokom, jednu po druhej, nie je totiž dôležité ako rýchlo sa tam dostaneš, ale to aby si sa tam dostal/a – príklad:

  1. Prestaň piť sladené nápoje
  2. Jednu prílohu denne (ryža, zemiaky) vymeň za zeleninu ako napríklad šalát, uhorky, paradajky a podobne
  3. Začni pravidelne jesť (4-5 jedál denne)
  4. Začni cvičiť aspoň 1x týždenne (kľudne aj doma) a postupne pridávaj tréningy

A tak ďalej, až kým sa dostaneš do svojho želaného stavu.

Fitgo

Fitgo.sk portál o cvičení a všetkom, čo s ním súvisí . Prinášame vám kvalitný obsah podložený osobnou skúsenosťou a dôveryhodnými zdrojmi.

Zanechajte komentár !

avatar

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

FitGo