Alavis ako kĺbová výživa? Konsky silná, no existuje aj jej alternatíva, ktorá je určená pre ľudí!

Alavis Triple Blend  patrí k veľmi obľúbeným produktom zo skupiny produktov zameraných na zdravie kĺbov a ich vyživovanie. Čo je ale na tomto produkte zaujímavé a netradičné? Tento kanadský produkt je opradený množstvom mýtov a legiend o jeho užívaní, negatívach, pozitívach, je ovenčený informáciami z druhej, niekedy až tretej ruky. Snáď nejestvuje produkt určený pre zvieratá, ktorý je využívaný ľuďmi väčšmi, než práve tento produkt. Alavis Triple Blend Extra Silný sa využíva za účelom výživy kĺbov v prípade koní.

Napriek tomu, že tento produkt je určený zvieratám (konkrétne koňom), teší sa významnej obľube v prípade rekreačných aj vrcholových športovcov. Kĺbová výživa je súčasťou suplementačných režimov mnohých športovcov. Počuli ste na túto konkrétnu kĺbovú výživu niečo zlé?

 

Alavis Triple Blend

Z balenia aj marketingu je zrejme, že ide o kĺbovú výživu určenú pre kone

 

 

Je Alavis Triple Blend vhodná kĺbová výživa pre ľudí?

Alavis v podstate ľudia zvyknú pochváliť pozitívnou skúsenosťou. Negatíva nepočuť, aj keď je tento produkt určený zvieratám a tým máme na mysli aj jeho zloženie. Produkt so silou koňa môže byť určený len koňom, pre veterinárne účely, nikto sa neodváži garantovať bezpečnosť takéhoto produktu v prípade konzumácie ľudmi, športovcami. Jeho zloženie môže byť špecificky prispôsobené zvieraťu. Ani vedecká, odborná obec nezastáva jednotný názor, faktom je v každom prípade to, že nikto by sa oficiálne v štúdiách neodhodlal na monitoring konzumácie veterinárneho doplnku výživy ľudmi.

 

Je hodné zamyslieť sa nad tým čo konzumujete. Je vhodné takýto produkt konzumovať, keď je určený pre zvieratá!?

 

V nasledujúcom videu sa dozviete to, že oficiálne zastúpenie Alavis-u v Českej republike neodporúča ľuďom konzumáciu Alavis Triple Blend  pre kone! Vadí im opodstatnená negatívna publicita spôsobená užívaním zvieracích produktov ľuďmi, ktorá môže pošramotiť dobré meno značky produkujúcej výživu určenú zvieratám.

 

Osobne by sme tento produkt vyskúšali len v krajnom prípade, kedy by naozaj nezaberalo nič iné a lekári by si nevedeli dať rady s našim problémom. Treba mať na mysli to, že tento produkt je určený pre kone a v prípade konzumácie tohto produktu podstupujete isté riziko.

 

O Animal Flex kĺbovej výžive, ktorú sme u nás recenzovali, vieme povedať to, že je určená ľuďom a na jej adresu evidujeme dobré ohlasy. Odporúčame ju vyskúšať v prípade, že vám záleží na zdraví vašich kĺbov.

 

 

Hľadáte inú alternatívu? Barnys Triple Blend je určený ľuďom !

Jednoducho ste nemali z užívania Animal Flex kĺbovej výživy dobrý pocit, no nechcete mať nič spoločné s doplnkovou výživou určenou pre kone?

Barnys Triple Blend

Barnys a Alavis sa spojili aby vytvorili “kĺbovku”, ktorá je bude konsky silná a zároveň určená druhu Homo Sapiens

Zaujímavou informáciou je to, že na základe obľuby tohto produktu sa výrobca Barnys v spolupráci s výrobcom Alavis-u rozhodli pripraviť produkt s konskou silou určený ľuďom  Barnys Triple Blend (extra silný). Alavis a Barnys sú sesterské spoločnosti a patria pod jednu veľkú materskú firmu. Už samotná informácia o tom, že k takémuto kroku došlo napovedá o tom, že aj samotný producent Alavisu môže mať záujem na tom, aby ľudia konzumovali produkt priamo pre nich určený, bez zdravotných rizík spojených s jeho konzumáciou. Žiadna slušná značka nechce znížiť svoj kredit tým, že sa jej produkty dočkajú (niekedy až po čase) negatívneho ohlasu. Môžeme polemizovať, keďže tento konkrétny produkt (Alavis pre kone) je určený pre zvieratá a značka nikde netlačí názor, že by ho ľudia nemali konzumovať. V každom prípade, uvedenie produktu spoločnosti Barnys – Triple Blend (extra silný) v spolupráci s Alavis-om je podľa nás odpoveďou pre nerozhodných.

 

Alavis, známy výrobca kĺbových výživ pre zvieratá, sa spojil s Barnysom a vytvorili kĺbovú výživu pre ľudí!

 

Aké je zoženie produktu Barnys – Triple Blend (extra silný)?

 

V zložení tohto produktu nájdeme komplex účinných látok cieliacich na zdravie vašich kĺbov.

1 odmerka produktu (4,6 g) obsahuje:

 

  • 1958 mg Methylsulfonylmethan 99,99% (MSM)

Táto látka je využívaná kvôli protizápalovým účinkom, zlepšeniu imunity a zmierneniu bolesti kĺbov 1, 2, 3, 4.

 

  • 1565 mg Glukosamín sulfát 2KCl

Glukosamín je aminocukor. Tento doplnok výživy sa využíva v procese liečby osteoartritídy. Tento termín pomenúva degeneratívne ochorenie spojené s kĺbmi 5, 6, 7.

 

  • 652 mg Chondroitín sulfát 90%

Jedná sa o polysacharid, zvyčajne sa konzumuje v kombinácii s glukosamínom. Využíva sa v prípade bolestí a zápalov.

 

  • 22,50 mg Cartidyss kolagén typu II z rají

Druhým typom kolagénu je druh špecifický pre svoje redšie zastúpenie vlákien. Nájsť ho môžeme v elastickej chrupavke. Tá ma na starosti potrebné odpruženie kĺbov 8.

 

  • 15 mg Collyss kolagén typu I z rýb

Tento prvý typ kolagénu je charakterizovaný husto zastúpenými vláknami. Primárne sa zúčastňuje na stavbe kože, kostí, šliach, vláknitých chrupaviek, spojivového tkaniva a zubov.

 

  • 19,3 mg Vitamín C (vo forme kyseliny L-askorbovej)

Táto látka je silným antioxidantom, preto sa využíva aj v prípade kĺbových výživ pre posilnenie ich účinku 9.

 

Ako hodnotíme zloženie – Barnys – Triple Blend ?

 

Začnime oficiálnymi odporúčaniami. Slovenská legislatíva schvaľuje užívanie 1/2 odmerky produktu za deň, česká 1 odmerku denne. Zloženie má hlavu a pätu, až na jednu vec…

My by sme užívali minimálne 2-3 odmerky za deň, oficiálne odporúčania často nedostačujú pre potreby športovcov a v tomto prípade to platí dvoj až trojnásobne! Predovšetkým v prípade, že súperíte s problematickými kĺbmi dlhší čas a nejedná sa iba o prevenciu.

A jednoznačne by sme tento produkt doplnili o kvalitný hydrolyzovaný kolagén, keďže v prípade tohto produktu je ho naozaj málo. Týmto krokom dosiahnete väčšiu komplexnosť výživy vašich kĺbov.

Naše výsledné hodnotenie:

 

7.2 Výsledné hodnotenie
Naše výsledné hodnotenie:

Chcete prémiový produkt určený pre výživu kĺbov? Ak vám z akéhokoľvek dôvodu nesedí Animal Flex, Barnys Triple Blend môže byť vhodnou alternatívou. Odporúčame ho ale suplementovať spoločne s kolagénom, keďže táto látka v produkte nie je obsiahnutá v dostatočnom množstve!

Cena / Kvalita
7
Zloženie
7.5
Efektivita
7
Pridajte vašu recenziu

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

Tešíme sa na váš názor !

Zanechajte komentár alebo skúsenosť

Výsledné hodnotenie produktu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Doplnky vo výpredaji

FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password