Animal Flex Prášok – Recenzia poprednej značky kĺbovej výživy na slovenskom trhu

Animal Flex Prášok

Recenzia práškového Animal Flex Powder rozpustného vo vode

 

Neznášate tablety a kapsule? Ich množstvo v prípade Animal Flexu sa vám zdá neprimerané? Tento produkt je odpoveďou pre tých, ktorí hľadajú komplexnú kĺbovú výživu renomovanej značky, no odmietajú konzumovať dané množstvo tabliet. Animal Flex prášok  je totiž produkt v práškovej forme. Naozaj vás žiadne tablety po jeho otvorení neprekvapia!

Už pred uvedením tohto práškového produktu na trh bolo avizované to, že sa udeje niekoľko zmien z hľadiska zloženia… To, aké konkrétne zmeny nastali, sa dozviete v našej recenzii.

8.8 Výsledné hodnotenie
Naše skúsenosti s Animal Flex Powder (prášok)

Animal Flex 44 sáčkov vs. Animal Flex Powder? V podstate sa jedná o veľmi podobné produkty. Rozhodne to, či preferujete tablety alebo prášok. Osobne by sme zvolili práškovú formu, ktorá je chuťovo príjemná a z hľadiska dlhodobého užívania sme v jej prípade neevidovali žiadne negatíva

Zloženie
9
Chuť
9
Rozpustnosť
8
Efektivita
9
+ Plusy :
 • Komplexnosť produktu
 • Konečne je tento produkt aj pre tých, ktorí neznesú tablety
 • Skvelá chuťDobré ohlasy na tabletovú verziu tohto produktu predurčujú úspech aj tejto práškovej verzii
- Mínusy :
 • Obsah zbytočných farbív v produkte, ocenili by sme ich absenciu
 • Obsahuje prírodné, no aj umelé arómy
Pridajte vašu recenziu

Výrobca – Universal Nutrition

Universal NutritionFitnes a kulturistika, bodybuilding ako taký = určitá cesta a životný štýl! Tak znie motto, ktorým smeruje táto spoločnosť globálneho významu. Vytvárať pocit komunity nadšenej pre tento šport je prioritou! V zmysle všetci ťaháme za jeden povraz zástupcovia spoločnosti, od manažmentu až po pracovníkov vo výrobe, pracujú najlepšie ako vedia na kvalite a funkčnosti produktov. Je to tak teraz, bolo to rovnaké aj v minulosti. Vedeli ste nasledujúcu zaujímavosť? Línia Animal, ku ktorej patria produkty Animal Pak, Animal Flex,  Animal Cuts  a iné, je k dispozícií zákazníkom už od roku 1983!

Prečítajte si viac o Universal Nutrition.

Medzi najvačšie hviezdy týmu Universal Nutrition patrí Evan Centopani je profesionálnym kulturistom, ktorého stravovacie zvyklosti sme spomínali v našom článku venovanom jedlu. Tento víťaz IFBB Tampa Pro 2013 s touto značkou spolupracuje dlhé roky, aj jeho zásluhou sa značka dostala do čoraz širšieho povedomia športovej verejnosti a fitnes nadšencov.

 

 

Animal Flex Prášok –  Základný popis produktu

 

V podstate sa jet v kategórii tých produktov, ktoré sú určené pre výživu spojivových tkanív človeka. Z hľadiska zloženia sa môže na prvý pohľad produkt javiť ako totožný so štandardným Animal Flex 44 sáčkov , ktorý obsahuje tablety. Nižšie sa v našej recenzii podrobne pozrieme na porovnanie oboch verzií, zistíme to, či sú totožné alebo sa niečím líšia.

 

 

12,72 g (1 odmerka produktu) sa rozmieša v 300 ml vody. Konzumujte spolu s jedlom 1x za deň.
0,79 €
381 g = 30 dávok
Orange (pomaranč)

 

 

Užívateľská recenzia práškového Animal Flex

 

Pre mnohých, ktorí chceli značkový produkt z kategórie komplexných kĺbových výživ s dobrým renomé, predstavovalo skonzumovať počas 44 dní 353 tabliet zjavný problém… A potom sa aj na slovenskom trhu objavila prášková verzia tohto produktu, ktorá vyriešila tento problém. Pamätajte, v prípade, že pravidelne športujete, kĺbovú výživu by ste mali užívať preventívne 1-2 x za rok! Je to podstatné pre udržanie zdravého pohybového aparátu, netreba to včleniť do vášho suplementačného plánu až na poslednú chvíľu, keď už ste limitovaní bolesťami!

Zloženie

 

 Tabletový vs.  Animal Flex Powder? 

 

V diskusiách a fitkách sme započuli diskusie a debaty o tom, či je v práškovom Animal Flexe lepšie alebo horšie zloženie v porovnaní s tým tabletovým. Tak ako to v skutočnosti je? Je obsah z hľadiska zloženia totožný s tým čo ponúka tabletová verzia tohto produktu?

Samozrejme, baviť sa budeme o tom, čo nájdete v 1 dávke (1 odmerka, 12,72 g).

 

Z hľadiska obsahu makronutrientov obsahuje táto dávka 67 kJ, teda 16 kcal, 1g tukov a 4g bielkovín.

Obsah samotných sacharidov na obale uvedený nie je.

 

Toto je obsah vitamínov a minerálov v produkte. Je totožný s tým čo nájdeme v tabletovej verzii.

 

Vitamín C je obsiahnutý v množstve 100 mg (167% odporúčanej dennej dávky, ďalej len ODD)

 • Vitamín C patrí k významný antioxidantom, podporuje funkčnosť imunity, regeneráciu a udržanie zdravia (zdroj)

Vitamín E 100 IU (333% ODD)

 • Podporuje zdravie vašich kostí a pleti, kožných derivátov, okrem iného je spoluzodpovedný za vašu náladu

Zinok 15 mg (100% ODD)

 • Je veľmi dôležitý z hľadiska prevencie voči infekciám, podporuje imunitu, je potrebný pre udržiavanie optimálnej hladiny testosterónu (zdroj)

Selén 70 mcg (100% ODD)

 • Pôsobí protizápalovo, je významným antioxidantom (zdroj)

Mangán 1 mg (50% ODD)

 • Reguluje optimálny vývin kostí a cholesterol

 

Výrobca pomenoval zložky podieľajúce sa na štruktúre kĺbov ako Joint Construction Complex. Obsahuje látky v celkovom množstve 3000 mg.

 

Glukosamín, Methylsulfonylmethan (MSM), Chondroitín sulfát A, Chondroitín sulfát C. Pomer medzi jednotlivými zložkami a ich konkrétne množstvo výrobca neuvádza, logicky je ale prvý uvedený glukosamín, tohto by malo byť najviac.

 • Glukosamín patrí medzi najefektívnejšie zložky v komplexných kĺbových výživách, regeneruje chrupavky a je bez vedľajších účinkov
 • MSM je kryštalická zlúčenina síry – táto látka efektívne bojuje proti zápalu kĺbov
 • Chondroitín sa využíva v liečbe a prevencii ochorení kĺbov

Aj z hľadiska tohto komplexu je zloženie identické s tabletovou verziou.

Joint Lubrication and Support Complex, tzv. komplex premazania a podpory, obsahuje látky v množstve 6000 mg. Tento komplex zastrešuje dva osobitne uvedené komplexy (matrixy) látok z tabletovej verzie tohto produktu.

Nájdeme v ňom hydrolyzovaný kolagén, zázvor (koreň), kurkumu (koreň), boswelliu (kyselina boswellová), quarcetin, bromelaín, kyselinu hyalurónovú, špeciálnu patentovanú zmes cetyl myristoleátu (obsahuje cetyl myristoleát, cetyl myristát, cetyl palmitát, cetyl laurát, cetyl palmitoleát, cetyl oleát).

 • Hydrolyzovaný kolagén je forma kolagénu, kolagén je bielkovina najviac zastúpená v ľudskom tele, zúčastňuje sa mnohých procesov a na mnohých funkciách
 • Ostatné látky v zložení, vrátane patentovaného cetyl myristoleátu, pôsobia synergicky, zmierňujú zápal a tým pádom aj nepohodu spojenú s cvičením, tieto látky majú v lekárstve a bylinkárstve svoje miesto už veľmi dlhý čas, napríklad taký koreň zázvoru sa v našich končinách využíva pre svoje protizápalové účinky v rôznej forme, jednoznačne ho môžeme označiť za jednu z najvyužívanejších rastlín pre tento účel

 

Produkt je ochutený prírodnými a umelými arómami, ako sladidlá boli použité acesulfám draselnýsukralóza.

 

 

Animal Flex  44 vs. Animal Flex Powder (tablety vs. prášok)

 

Ako možno zhodnotiť, porovnať, tieto dva produkty z hľadiska zloženia?

 

Sú si veľmi podobné, ale…

Tabletová verzia obsahuje navyše ľanový olej, ktorý v tej práškovej absentuje, prášková verzia je ale obohatená o hydrolyzovaný kolagén. Na druhej strane, práškové forma obsahuje v jednej dávke viac ako 9000 mg účinných látok. Naopak, tabletová obsahuje v jedenej dávke 5000 mg účinných látok. V každom prípade, balenie s práškovou formou tohto produktu obsahuje dostatok prášku na 30-dňovú kúru. Balenie tabletového Animal Flexu vás zásobí výživou pre vaše kĺby na dobu 44 dní. Tým sa rozdiely stierajú a záležať bude najmä na tom, či preferujete tablety alebo práškové produkty. Ľanový olej si môžete dokúpiť a dať si z neho potrebné množstvo každý deň.

Ako dávkujeme?

 

Poďme späť k práškovej, testovanej verzii. Jedna dávka predstavuje jednu odmerku, výrobca ju odporúča skonzumovať rozmiešanú v 300 ml vody, po jedle. Osobne by sme ju zaradili po raňajkách alebo obede.

Rozpustnosť sme otestovali s daným množstvom studenej vody (300 ml v pohári), šup tam prach s odmerkou, rozmiešame s lyžičkou… Aký je výsledok?

Pravda, trošku je potrebné zacvičiť si s lyžičkou, rozmiešanie prášku vo vode do stavu, kedy neuvidíte žiadne hrudky, chvíľku trvá… No po minúte je nápoj pripravený, vy ste nemuseli použiť šejker, môžete konzumovať. Rozpustnosť hodnotíme kladne, stopy na pohári po preliatí minimálne, penivosť žiadna.

 

 

Ako chutí produkt?

 

Výrazná pomarančová chuť! Chutil nám! Veľmi príjemná, výrazne pomarančová chuť. Podľa niektorých recenzií na internete môže pripomínať TANG.

Efektivita produktu

 

Samotný Animal Flex  44 v tabletovej verzii (áno, ten v tej plechovke s otváraním na spôsob konzervy) má medzi športovcami rôzneho zamerania veľmi dobrú odozvu a naozaj, za prijateľnú cenu dostanete produkt renomovanej značky s látkami podporujúcimi zdravie vašich kĺbov, spojivového tkaniva ako takého.

Prevencia zdravotných problémov s kĺbmi, silnejšie väzy, menšie riziko zranenia… Toto sú dôvody, pre ktoré rozumní športovci preventívne siahnu po týchto produktoch.

Ak porovnáme práškovú a tabletovú verziu z hľadiska ceny, môžeme úplne bez zaujatosti skonštatovať to, že sa nejedná o cenovo výrazne odlišné produkty.

 

Aktualizované

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

Tešíme sa na váš názor !

Zanechajte komentár alebo skúsenosť

Výsledné hodnotenie produktu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Doplnky vo výpredaji


FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password