Bestseller

Recenzia kĺbovej výživy Animal Flex od Spoločnosti Universal Nutrition – Naozaj účinná ochrana kĺbov pri tréningu?

Animal Flex je pre nás synonymum pojmu kĺbová výživa. Kto by tento produkt nepoznal? Plechový valec s gumeným krytom s červeno-čiernym dizajnom, skrývajúci 44 vrecúšok. Každé z nich obsahuje 8 odlišných tabliet.

 

Predajcovia v obchodoch ho odporúčajú ako top produkt. Toto zaberie! Skúste to! Zákazník sa zvyčajne nechá presvedčiť presvedčivým lanárením na nákup. Je to správne rozhodnutie? Poďme sa na produkt pozrieť trošku bližšie!

Výrobca – Universal Nutrition.

Unviersal Nutrition

Universal Nutrition je pre mňa značkou, ktorá sa na nič nehrá, chce poskytnúť produkty vysokej kvality a jej marketing a promo je orientované najmä na hardcore drvičov železa.

Ako tvrdia na stránkach, už od roku 1977 ponúkajú kulturistom a tvrdo trénujúcim atlétom spaľovače, proteíny a iné obvyklé suplementy. Aj keď čas plynie a sú to už 4 dekády od založenia brandu -UN- s kulturistom v logu, hlavná ideológia značky nikdy nezapadla prachom. Poctivosť vo výrobe produktu od počiatočnej práce so surovinou až po dodanie na pulty obchodov. Serióznosť ohľadom zloženia produktov, hodnoty uvedené na etikete zhodujúce sa s tým čo nájdeš v dóze s proteínom. A v neposlednom rade rešpekt k práci ktorú vykonávajú.

Kto reprezentuje tím Universal?  Najznámejšou tvárou je kanaďan Antoine Vaillant (IFBB PRO), známy svojou aktivitou na sociálnych sieťach a prvotriednym nasadením na tréningoch. Veľký šoumen! Mohli sme vidieť napríklad jeho kuchársku reláciu na YouTube s názvom -Super Awesome Kitchen Stuff-, kde nám priblížil svoje kuchárske schopnosti a aj to, ako pri varení vie využiť suplementy od UN.

Základný popis Animal Flex

Kĺbová výživa

Balenie Animal Flex

 

Látky obsiahnuté v produkte vytvárajú účinný komplex ochrany kĺbov, tvrdých aj mäkkých tkanív kĺbového aparátu. Premazáva kĺbové spojenia, pomáha predchádzať opotrebeniu. Regeneruje tkanivá, zmierňuje bolesť. Pre telo potrebný komplex minerálov a vitamínov obsiahnutý v produkte udržiava zdravé kĺby.

Kľúčové látky v produkte:

  1. Zmes vitamínov a minerálov –  Vitamín C (vo forme kyseliny askrobovej), E , minerál zinok (zinok pikolinát), mangán (síran mangánatý) a selén (sodium selenite). Plnia vyživujúcu funkciu, mikronutrienty prospievajúce k správnemu fungovaniu pasívneho pohybového aparátu.
  2. Komplex chrániaci kĺbovú štruktúru – Chondroitín sulfát (dva druhy – CSA a CSB) + MSM + Glucosamín  –  Tie chránia kĺby, robia šľachy a chrupavky silnejšími. Spolu tvoria množstvo 3000 mg.
  3. Mazací komplex Kyselina hyaluróronová + cetyl myristoleate + ľanové semeno v podobe oleja  Podpora produkcie tekutiny obkolesujúcej kĺb. Ochrana pred starnutím, opotrebovaním, preťažovaním. Znižujú bolesť. V súčte 1000 mg.
  4. Podporný komplex látok –  Kurkuma (indický šafrán), zázvor (výťažok z koreňa), bromelain (enzým), boswellia (výťažok z rastliny), quercetin (antioxidant) –  Spolu presne 1000 mg. Táto kombinácia zmierňuje zápal, znižuje ním spôsobený diskomfort počas cvičenia. Látky na prírodnej báze, stáročia využívané v lekárstve a bylinkárstve. Majú povesť látok, ktoré naozaj liečia a vedia problém prirodzenou cestou vyriešiť.

 

V tube nájdete 352 kusov tabliet v 44 vrecúškach.

Zloženie Animal Flex

V nasledujúcej tabuľke nájdete najviac zastúpene látky v produkte.
LátkaPopisV jednej dávke (1 sáčok)Vedecké štúdie
Vitamín CJeden z najdôležitejších vitamínov pre ľudský organizmus. Závisí na ňom imunitný systém, regenerácia a takmer celé ľudské telo.100 miligramov1 gram vitamínu C užitý 30 minút pred aeróbnym cvičením zredukval oxidáciu a známky poškodenia svalstva. (zdroj)
Vitamín EVitamín E je kľúčom k zdravej pokožke, kostiam, vlasom a ovplyvňuje aj vašu náladu.100 IU5 mesačná suplementácia α-Tocopherol-u (alpha-Tocopherol je forma vitamínu E) u vrcholových cyklistov znížila peroxidáciu lipidov (zdroj)
ZinokMineral ovplyvňujúci imunitu, krv , u vrcholových cvičencov môže ovplyvňovať hladinu testosterónu15 miligramov4 týždenná suplementácia zinku 3mg/kg zvýšila hladinu testosterónu u profesionálnych zápasníkov . (zdroj)
SelénSelén podporuje imunitu (ochrana pred rakovinou a ochoreniam srdca)70 mikrogramov
MangánMinerál, ktorý nájdete v zelenine a orechoch. Dôležitá súčasť regulácie cholesterolu a správneho vývinu kostí1 miligram
GlukosamínBázicka zlúčenia a najefektívnejšia zložka doplnkov výživy, ktoré sa zaoberajú podporou kostí a kĺbov. Efektívne opravuje chrupavky a nemá nežiadúce účinky. 3000 miligramov (spolu s ostatnými látkami ako súčasť komplexu)O Glukosamíne sa viac dočítate v tomto článku.
MSM (Methylsulfonymetán)Rovnako ako Glukosamín veľmi dôležitá súčasť doplnku. Znižuje efektívne zápal kĺbov .3000 miligramov (spolu s ostatnými látkami ako súčasť komplexu)
ZázvorStáročia využívany ako súčasť východnej medicíny. Prírodný protizápalový efekt a podpora trávenia.1000 miligramov (spolu s kurkumou a inými látkami ako súčasť komplexu)
KurkumaVyužívaná predovšetkým v ajurvéde. Efektívne lieči artritídu .1000 miligramov (spolu so zázvorom a inými látkami ako súčasť komplexu)
Ľanový olejZdroj polynasýtených mastných kyselín. Znižuje zápal kĺbov a efektívne ich lubrikuje1000 miligramov ( spolu s inými látkami ako súčasť komplexu na lubrikovanie kĺbov)

Dávkovanie  Animal Flex.

Odporúča sa jeden pak ráno nalačno (8 tabliet).

Cena za jednu dávku.

0,66 €.

Príchute.

Bez príchute

Balenie.

V balení 44 vrecúšok x 8 tabliet. Spolu 352 kusov tabliet.

 

 

Naša recenzia Animal Flex od Universal Nutrition.

Animal Flex od Universal Nutrition

Vonkajšie balenie kĺbovej výživy Animal Flex

 

Osobne som nikdy netrpel na žiadne bolesti kĺbov. Preto som nikdy nehľadal obdobný produkt, ktorý by bol pre mňa ultimátnym riešením mojich problémov. Našťastie, nemusel som.

Počas štúdia na Fakulte telesnej výchovy a športu UK som sa pripravoval na súťaže v silovom trojboji, zároveň som vykonával rôzne pohybové aktivity v rámci zápočtov, prípravy na ne a podobne. Prevenciou voči akýmkoľvek problémom s kĺbovým aparátom bol pre mňa práve Animal Flex. Netreba zabudnúť na fakt, že okrem regenerácie CNS, svalov a iných tkanív, aj kĺby potrebujú po náročnom trénovaní regenerovať. Poznám ľudí, kulturistov, silových športovcov, ktorí ho užívajú na pravidelnej báze práve kvôli zlepšeniu regenerácie kĺbov, väzov, šliach.

Užíval som ho nasledovne – 44-dňová Animal Flex kúra, ktorú som po 6-8 mesiacoch zopakoval. Spolu s racionálnym stravovaním, omega-3 mastnými kyselinami a rozumným tréningom som nemal vážnejšie problémy. Musím zaklopať…

 

Aké sú ohlasy z môjho okolia?

Hodnotím ich kladne. Odhadom 75 % ľudí pomohol, zmiernil bolesti v kĺboch, zmiernil praskanie v kĺbe atď. Naozaj zlepšuje mineralizáciu kostí. Dostal som naň odporúčania od popredných slovenských trénerov, športovcov. Odstránenie bolesti zápästia do dvoch týždňov po začatí užívania, znížená bolesť kolien, ramien. Určite stojí za vyskúšanie.

Vedľajšie účinky

môže sa objaviť výnimočne alergia na jednu z látok, konkrétne pri tomto produkte mám skúsenosť s jedným kulturistom ktorý bol bezprostredne po užití packu vyhadzaný v oblasti paží. Ale to bol jedinečný prípad. Častejšie sa objavuje pálenie záhy po užití vrecúška tabliet nalačno. Riešením bolo užívanie až po raňajkách, problém pominul.

 

 

 

Zhrnutie recenzie.

Silné stránky produktu:
  •  Zloženie
  • Forma balenia tabliet do vrecúšok (-packov-)
  • Dobré referencie z prostredia vrcholových športovcov
  • Komplexný produkt
Slabé stránky produktu:
  •  Môže ním byť množstvo tabliet a ich pre niekoho náročná konzumácia
  •  Možné pálenie záhy pri odporúčanom užívaní nalačno

 

Máte  vážne problémy s kĺbmi? Nečakajte a vyhľadajte pomoc vo vašom okolí !

Prehľad fyzioterapeutov

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

2
Zanechajte komentár !

avatar

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Najviac reakcií
Horúce komenty
2 Comment authors
Martin CestárBodybuilder Recent comment authors

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

nové staré najviac hodnotené
Bodybuilder
Anonym
Bodybuilder

Mám rád túto kĺbovku, dosť mi pomohla

Martin Cestár
Anonym
Martin Cestár

Nič lepšie na kĺby som zatiaľ neobjavil

FitGo