Bestseller

Recenzia kĺbovej výživy Animal Flex od Spoločnosti Universal Nutrition – Naozaj účinná ochrana kĺbov pri tréningu?

Animal Flex

 

Animal Flex je pre nás synonymum pojmu kĺbová výživa. Kto by tento produkt nepoznal? Plechový valec s gumeným krytom s červeno-čiernym dizajnom, skrývajúci 44 vrecúšok. Každé z nich obsahuje 8 odlišných tabliet.Predajcovia v obchodoch ho odporúčajú ako top produkt. Toto zaberie! Skúste to! Zákazník sa zvyčajne nechá presvedčiť presvedčivým lanárením na nákup. Je to správne rozhodnutie?

Kde kúpite Animal Flex výhodne?

Vyberáme overeného predajcu, kde nakúpite produkt výhodne

9.1 Výsledné hodnotenie
9 recenzií
Animal Flex- Stručná Recenzia

Kĺbovú výživu Animal Flex od spoločnosti Universal Nutrition odporúčame všetkým, ktorý daný produkt potrebujú k efektívnemu tréningu.

9Naše hodnotenie
Cena / Kvalita
9
Zloženie
9
Efektivita
9
9.2Hodnotenie užívateľov
Cena / Kvalita
8.8
Zloženie
9.6
Efektivita
9.2
+ Plusy :
 • Komplexné zloženie
 • Forma balenia tabliet do vrecúšok (-packov-)
 • Dobré referencie z prostredia vrcholových športovcov
- Mínusy :
 • Môže ním byť množstvo tabliet a ich pre niekoho náročná konzumácia
 • Možné pálenie záhy pri odporúčanom užívaní nalačno
Pridajte vašu recenziu  |  Prečítajte si užívateľské recenzie

 

 

 

Universal Nutrition

Unviersal Nutrition

Universal Nutrition je pre mňa značkou, ktorá sa na nič nehrá, chce poskytnúť produkty vysokej kvality a jej marketing a promo je orientované najmä na hardcore drvičov železa.

Ako tvrdia na stránkach, už od roku 1977 ponúkajú kulturistom a tvrdo trénujúcim atlétom spaľovače, proteíny a iné obvyklé suplementy. Aj keď čas plynie a sú to už 4 dekády od založenia brandu -UN- s kulturistom v logu, hlavná ideológia značky nikdy nezapadla prachom. Poctivosť vo výrobe produktu od počiatočnej práce so surovinou až po dodanie na pulty obchodov. Serióznosť ohľadom zloženia produktov, hodnoty uvedené na etikete zhodujúce sa s tým čo nájdeš v dóze s proteínom. A v neposlednom rade rešpekt k práci ktorú vykonávajú.

Kto reprezentuje tím Universal?  Najznámejšou tvárou je kanaďan Antoine Vaillant (IFBB PRO), známy svojou aktivitou na sociálnych sieťach a prvotriednym nasadením na tréningoch. Veľký šoumen! Mohli sme vidieť napríklad jeho kuchársku reláciu na YouTube s názvom -Super Awesome Kitchen Stuff-, kde nám priblížil svoje kuchárske schopnosti a aj to, ako pri varení vie využiť suplementy od UN.

Základný popis Animal Flex 44 sáčkov

 

Animal Flex

Takto vyzerá 44 sáčkov v praktickej tube od Universal Nutirition

Jeden pak ráno – nalačno 8 tabliet
0,66 EUR
44 vrecúšok po 8 tabliet = 352 kusov tabliet
Bez príchute

Látky obsiahnuté v produkte vytvárajú účinný komplex ochrany kĺbov, tvrdých aj mäkkých tkanív kĺbového aparátu. Premazáva kĺbové spojenia, pomáha predchádzať opotrebeniu. Regeneruje tkanivá, zmierňuje bolesť. Pre telo potrebný komplex minerálov a vitamínov obsiahnutý v produkte udržiava zdravé kĺby.

Novinka: Práškový Animal Flex  Powder!

 

Koniec problémovému prehĺtaniu  veľkého množstva tabliet každy deň! Animal Flex Powder (prášok) prišiel konečne aj na slovenský trh s doplnkami výživy. Už žiadnych 44 sáčkov ale prášok, ktorý stačí rozmiešať v 300 ml vody (jedna dávka / odmerka 12,72g) odporúča sa užívať spolu s jedlom.

Animal Flex - Práškový (Powder)

 

Výhody prášku:

 • Jednoduchá konzumácia doma
 • Príjemná chuť pripomínajúca pomarančóvý tang

Nevýhody prášku:

 • 44 sáčkov je narozdiel od práškovej formy super na cestovanie

 

 

 

Užívateľská recenzia Animal Flex ( Naše skúsenosti)

Osobne som nikdy netrpel na žiadne bolesti kĺbov. Preto som nikdy nehľadal obdobný produkt, ktorý by bol pre mňa ultimátnym riešením mojich problémov. Našťastie, nemusel som.

Počas štúdia na Fakulte telesnej výchovy a športu UK som sa pripravoval na súťaže v silovom trojboji, zároveň som vykonával rôzne pohybové aktivity v rámci zápočtov, prípravy na ne a podobne. Prevenciou voči akýmkoľvek problémom s kĺbovým aparátom bol pre mňa práve Animal Flex. Netreba zabudnúť na fakt, že okrem regenerácie CNS, svalov a iných tkanív, aj kĺby potrebujú po náročnom trénovaní regenerovať. Poznám ľudí, kulturistov, silových športovcov, ktorí ho užívajú na pravidelnej báze práve kvôli zlepšeniu regenerácie kĺbov, väzov, šliach.

Ako užívať?

Užíval som ho nasledovne  44 -dňová Animal Flex kúra, ktorú som po 6-8 mesiacoch zopakoval. Spolu s racionálnym stravovaním, omega-3 mastnými kyselinami a rozumným tréningom som nemal vážnejšie problémy. Musím zaklopať…

 

TIP: Pozrite si najčastejšie otázky ohľadom Animal Flex na fóre.  Prípadne sa opýtajte, čo vás zaujíma

Aké sú recenzie z môjho okolia?

Hodnotím ich kladne. Odhadom 75 % ľudí pomohol, zmiernil bolesti v kĺboch, zmiernil praskanie v kĺbe atď. Naozaj zlepšuje mineralizáciu kostí. Dostal som naň odporúčania od popredných slovenských trénerov, športovcov. Odstránenie bolesti zápästia do dvoch týždňov po začatí užívania, znížená bolesť kolien, ramien. Určite stojí za vyskúšanie.

Vedľajšie účinky

Môže sa objaviť výnimočne alergia na jednu z látok, konkrétne pri tomto produkte mám skúsenosť s jedným kulturistom ktorý bol bezprostredne po užití packu vyhadzaný v oblasti paží. Ale to bol jedinečný prípad. Častejšie sa objavuje pálenie záhy po užití vrecúška tabliet nalačno. Riešením bolo užívanie až po raňajkách, problém pominul.

Zloženie Animal Flex

V nasledujúcej tabuľke nájdete najviac zastúpene látky v produkte.
LátkaPopisV jednej dávke (1 sáčok)Vedecké štúdie
Vitamín CJeden z najdôležitejších vitamínov pre ľudský organizmus. Závisí na ňom imunitný systém, regenerácia a takmer celé ľudské telo.100 miligramov1 gram vitamínu C užitý 30 minút pred aeróbnym cvičením zredukval oxidáciu a známky poškodenia svalstva. (zdroj)
Vitamín EVitamín E je kľúčom k zdravej pokožke, kostiam, vlasom a ovplyvňuje aj vašu náladu.100 IU5 mesačná suplementácia α-Tocopherol-u (alpha-Tocopherol je forma vitamínu E) u vrcholových cyklistov znížila peroxidáciu lipidov (zdroj)
ZinokMineral ovplyvňujúci imunitu, krv , u vrcholových cvičencov môže ovplyvňovať hladinu testosterónu15 miligramov4 týždenná suplementácia zinku 3mg/kg zvýšila hladinu testosterónu u profesionálnych zápasníkov . (zdroj)
SelénSelén podporuje imunitu (ochrana pred rakovinou a ochoreniam srdca)70 mikrogramov
MangánMinerál, ktorý nájdete v zelenine a orechoch. Dôležitá súčasť regulácie cholesterolu a správneho vývinu kostí1 miligram
GlukosamínBázicka zlúčenia a najefektívnejšia zložka doplnkov výživy, ktoré sa zaoberajú podporou kostí a kĺbov. Efektívne opravuje chrupavky a nemá nežiadúce účinky.3000 miligramov (spolu s ostatnými látkami ako súčasť komplexu)O Glukosamíne sa viac dočítate v tomto článku.
MSM (Methylsulfonymetán)Rovnako ako Glukosamín veľmi dôležitá súčasť doplnku. Znižuje efektívne zápal kĺbov .3000 miligramov (spolu s ostatnými látkami ako súčasť komplexu)
ZázvorStáročia využívany ako súčasť východnej medicíny. Prírodný protizápalový efekt a podpora trávenia.1000 miligramov (spolu s kurkumou a inými látkami ako súčasť komplexu)
KurkumaVyužívaná predovšetkým v ajurvéde. Efektívne lieči artritídu .1000 miligramov (spolu so zázvorom a inými látkami ako súčasť komplexu)
Ľanový olejZdroj polynasýtených mastných kyselín. Znižuje zápal kĺbov a efektívne ich lubrikuje1000 miligramov ( spolu s inými látkami ako súčasť komplexu na lubrikovanie kĺbov)

Zmes vitamínov a minerálov

Vitamín C (vo forme kyseliny askrobovej), E , minerál zinok (zinok pikolinát), mangán (síran mangánatý) a selén (sodium selenite). Plnia vyživujúcu funkciu, mikronutrienty prospievajúce k správnemu fungovaniu pasívneho pohybového aparátu.

Komplex chrániaci kĺbovú štruktúru

Chondroitín sulfát (dva druhy – CSA a CSB) + MSM + Glucosamín  –  Tie chránia kĺby, robia šľachy a chrupavky silnejšími. Spolu tvoria množstvo 3000 mg.

Mazací komplex

Kyselina hyaluróronová + cetyl myristoleate + ľanové semeno v podobe oleja  Podpora produkcie tekutiny obkolesujúcej kĺb. Ochrana pred starnutím, opotrebovaním, preťažovaním. Znižujú bolesť. V súčte 1000 mg.

Podporný komplex látok

Kurkuma (indický šafrán), zázvor (výťažok z koreňa), bromelain (enzým), boswellia (výťažok z rastliny), quercetin (antioxidant) –  Spolu presne 1000 mg. Táto kombinácia zmierňuje zápal, znižuje ním spôsobený diskomfort počas cvičenia. Látky na prírodnej báze, stáročia využívané v lekárstve a bylinkárstve. Majú povesť látok, ktoré naozaj liečia a vedia problém prirodzenou cestou vyriešiť.

 

Máte  vážne problémy s kĺbmi? Nečakajte a vyhľadajte pomoc vo vašom okolí !

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

12 komentárov
Zobraziť všetky recenzie Najužitočnejšie Najlepšie hodnotené Najhoršie hodnotené Pridajte vašu recenziu
 1. 4
  Pomer cena/množstvo hl. suroviny
  80
  Zloženie
  80
  Efektivita
  80

  Mám rád túto kĺbovku, dosť mi pomohla

  + Plusy : Efektívna kĺbová výživa
  - Mínusy : Toľko tabletiek sa trošku náročne konzumuje
  Užitočné(3) Zbytočné (0)You have already voted this
 2. 5
  Cena / Kvalita
  100
  Zloženie
  100
  Efektivita
  100

  Nič lepšie na kĺby som zatiaľ neobjavil

  + Plusy : Super kĺbovka
  - Mínusy : Neviem o ničom
  Užitočné(1) Zbytočné (0)You have already voted this
 3. Ďakujem za recenziu . Už dlhšie nemôžem drepovať kvôli bolestiam, ktoré pociťujem v kĺboch . Vyskúšam túto kĺbovku a dám vedieť ako som dopadol 🙂

 4. 4.5
  Cena / Kvalita
  70
  Zloženie
  100
  Efektivita
  100

  Je to veľmi dobrá a komplexná kĺbová výživa. Robilo mi problém prehltnúť toľko tabliet tak som teraz presedlal na Animal Flex Powder, čo je prášková forma. Ale účinok spochybňovať nemôžem aj ako prevencia pre silový šport. Super !

  + Plusy : Super zloženie Pomohla s bolesťou Super prevencia
  - Mínusy : Veľa tabliet
  Užitočné(0) Zbytočné (0)You have already voted this
 5. 4.65
  Cena / Kvalita
  90
  Zloženie
  100
  Efektivita
  90

  Osobne vyskúšané 2x!

  + Plusy : Skvelé zloženie Akurátny počet dávok Komplexnosť
  - Mínusy : Veľa tabliet (záleží od človeka)
  Užitočné(0) Zbytočné (0)You have already voted this
 6. 4.85
  Cena / Kvalita
  100
  Zloženie
  100
  Efektivita
  90

  Mám problémy s bedrovymi klbami, už od mladosti. Nedávno som začal viac cvičiť, doma a problémy sa zvýraznili. Mal som problém už s takou ľahkou turistikou. Skúšal som rôzne doplnky, u dvoch ortopédov som bol, jediné čo mi ako tak zaberá, je práve tento Animal. Užívam ho neustále vyše pol roka v kuse, znova nemám problém s ani pre mňa náročnejšou turistikou. Je to doplnok, ktorý sa má užívať ako prevencia, takže nemôžem od neho očakávať úplne vyliečenie. Čo sa týka vplyvu na ľudí, niekomu zaberie, niekomu nie. Manželke stačilo pol balíka na natiahnuté šlachy v kolene. Každý organizmus je iný a zároveň nie každá bolesť kĺbov je spôsobená rovnakým problémom. Takže skúsiť treba.

  + Plusy : Cena, keď porovnám konkurenciu na počet zložiek, množstva mg na dávku Oproti ostatným je tam "všetko"
  - Mínusy : Pre mňa nič
  Užitočné(3) Zbytočné (0)You have already voted this
  • Ahoj Martin,

   Máme pre teba super správu – si víťaz septembrových recenzií .

   Píšeme ti mail a veríme, že odpovieš !

   Tešíme sa na ďalšie prínosné skúsenosti s výživovými doplnkami o ktoré sa podelíš s našími čitateľmi 🙂

   FitGo team !

 7. 4.85
  Cena / Kvalita
  100
  Zloženie
  100
  Efektivita
  90

  Animal flex uzivam 2x rocne. Super regeneracia premna hlavne na ramena a kolena kedze sa venujem aktivne sportu aj 5x tyzdenne a vysokohorskej turistike kde mi kolena pekne trpia. Maval som vselijake doplnky ale animalflex je top!

  + Plusy : Bezkonkurenčná cena a výsledok
  Užitočné(1) Zbytočné (0)You have already voted this
 8. 4.85
  Cena / Kvalita
  90
  Zloženie
  100
  Efektivita
  100

  Keď kĺbovka tak Animal Flex. Keďže sa odporúča užívať s jedlom počet tabliet by nemal vadiť. Veľa kĺboviek má dávku len v jednej kapsuly, pri Animal Flex je toho podstatne viac a myslím, že aj za primeranú cenu, vrátane zloženia. Mal som ju už 2x teraz tretí krát. V závislosti od problémov s kĺbami resp ich zaťažovaním sa potom premietnu aj výsledky, minimálne sa zmierni praskanie v kĺboch, či ustúpia bolesti.

  + Plusy : Zloženie účinných látok Balenie
  Užitočné(0) Zbytočné (0)You have already voted this
 9. 4.65
  Cena / Kvalita
  80
  Zloženie
  100
  Efektivita
  100

  Mal som túto klbovu vela x vzdy mi pomohla uz po pár dňoch som citil výraznú zmenu. Odporúčam určite:)

  Užitočné(0) Zbytočné (0)You have already voted this
 10. bol som spokojny , odporučam

 11. 4
  Cena / Kvalita
  80
  Zloženie
  80
  Efektivita
  80

  Mne sedela a pomohla mi

  + Plusy : Všetko po kope v jednom sáčku
  - Mínusy : Mne sedela takže mínusy žiadne
  Užitočné(0) Zbytočné (0)You have already voted this

  Zanechajte komentár alebo skúsenosť

  Výsledné hodnotenie produktu

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  FitGo
  Registrácia nového účtu
  Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
  Reset Password