Naša voľba

Animal Pak – Recenzia Vitamínového komplexu od Universal Nutrition – Naozaj najlepšie vitamíny a minerály na našom trhu?

Ľahko skladná dóza Animal Pak  sa vojde aj do menšej tréningovej tašky. V nej sú pedantne zabalené vrecúška s tabletami a kapsulami obsahujúcimi to najlepšie pre podporu vašich cieľov! V jednom takomto produkte nájdeme spojenie produktov niekoľkých, keďže zloženie je naozaj pestré. Nemusíme sa teda zaoberať tým, kam všetky tie -céčka, déčka, békomplex- uložíme v prípade častého cestovania. Tie škatuľky vedia naozaj zavadzať.

Odporúčaný a overený predajca

Nenakupujte u pofiderných predajcov doplnkov výživy. Tento predajca vám doručí produkt spoľahlivo a za skvelú cenu!

10 Výsledné hodnotenie
Stručné zhrnutie našich skúsenosti s Animal Pak

Kvalitný produkt tejto kategórie (vitamíny / minerály) je alfou a omegou, základom suplementácie! Ak nakupujete suplementy pre vašu prípravu na akúkoľvek udalosť, začnite kvalitným komplexom vitamínov a minerálov. Aj keď sa môže javiť produkt ako príliš drahý, je treba si uvedomiť čo všetko jeho kúpou získate. Jednoznačne najlepší produkt s obsahom vitamínov a minerálov na trhu! Okrem nich ako bonus získate množstvo látok podporujúcich vaše snaženie - komplex aminokyselín, komplex pre lepšiu výkonnosť, komplex enzýmov pre lepšie trávenie, komplex antioxidantov. Ak cvičíte 3-4 x do týždňa, vystačíte si s jedným pakom denne. V prípade kúpy balenia máte vykrytých 44 dní. A my konštatujeme, že zvoliť tento produkt je veľmi rozumnou voľbou!

Zloženie
10
Efektivita
10
+ Plusy :
 • Najkomplexnejší produkt s obsahom vitamínov a minerálov na trhu
 • Dobrý profil ingrediencií
 • Obsahuje všetko (a niečo navyše!)
- Mínusy :
 • Možné sfarbenie moču, ktoré niektorých vystraší
 • Množstvo kapsúl a tabliet (subjektívne)
Pridajte vašu recenziu

Animal Pak Výrobca – UNIVERSAL NUTRITION.

 

Bodybuilding, fitness a kulturistika = cesta a životný štýl. To je krédo, ktorým sa riadi tím Universal Nutrition. Budovanie komunity, úžasné emócie počas a po tréningoch, napätie, adrenalín, to je ten pravý bodybuilding lifestyle! Všetci od výroby až po top hviezdy spoločnosti pracujú na dobrom mene značky. Je to tak teraz, bolo to rovnaké aj v minulosti. A že sa nejedná o žiadnu -no name- rýchlokvasenú značku potvrdzujú roky samé – veď línia Animal Pak je k dispozícií zákazníkom už od roku 1983!

Viac o tejto značke.

Základný popis produktu Animal Pak

 

Dôležitosť vitamínov a minerálov asi nikto nespochybňuje. Nemôžeme ju ignorovať. Rovnako asi každý kto je trošku znalý v danej problematike eviduje deficit vitamínov a minerálov v bežnej strave – zelenine, ovocí, mäse. Potrava dnešných čias je omnoho chudobnejšia na mikronutrienty, než v dobách dávno minulých.

Dôvody, pre ktoré sa zákazníci rozhodujú pre kúpu tohto produktu sú naozaj opodstatnené. Profil produktu je jednoducho výnimočný!

Animal PakNie je to iba komplexný vitamínovo-minerálový produkt. Skrýva omnoho viac! Okrem vitamínov a minerálov potrebných pre výkon nájdeme v zložení aminokyseliny (BCAA), enzýmy, látky pre podporu a ochranu pečene a antioxidanty. Pyridoxín afa-ketoglutarát (tzv. PAK), karnitín, lipotropiká, arginín, kyselina alfa-lipoová, eleuthero. Tieto látky nepatria medzi typické vitamíny a minerály, to sú látky priamo zvyšujúce výkonnosť!

Skupina enzýmov nachádzajúcich sa v produkte pomáha aktivovať ostatné látky nachádzajúce sa v zložení, prípadne aj iné suplementy. To je významným faktorom ovplyvňujúcim to, či svaly porastú alebo nie. Bodliak mliečny (ostropestrec mariánsky) pomáha chrániť pečeň.

Príchute

Bez príchute

 

Balenie.

V tube nájdete 484 kusov tabliet v 44 vrecúškach (pakoch).

 

Cena

Od 29,90 u overených predajcov doplnkov výživy.

Cena za jednu dávku (jeden pak).

0,68 € za jeden pak

 

 

 

Zloženie  vitaminóvého komplexu Animal Pak:

 

 

Poznámka
Uvedené hodnoty platia pre jeden (1) pak! Ten vystačí väčšine z nás, ak teda netrénujete dvojfázovo alebo nemáte 130 kg svalovej hmoty. Väčšina e-shopov uvádza nutričné hodnoty pre dva (2) paky!

 

Produkt obsahuje látky, ktoré výrobca zlúčil do komplexov:

 •  KOMPLEX VITAMÍNOV A MINERÁLOV
 •  AMINOKYSELINOVÝ KOMPLEX
 • KOMPLEX PRE LEPŠIU VÝKONNOSŤ
 •  KOMPLEX ANTIOXIDANTOV
 • KOMPLEX TRÁVIACICH ENZÝMOV

 

 

Jednotlivé tablety v počte 11 obsahujú

 1. Tableta – B komplex
 2.  Tableta obsahuje lipotropiká
 3. Tableta  C komplex
 4. Tableta  E vitamín
 5. Tableta   Minerály
 6. Tableta   Ochrana a zdravie pečene
 7. Tableta  Aminokyseliny
 8. Tableta  Mega T komplex
 9.  Tableta Vitamíny A a D
 10. Tableta  Ženšen
 11.  Tableta  Enzýmy

 

Detailné zloženie Animal Pak

Aj keď na nich tento produkt nestojí, pre fajnšmekrov uvádzame aj makronutrienty a ich hodnoty:

 

 • Energia: 22 kcal
 • Sacharidy: 3 g
 • Vláknina: 1 g
 • Bielkoviny: 2,5 g

 

Vitamíny a minerály (ODD = odporúčaná denná dávka):

 

Vitamíny a MinerályMnožstvoODD ( Odporúčaná denná dávka v %)
Vitamín A 4950 IU99 %
Vitamín C 500 mg833,5 %
Vitamín D100 IU25 %
Vitamín E150 IU500 %
Tiamín 38 mg2533,5 %
Riboflavín 38 mg2235,5 %
Niacín35 mg175 %
Vitamín B612,5 mg625 %
Kyselina listová 200 mcg50 %
Vitamín B125,5 mcg92,5 %
Biotín 150 mcg50 %
Kyselina pantoténová38 mg380 %
Vápnik 1000 mg100 %
Fosfor665 mg66,5 %
Jód75 mcg 50 %
Horčík200 mg50 %
Zinok30 mg100 %
Selén50 mcg35,5 %
Meď 300 mcg15 %
Mangán 2,5 mg 125 %
Chróm30 mcg25 %
Draslík100 mg3%

 

Aminokyselinový komplex

Pre všetky nasledujúce látky nebola ustanovená ODD:

AminokyselinaMnožstvo
Alanín139,5 mg
Arginín232,5 mg
Kyselina asparagová 249 mg
Cystín55 mg
Kyselina glutámová326,5 mg
Glutamín87 mg
Glycín90 mg
Histidín46 mg
Izoleucín 284 mg
Leucín454,5 mg
Lyzín209 mg
Metionín62,5 mg
Fenylalanín96 mg
Prolín101,5 mg
Serín125 mg
Treonín141,5 mg
Tryptofán40,5 mg
Tyrozín82 mg
Valín144,5 mg

 

Prečítajte si nášho sprievodcu aminokyselinami.

 

Komplex pre lepšiu výkonnosť

 

Uni-Liver: 2040 mg

Pečeňové aminokyseliny, nájdeme ich aj vo forme samostatného produktu od spoločnosti Universal – tá je tvorcom línie produktov Animal.

 

Karnitín: 12,5 mg

Aminokyselina pomáhajúca získavať energiu z tukov.

 

Cholín Bitartrát: 125 mg

Prispieva k optimálnemu metabolizmu tukov a homocysteínu, prospieva zdraviu čriev a obličiek.

 

Eleuthero (koreň): 875 mg

Bylinný extrakt, zvyšuje imunitu, silu, športový výkon, zlepšuje spánok, regeneráciu a využitie (spotrebu) kyslíka počas výkonu.

 

Hawthorne (plod): 125 mg

Pôsobí proti infekciám, problémom s trávením, pomáha udržať zdravie kože a pokožky.

Môže znižovať cholesterol, hustotu lipoproteínov (zlý cholesterol) a triglyceridy. Môže znížiť akumuláciu tukov v pečeni a aorte.

 

Inositol: 62,5 mg

Blahodárne vplýva na metabolizmus tukov. Znižuje cholesterol a zlepšuje schopnosť organizmu efektívne hospodáriť s energiou. Podporuje regeneráciu a vitalitu organizmu. Má upokojujúci účinok. Využíva sa preto v prípade dlhodobých ochorení, po operáciách a podobne.

Ostropestrec mariánsky (bodliak mliečny): 250 mg

Pôsobí ako prevencia pred ochoreniami pečene. Zmierňuje následky zneužívania anabolík, najmä tých v orálnej forme. Preto je často využívaný dopujúcimi športovcami.

Múdri lekári, teda tí, ktorí využívajú v liečbe aj rastlinné produkty, odporúčajú množstvá v rozmedzí 160-800 mg.

 

Orientálny ženšen: 125 mg

Podporuje vašu imunitu, znižuje nežiaduce účinky stresu. Pozitívne vplýva na vitalitu organizmu. Pomáha aj v prípade zníženej sústredenosti a neplodnosti. Zmierňuje proces starnutia.

 

Kyselina para-aminobenzoová: 200 mg

Stimulácia funkcií hypofýzy, spomalenie starnutia, udržiavanie črevnej mikroflóry, rozloženie a využitie bielkovín. To všetko patrí k plusom tejto látky.

 

Komplex antioxidantov:

 

Bioflavonoidy z kôry citrusov: 500 mg

Flavonoidy majú protizápalové, antioxidačné a protivírusové účinky. Sú súčasťou rôznych druhov ovocia, zeleniny, ale aj kvetov. Nájdeme ich taktiež v čaji a rôznych iných potravinách rastlinného pôvodu. Môžeme ich považovať za najefektívnejšie rastlinné antioxidanty.

 

Koenzým Q10: 2,5 mg

Antioxidant, lapač voľných radikálov. Riadi metabolizmus organizmu, produkciu energie a chráni bunky pred poškodením a starnutím.

Extrakt z jadierok hrozna: 25 mg

Významný antioxidačný účinok. Ničí škodlivé radikály a ochraňuje bunky a tkanivá pred poškodením oxidáciou. Najúčinnejšou látkou v tomto extrakte je komplex oligomerných proantokyanidínov (pôvodom zo skupiny polyfenolov). Súvis s francúzskym paradoxom = vďaka pitiu červeného vína je vraj u nich menší výskyt kardiovaskulárnych ochorení, prípadne iných ochorení civilizačného typu. Extrakt je taktiež vhodný ako prevencia rakoviny, pozitívne vplýva na zdravie kože, uľahčuje hojenie rán.

Luteín: 0,5 mg

Farbivo (žltooranžové) zo skupiny karotenoidy. Je súčasťou očí, nájdeme ho v makule, teda v mieste na sietnici. Práve tam je oblasť najostrejšieho videnia.

Má antioxidačný účinok, znižuje riziko ochorení sietnice, vypuknutie šedého zákalu. Dobre vplýva na cholesterol, ochraňuje populáciu pred rakovinou hrubého čreva.

 

Lykopén: 0,5 mg

Karotenoid. Toto farbivo nájdeme v paradajkách, bobuľovitých lesných plodoch a inom ovocí. Svojou antioxidačnou činnosťou bojuje proti rakovine prostaty, prsníka, žalúdka, čriev, hrubého čreva, kože. Využíva sa aj v prípade nutnosti terapie zameranej na liečbu neplodnosti.

 

Výťažok z kôry borovice: 100 mg

Mimoriadne silná látka. Z mnohých pozitív vyberáme spevnenie ciev, zlepšenie cirkulácie krvi, zníženie histamínu, je prevenciou voči šedému a zelenému zákalu.

Okrem iného môže konzumácia liečiv s obsahom tejto látky zlepšiť stav pacientov s problémom hučania v ušiach. V štúdií bolo konkrétne 82 pacientov. Rozdelení boli na tri skupiny – prvé dve užívali produkt s obsahom tohto extraktu v odlišných dávkach, tretia užívala placebo. V prípade skupín užívajúcich produkt s extraktom bol evidovaný lepší prietok krvi vnútorným úchom, čo je pozitívne.

 

Komplex tráviacich enzýmov

 

Bromelaín: 50 mg

Enzým štiepiaci látky bielkovinovej povahy. Je získavaný z ananásu. Taktiež je -liekom- voči rednutiu kostí, rôznych typov rakoviny. V istej miere podporuje metabolizmus tukov, avšak nepriamo.

 

Inulín: 125 mg

Charakterizovať ho možno ako polysacharid. Je vyrábaný z prírodných zdrojov (koreň čakanky). Podporuje organizmus v produkcii bifidobaktérií. Eliminuje tie patogénne baktérie, ktoré v tele nechceme. Mikroflóra nášho tráviaceho ústrojenstva, konkrétne čriev, je tak v lepšom stave. S tým súvisí menšie riziko rakoviny čriev. Taktiež má vplyv na trávenie mikronutrientov, konkrétne vitamínov.

 

Lipáza: 5 mg

Jedná sa o hydrolytický enzým so schopnosťou štiepiť triacylglyceroly s mastnými kyselinami s reťazcom dlhším než 12 uhlíkov. Laicky povedané – hovoríme o komplexe enzýmov so schopnosťou rozložiť tuk a olej na menšie, použiteľné časti.

 

Papaín: 32 mg

K izolácii tohto enzýmu došlo v Amerike, konkrétne z ovocia zvaného papája. Patrí k proteolitickým enzýmom, pretože štiepi proteíny na menšie časti (aminokyselinu a oligopeptid).

 

VegPeptáza 2000 (látka s ochrannou značkou): 32 mg

Patentom chránený tráviaci enzým. Je variáciou substancie zvanej rastlinná peptáza. Tá sa podieľa na štiepení proteínov, a to rozbitím veľkých bielkovinových molekúl na menšie časti, peptidy.

 

 

 

Dávkovanie Animal Pak

Odporúča sa jeden pak ráno spolu s raňajkami. Zapite ho adekvátnym množstvom vody. Ak ste v období pred súťažou, prípadne trénujete veľmi intenzívne, odporúčania výrobcu hovoria o užívaní dvoch pakov denne. Odstup medzi nimi by mal byť 4 – 12 hodín. najideálnejšie užívanie v tomto prípade je ráno a večer spolu s jedlom.

 

 

 

Užívateľská recenzia Animal Pak

Ak má byť vaše telo v plameňoch počas každého tréningu, Animal Pak môže byť zápalkou, ktorá ho v prípade zhasnutia opäť rozpáli. Je to ako turbo pre váš imunitný systém a iné, pre váš každodenný tréning potrebné funkcie tela! Referencie sú veľmi dobré, nikto z okruhu ľudí s ktorými spolupracujem počas užívania tohto produktu neochorel.

Tréningy a regenerácia idú akosi lepšie. Osobná skúsenosť je na nezaplatenie. A my sme mali tú možnosť testovať ho v plnom tréningovom nasadení! Fungoval naozaj dobre, cítili sme lepšiu energiu na tréningu a užívanie produktu sa odrazilo aj na zlepšení kvality spánku. A stačil nám na to jeden (1) pak ráno, po raňajkách.

Je tento produkt drahý? Určite nie! Pomer cena a hodnota, ktorú za svoje peniaze dostanete, je naozaj dobrý. Ťažko hľadať komplexnejší produkt s tak dobrými referenciami u nás, v našom okolí, ale aj na zahraničných fórach.

V prípade užívania silných produktov zo sekcie vitamíny a minerály sa môžeme stretnúť s tmavším močom. Netreba sa báť, nejedná sa o nič vážne. Môže za to riboflavín (vitamín B2). Každopádne, s týmto javom sme sa stretli dva krát, a to iba v prípade užívania dvoch pakov denne.

Ďalším negatívom je to množstvo tabliet a kapsúl. Nie každému vyhovuje dať si k raňajkám či večeri takýto -dezert-. Ak to ale beriete tak, že to čo v tých kapsulách a tabletách je vám naozaj pomôže, cez tieto pocity sa zľahka prenesiete.

 

 

TIP!
Prečítajte si recenzie ostatných produktov z rady Animal – Napríklad Animal Flex či Animal Cuts !

 

 

 

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

Tešíme sa na váš názor !

Zanechajte komentár alebo skúsenosť

Výsledné hodnotenie produktu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Doplnky vo výpredaji

FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password