Articular Drink od GymBeam – Recenzia kĺbovej výživy od populárneho slovenského predajcu doplnkov výživy

Na našom webe pravidelne informujeme o dôležitosti prevencie problémov spojených s kĺbmi. Zastávame názor, že konzumácia produktov obsahujúcich v zložení látky pozitívne pôsobiace na naše kĺby je naozaj nutná. Pravidelným športovaním telo jednoducho dostáva zabrať po každej stránke, jeho štruktúry sa opotrebúvajú. Je pre jeho ochranu veľmi rozumným riešením využiť tie najlepšie produkty. Pozrime sa bližšie na kĺbovú výživu Articular Drink od GymBeam v našej recenzií.

 

Articular Drink od GymBeam 

9.1 Total Score
Articular Drink GymBeam - Stručná Recenzia

Na tomto produkte je nám sympatické to, že jeho cena dovoľuje prakticky každému postarať sa o zdravie svojich kĺbov. Kombinuje priaznivú cenu a funkčné zloženie bez zbytočností. Určite ho môžeme odporučiť.

Zloženie
9
Chuť
9.5
Rozpustnosť
10
Efektivita
8
PROS
 • Učinné látky v zložení
 • Dostatočné množstvo účinných látok
 • Skvelá chuť a rozpustnosť
 • Po vypití vám nebude ťažko (ako tomu môže byť pri tabletových alebo kapsulových produktoch)
 • Vitamíny v produkte podporujúce jeho účinnosť
 • Žiadna soľ
 • Žiadny aspartám
CONS
 • Hľadajú sa veľmi ťažko
Add your review

TIP: Pridajte vlastnú recenziu Articular Drinku od GymBeam pomocou hodnotenia alebo zanechajte komentár pod článkom !

 

GymBeam – o spoločnosti

 

Najvýznamnejšia a zrejme aj najznámejšia slovenská značka pôsobiaca nielen na domácej, slovenskej pôde! Jej produkty sa predávajú aj v niekoľkých ďalších krajinách Európy. O jej kvalitách svedčia vysoké čísla v predaji produktov, všeobecná obľúbenosť značky v prípade návštevníkov slovenských fitiek a tisícky spokojných zákazníkov. Šejkre a oblečenie, doplnky výživy, ale aj –accessories- (náčinie, vybavenie) k tréningu. Nepredáva len kĺbovú výživu, aminokyseliny, proteíny, či kreatín. Na ich e-shope nájdete kompletné portfólio všetkých produktov zo sveta suplementov. Výber je naozaj veľký, jednoducho zvoľte vami zvolený produkt a počkajte na svižné doručenie kuriérom! Z produktov tejto spoločnosti je okrem iných aj Articular Drink jedným z tých doplnkov výživy, ktoré nás zaujali veľmi dobrou cenou a na prvý pohľad aj zložením. Čo myslíte? Zostane to tak aj po detailnom preverení jeho kvalít?

Articular Drink – Popis produktu

 

Articular Drink je produkt z dielne spoločnosti GymBeam cieliaci na zákazníkov hľadajúcich komplexnú kĺbovú výživu kombinujúcu viacero látok účinkujúcich pozitívne na zdravie kĺbového aparátu.

Jedná sa o práškový produkt o ktorom výrobca tvrdí to, že efektívne chráni zdravie celého pohybového aparátu a tkaniva spojivového charakteru. Pozitívne vplýva na obnovu a regeneráciu väzov, kĺbov, chrupaviek. Údajne taktiež predlžuje vitalitu a silu kĺbov. Zaujala nás veta: Pomocou Articular Drink budú vaše kĺby v bezpečí.

Výrobca sa svojimi tvrdeniam opiera o účinnosť nasledovných látok: MSM, chondroitín, glukosamín, kolagénové peptidy (RunCollg peptidy), 7 konkrétnych vitamínov podporujúcich zdravie kĺbov a chrupaviek.

Odporúčané dávkovanie (podľa výrobcu) – zmiešajte 1 odmerku produktu (množstvo 13 g) spolu s 200 ml vody. Konzumujte za deň 1 až 2 dávky za deň.
 • Pomaranč
 • Broskyňa

390 g. Balenie obsahuje 30 dávok (1 dávka = 30 g).

Od 9,95 €

Od 0,33 € za jednu dávku

 

Hodnotenie zloženia Articular Drinku

Zloženie
90 %

Zaoberať sa budeme dávkou o množstve 13 g (odporúčaná dávka).

 

Z hľadiska makronutrientov – obsah tukov 0,005 g, sacharidy 3 g (z toho cukry 0,2 g, bielkoviny 6,72 g.

Energetická hodnota je na úrovni 155,5 kj (36,6 kcal).

 

Účinné látky

 

O ich účinnosti alebo neúčinnosti sa presvedčíme pomocou štúdií zaoberajúcich sa ich vplyvom na zdravie a výkon človeka v konkrétnych aspektoch.

Množstvo danej látky v zátvorke za jej názvom uvádzame v hodnote platnej pre jednu odmerku (13 g)!

 

Hydrolyzované kolagénové peptidy (7000 mg = 7 g)

 

Kolagén je najviac zastúpenou bielkovinou v ľudskom tele. To ju predurčuje k určitej dôležitosti. O tom, či stoja dôvody užívania kolagénu na pevných základoch sme písali tu.

 • Niektoré zo štúdií podporujú tvrdenie, že hydrolyzovaný kolagén môže hrať dôležitú úlohu v posilnení kĺbov (zdroj).
 • Ďalšia z nich poukázala na možnosť prevencie a a zlepšenia stavov spojených s osteoporózou (zdroj).
 • Jedna zo štúdií v trvaní 24 týždňov dospela k záveru, že atléti konzumujúci hydrolyzovaný kolagén môžu evidovať zníženie negatív pôsobiacich na ich výkon (napríklad bolesť) (zdroj).
 • Iná poukázala na to, že doplnky výživy s obsahom hydrolyzovaného kolagénu môžu priaznivo pôsobiť na zdravie pokožky (zdroj).

 

Glukosamín sulfát (800 mg = 0,8 g)

 

Glukosamín sulfát je prirodzený aminocukor produkovaný našim telom (zdroj). Je taktiež (rovnako ako aj ostatné látky v zložení tohto produktu) k dispozícií aj vo forme doplnku výživy, buď samostatne, alebo v kombinácií s inými účinnými látkami (tak je tomu v tomto produkte).

Funguje? Dve štúdie, v ktorých bolo zakomponovaných približne 200 ľudí, poukázali na to, že konzumácia 1500 mg glukosamínu sulfátu denne počas troch rokov zlepšila ich symptómy spojené s bolesťou, tuhosťoufunkčnosťou kĺbov (v porovnaní s placebom) (zdroj 1, zdroj 2).

Treba však poukázať na to, že dve posledné spomínané štúdie mohli byť výrazne ovplyvňované farmaceutickým priemyslom a je predpoklad, že došlo ku konfliktu záujmov. Je preto dôležité poznamenať, že na významnejšie vedecké dôkazy o účinnosti tejto látky sa stále čaká.

Prečítajte si náš článok o Glukosamíne.

 

Chondroitín (150 mg = 0,15 g)

 

Nájdeme ho v medzibunkovej hmote chrupaviek, stará sa o vyživovaniestimuláciu produkcie látok dôležitých pre zdravie chrupavky kĺbov. Podľa vyjadrení výrobcu tohto produktu ochraňuje chrupavky pred poškodením a pôsobí pozitívne taktiež v prípade zápalovbolestí kĺbov.

Jedna zo štúdií hovorí o tejto látke ako o látke bezpečnej, s možným pozitívnym účinkom na zdravie kĺbov, no veľmi malým (zdroj). Deklaruje, že je potrebný významnejší výskum v tejto oblasti.

 

MSM (methylsulfonylmetán) (800 mg = 0,8 g)

 

 • Táto látka obsahujúca síru sa nachádza v rastlinách, zvieratách, ľudskom tele (zdroj).
 • Je vo významnej miere využívaná v alternatívnej medicíne a v prípade ľudí, ktorí sa snažia prirodzeným spôsobom riešiť problémy spojené s bolesťou kĺbov, zápalom a zlepšiť imunitu.
 • Štúdie preukázali, že MSM preukázateľne znižuje zápalové procesy v ľudskom tele (zdroj).
 • Iná zo štúdií so 100 ľuďmi s vekom nad 50 rokov priniesla poznatky o tom, že liečba suplementáciou obsahujúcou 1200 mg MSM počas 12 týždňov evidentne znížila bolesť, tuhosťopuch kĺbov (v porovnaní s placebom) (zdroj).
 • Táto skupina konzumujúca MSM taktiež zažila pozitívnu skúsenosť v tom, že mali pocit zlepšenia celkovej kvality života a aj bežné vstávanie z postele bolo pre nich oveľa menšou výzvou (zdroj).

Viac informácií o tejto látke? Prečítajte si náš komplexný článok o kĺbovej výžive!

 

Vitamín C (500 mg = 0,5 g)

 

 • Prírodný antioxidant, ktorý môže posilniť prirodzenú obranyschopnosť vášho tela (zdroj).
 • Antioxidanty konzumované v strave alebo doplnkoch výživy zvyšujú efektivitu imunitného systému vášho tela. Činia tak prostredníctvom ochrany buniek pred voľnými radikálmi.
 • Ak dôjde k akumulácií voľných radikálov, môže sa týmto procesom docieliť stav zvaný ako oxidatívny stres – ten je spájaný s mnohými chronickými ochoreniami (zdroj).
 • Vitamín C môže zvýšiť hladinu antioxidantov v krvi až o 30%, to pomôže v prirodzenom boji proti rôznym zápalom, vrátane tých spojených s kĺbmi (zdroj 1, zdroj 2).

 

Vitamín B1 (5 mg), B2 (3 mg), B6 (5 mg), B9 (400 mcg)

 

 • Vitamín B1 (tiamín) plní dôležitú úlohu v metabolizme prostredníctvom premeny nutrientov na energiu (zdroj).
 • Vitamín B2 (riboflavín) taktiež pomáha v metabolizme, avšak plní taktiež antioxidačnú úlohu (zdroj).
 • Vitamín B6 (pyridoxín) je dôležitý pre metabolizmus aminokyselín (z ktorých sú zložené bielkoviny, ku ktorým patrí aj kolagén), taktiež pre produkciu červených krviniek a kreovanie neurotransmitterov (zdroj).
 • Vitamín B9 (kyselina listová) je potrebný pre rast buniek, metabolizmus aminokyselín, formovanie bielychčervených krviniek a správne delenie buniek (zdroj).

 

Vitamín E (25 mg)

 

Je antioxidantom. Pomáha v prevencií poškodenia buniek. Je obzvlášť dôležitý pre zdravie pokožky. Nemenej dôležitý je taktiež pre zdravie kĺbov (zdroj).

 

Vitamín D3 (30 mcg)

 

Tento vitamín udržiava zdravie kostí niekoľkými spôsobmi.

 • Jedným z nich je to, že tento vitamín zlepšuje vstrebávanie vápnika.
 • Niekoľko veľkých observačných štúdií našli vzťah medzi deficitom vitamínu D a chronickou bolesťou spodného chrbta (zdroj 1, zdroj 2, zdroj 3).
 • Jeho nízke hladiny môžu byť faktorom podporujúcim bolesť kostí, bolesť citlivého spodného chrbta.

 

 

Iné látky v produkte.

 

Obe príchute sú ochutené prírodnou arómou, osladené bezpečným sladidlom zvaným sukralóza. V prípade pomarančovej príchute boli použité ako farbivo betakarotény, v prípade tej broskyňovej navyše aj červená repa. Považujeme ich za bezpečné.

Produkt neobsahuje žiadnu soľ

TIP: Ak chcete ušetriť pri kúpe Articular Drinku využite zľavové kupóny ktoré nájdete na stránke Voudes.

Rozpustnosť a hodnotenie dávkovania

Rozpustnosť
100 %

Dávkovanie navrhnuté výrobcom považujeme za optimálne. V prípade mužov i žien by sme odporúčali 2-3x za rok kúru zameranú na regeneráciu kĺbov komplexnou kĺbovou výživou. Skonzumujte toto balenie počas 2-4 týždňov, odporúčame konzumáciu dávok po raňajkách a večeri.

Rozpustnosť je prvotriedna, ako sa dozviete aj z priloženého videa. V ňom uvidíte na vlastné oči to, že nápoj je po niekoľkých sekundách hotový. Postačí vám pohár a lyžička. Konštatujeme, že je to absolútne bez peny, hrudiek, stôp prášku na pohári. Prvotriedna rozpustnosť bez potreby siahnuť po šejkri!

 

Articular drink od GymBeam – Ako hodnotíme chuť?

Chuť
90 %

Nám sa do rúk dostala pomarančová (orange) príchuť. Chutila naozaj príjemne, nenásilne, nie príliš sladko, ľahko letne. Pripomínala mi nejaký ovocný nápoj alebo džús, s nízkym obsahom kalórií.

Rozpustnosť a Chuť Articular Drinku

Efektivita

Efektivita
80 %

Articular Drink od GymBeam je komplexná kĺbová výživa,  látky obsiahnuté v nej sa nachádzajú v dostatočnom množstve. Ich účinok je podporený štúdiami a ich vzájomná synergia môže priaznivo ovplyvniť zdravie vašich kĺbov. Nezabúdajte, prevencia je na prvom mieste. Tento produkt vložte do košíka spolu s proteínom a BCAA napriek tomu, že momentálne nemáte žiadne problémy s kĺbmi. Ste aktívny športovec? Aspoň 2x za rok skonzumujte balenie tohto alebo obdobného produktu.

 

 

 

 

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

Tešíme sa na váš názor

Zanechať názor

Your total score

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password