BCAA Xpress od Scitec Nutrition – Ako dopadli šumivé aminokyseliny v našej recenzií?

Historici bodybuildingu a fitness značku určite poznajú – veď na trhu má významné miesto už od roku 1999. Široké spektrum produktov, ktoré ponúka a ich rokmi overená kvalita predurčuje značke významnú popularitu a úspech.

Ten je zadovážený spoluprácou s výnimočnými, inšpiratívnymi atlétmi, usporadúvaním podujatí s fitness tematikou (napríklad na Balatóne), no spoločnosť nezaostáva ani v inováciách svojej produkcie! Snaží sa priniesť zaujímavé kombinácie a variácie v zložení, ako napríklad predtréningový stimulant Hot Blood 3.0, spomínaný produkt kombinuje stimulačné zložky spolu s niekoľkými formami kreatínu. Riadny kopanec pred tréningom, takmer okamžite zapíše a vzbudí nával motivácie! Prečítajte si viac o Scitec Nutrition v osobitnom článku.

 

Bikiny fitnessky tímu Scitec Nutrition

 

Poznáte ich? Vybrali sme pre vás dvojicu nádherných dievčat. Reprezentujú farby svojho sponzora na významných podujatiach IFBB scény. Od modelingu až po trénerstvo, aktivity týchto dievčat sú rôzne, každopádne bikiny fitness je to, čo ich spája! Každodennú motiváciu či inšpiráciu z ich života nájdete samozrejme na sociálnych sieťach.

 

Dori Bodo

Zmyselná blondínka… Je profíčkou IFBB, v roku 2016 triumfovala na podujatiach Olympia Amateur v Španielsku, EVLS Prague, Diamond cup. Na Olympii Amateur sa jej v minulom roku podarilo zopakovať úspech z roku 2016, keď obhájila prvú priečku. Venuje sa trénerstvu a propagácií Scitec tímu. V ňom reprezentuje farby Maďarska.

 

Margret Gnarr

Hnedovláska z mrazivého Islandu. Zaujímavosťou v súvislosti s touto bikiny fitnesskou je fakt, že má čierny pás v taekwonde! Taktiež mnohých z vás zaskočí informácia o jej vegánstve. Bez predsudkov, rešpektujme každého, kto sa vyberie touto cestou. Môže byť vzorom pre kočky, ktoré z akéhokoľvek dôvodu (zdravotné / morálne / etické) preferujú tento stravovací smer. Dá sa to napriek tomu!

Je štvornásobnou víťazkou IFBB Pro show, víťazkou majstrovstiev sveta IFBB (rok 2013). Pôsobí ako osobný tréner, nevyhýba sa ani modelingu a podobným aktivitám.

 

 

 

 

 

 

BCAA Xpress – Základný popis BCAA od Scitec Nutrition

BCAA XPRESS

 

Dosť často vypredaný produkt. To svedčí o jeho popularite. Čo obsahuje? A oplatí sa kúpiť ho? Čítajte ďalej! Štandardná dávka predstavuje 7 g. V nej sa nachádza 5 g čistých BCAA (aminokyseliny s rozvetveným reťazcom). Pomer jednotlivých aminokyselín je 2:1:1 v prospech leucínu (ten je zastúpený v najväčšej miere). Leucín = 2500 mg, valín a izoleucín = zhodne po 1250 mg.

 

 

 

Čo nájdeme v zložení?

 

L-leucín – aminokyselina, patrí do skupiny BCAA.

Regulátor kyslosti (bezvodá kyselina citrónová).

L-izoleucín – aminokyselina, patrí do skupiny BCAA.

L-valín – aminokyselina, patrí do skupiny BCAA.

Príchuť (napríklad jablková, výrobca ju bližšie nešpecifikuje).

Náhradné sladidlo sukralóza – bez negatív na ľudské zdravie.

Acesulfám K – 180 až 200-násobne sladšie než klasický cukor, toto umelé sladidlo v malom, primeranom množstve nespôsobuje problémy.

Dextróza – jednoduchý cukor.

Výťažok zo sladu – slúži na dochutenie, dosladenie produktu. Koncentrovaný produkt pôvodom zo sladu.

Farbivo riboflavín – jedná sa o prírodné farbivo (vitamín B2) má žlté až oranžové sfarbenie.

 

Alergikov môže zaujímať, že produkt je vyrábaný v továrni, kde sa spracovávajú lepok, arašidy, vaječné bielka, kravské mlieko a sójové bôby.

 

Dávkovanie BCAA Xpress

 

Odporúčania výrobcu znejú nasledovne – 1 až 3 dávky, 1 až 3x za deň. Ideálne je užívať ich v jednom alebo viacerých z týchto období – pred / počas / po tréningu / pred spaním v tréningový deň. Vhodné je tiež užívanie ráno nalačno a to najmä vtedy, ak váš tréning nenasleduje po raňajkách.

Ideálne je rozmiešať 7 g produktu s 250 ml tekutiny (prípadne väčším množstvom). Použiť môžete buď vodu alebo iný druh tekutiny (džús, iontový nápoj, potréningový nápoj a podobne).

 

Cena za jednu dávku

0,24 €.

 

Balenie:

 

700 g balenie obsahujúce 100 dávok.

 

 

 

Užívateľská recenzia BCAA Xpress

BCAA Xpress

Po rozpustení BCAA ostáva mierna pena

BCAA sa v posledných rokoch stali nezameniteľnou súčasťou suplementačného plánu nejedného kulturistu alebo fitnesky. Ich atribúty, kvôli ktorým sú obľúbené všetci poznáme. Scitec Nutrition sa okrem vyrábania práškových BCAA venuje aj produkcii tabletových. To, čo preferujete je len a len na vás a vašich potrebách.

V tabuľke nutričných hodnôt výrobca neuvádza žiadne ďalšie látky, môžeme teda konštatovať, že papierovo sa jedná o produkt s obsahom bielkovinovej zložky výlučne s charakterom aminokyselín s rozvetveným reťazcom. Nečakajte žiadne nemilé prekvapenia v zmysle, že by 1/3 dávky tvorila nejaká iná, lacnejšia aminokyselina. Sympatické!

Scitec deklaruje, že to on je priamo výrobcom tohto produktu, na obale uvádza aj niekoľko certifikácií, ktorými sa produkt môže pochváliť.

Vo videorecenzii sme v šejkri pripravili 7 g dávku týchto BCAA s príchuťou s nádychom exotiky! Žltý melón zachutil. Mali sme skúsenosť aj s jablkovými BCAA Xpress, tie nám chutili o niečo menej.

Rozmiešanie? Žiaden problém. Pena nám nevadila, na šejkri po nej ostali len menšie stopy. Žiadne hrudky na stenách šejkra alebo pohára, kam si nápoj nalejete, nenájdete.

 

Zhrnutie  recenzie a náš verdikt nad produktom

 

Ak máte radi sladučké BCAA, zakúpte si ich. Patria k lepšiemu priemeru. Rozpustnosť je dobrá, nelepia sa na šejker. Viem si ich predstaviť v lete počas diéty, a to s ľadom ako skvelé osvieženie.

 

Plusy BCAA Xpress:
  • Zaženú chuť na sladké!
  • Dobrá rozpustnosť.
  • Slušné zloženie.
  • Efektívne! Je cítiť rozdiel v sile, regenerácií a výkonoch na tréningoch v prípade ich užívania.
  • Vedia osladiť aj väčšie množstvo vody – môžete piť počas celého tréningu.
  • Žltý melón (príchuť) príjemne prekvapila.

Mínusy:
  • Mierna pena po pretrepaní, po 10-15 minútach klesne.
  • Niekomu prídu presladené a to dokonca aj vtedy, ak sú rozmiešané vo väčšom množstve vody.

 

 

Cena / Kvalita
Zloženie
Chuť
Rozpustnosť
Efektivita
0

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

Tešíme sa na váš názor

Zanechať názor

Your total score

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password