Dámy, poznáte Dr. Waterburyho? Jeho zaujímavé a funkčné cvičenia zamerané na spevnenie dolnej časti tela vás motivujú tak, že si zbalíte tréningovú tašku a vykročíte smerom k fitku!

Jednoduché a účinné! Mnohé z týchto cvičení môžete vykonávať kdekoľvek, stačí vám kúsok miesta a vhodné, pohodlné oblečenie. Či už ste na lyžovačke alebo sa vám nechce do mesta kvôli fitku, zo skúsenosti ste dospeli k poznaniu, že pravidelný pohyb vám prináša množstvo pozitív. A vy sa o ne nechcete ochudobniť!

 

Perfektné prevedenie jednotlivých cvičení slúži vždy ako perfektná inšpirácia k pohybovej aktivite! Neležte, cvičte!

 

Výstupy na platformu zabezpečia dokonalé zaťaženie vašich dolných končatín bez prílišného preťažovania kĺbov. Apropo, správne posilňovanie môže pomôcť v zlepšení zdravotného stavu vašich kolien. Preto sa mu nevyhýbajte 1.

Skúste ich v pohodlí domova s improvizovanou platformou (schody / pevná stolička), zvýšte svoju hmotnosť napríklad fľašami vody!

 

 

Skúsené dámy vyžadujú adekvátne náročnú výzvu. Predklon na jednej nohe s príťahom k takým výzvam jednoznačne patrí. Cvičenie perfektne cieli na vašu dolnú polovicu tela, geniálne pri ňom precítite sedacie svaly (zadok).

V neposlednom rade taktiež dochádza v prípade korektného cvičenia k zlepšeniu stability aktivít na jednej nohe, čo môže mať svoj význam v prípade väčšiny športových aktivít a aj v živote samotnom.

 

 

Výpad vzad z vyvýšenej platformy (z deficitu) umožní pracujúce svaly precvičiť vo väčšom rozsahu pohybu. Využiť môžete aj schod, nemusíte si ihneď kupovať ten istý schodík, ktorý vidíte na videu…

Náročnejšia forma výpadov vzad bude pre vás a vaše svaly väčšou výzvou!

 

 

Boľavé zápästie alebo lakeť, nemožnosť udržať jednoručky alebo obojručnú činku? Využite vrece s pieskom v podmienkach posilňovne, v tých domácich si zacvičte kľudne aj s vašim dieťaťom.

Výpad vzad, vpred a do strany je komplexným cvičením zaťažujúcim vaše dolné končatiny (nohy) z každého uhla! Dbajte (rovnako ako pri iných cvičeniach) na korektné držanie tela a brušné dýchanie.

 

View this post on Instagram

If you have elbow pain and can’t grip a barbell or dumbbells, hold a sandbag in the Zercher position for your lower body training. For a complete muscle-building system check the link in my bio. . Here I demonstrate a variation that cycles between a reverse, forward and lateral lunge. I’m using @ultimatesandbag to load the exercise. . 👍🏽 But the main point here is to show you a way to hold a challenging load without the need to grip a barbell or dumbbells. I often work with patients that are suffering from elbow pain (e.g., golfer’s elbow) or have a wrist or hand injury. . If you have a similar problem, this is the best way to load your lower-body exercises. Of course, sandbags are awesome for many other exercises as well, which I’ll cover soon. 🤙🏽 . #functionalstrength

A post shared by Dr. Chad Waterbury (@drchadwaterbury) on

 

Extenzie v bedre jednonožne s gumou patria k tým cvičeniam, ktoré budujú úžasné pozadie a môžu byť efektívne v odstraňovaní bolesti spojenej s kolenami.

Na tomto cvičení je zaujímavé to, že vaše boky pracujú počas neho súčasne, no odlišným spôsobom. Vyskúšajte ho aj formou izometrickej výdrže.

Ešte ste nemali možnosť cvičiť s posilňovacími gumami? Sú naozaj všestranne využiteľné v prípade cvičení na vrchnú / spodnú časť tela! Zakúpiť posilňovacie gumy nepredstavuje žiaden problém.

 

View this post on Instagram

Here’s a terrific exercise to build your #glutes and help overcome #kneepain. . The standing single-leg hip extension with band exercise develops the glutes in all 3 planes, making it an awesome functional strength exercise for anyone. I like that this exercise works both hips simultaneously, but in different ways. . Here Julia demonstrates the exercise, which she likes because it challenges her glutes in a way other exercises don’t, and it keeps her knee pain at bay. . You can perform this exercise as an isometric hold, or for reps. In either case, each set lasts 45-60 sec. Perform 2-3 sets per day 3-6 days per week. . If you have knee, low back or shoulder pain, check out my Powerful Mobility ebook at the link in my bio. . . . @juliagilas #mensfitness #womensfitness #waterburypower #santamonicastrength #balancetraining glutetraining #glutes🍑 #gluteworkout #stronggirlsrule #correctiveexercisespecialist #correctiveexercise #physicaltherapist

A post shared by Dr. Chad Waterbury (@drchadwaterbury) on

 

Vykonajte tieto cvičenia v 3-4 sériách. V každej z nich sa snažte o dvojciferný počet opakovaní. Ak je to pre vás málo náročná výzva, siahnite po záťaži, ktorou zvýšite náročnosť cvičenia! Domáce podmienky? Improvizujte!

Dr. Chad Waterbury

Doktor fyzioterapie a neurofyziológ . Autor mnohých unikátnych a funkčných tréningových plánov. Pravidelne publikuje pre t-nation.com . Jeho rukami prešlo mnoho špičkových atlétov ale aj bežných klientov. Jeho unikátnu prax prezentujeme čitateľom na FitGo.sk s jeho vedomým súhlasom.

Tešíme sa na váš názor !

Zanechajte komentár alebo skúsenosť

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Doplnky vo výpredaji

FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password