Ako pribrať do nôh ?

Ukázať 9 vlákien odpovedí
 • Autor
  Príspevky
  • #1253 Odpovedať
   Annie
   Návštevník

   Ahojte potrebujem pomôcť s mojím problémom 🙂 cvičím pravidelne 5x do týždňa uz 2 roky jem čisto a veľa (na 170cm cca 2100 kcal). Všade vidím už obrovský  progres ale NOHY nič! Obmieňam cviky, pridávam váhy ale absolútne žiadna zmena. Preto prosím o akékoľvek rady ako nabrať na objeme nôh.

   1+
  • #1257 Odpovedať
   Adam Guman
   Účastník (Participant)

   Čau.

   Veľké nohy znamenajú tvrdý tréning, ťažšie drepy, výpady a mŕtve ťahy.

   Skús uviesť svoj tréning nôh.

   Je xy tréningových princípov ktoré môžu rast dolných končatín nakopnúť. Zmeň počet opakovaní, tempo opakovaní, počet sérií, pridaj supersety… Ak nefunguje to čo robíš, chce to zmenu! Veľmi dôležitý je taktiež kvalitný strečing.

   1+
  • #1258 Odpovedať
   annie
   Návštevník

   Tak môj tréning spočíva v podstate v tom čo píšeš 🙂 Nohy mam rozdelené na predné ( tam idem drepy ,bulharské drepy, legpress,predkopávanie lýtka)

   Na zadné ( Výpady,rumunské mŕtve ťahy,zakopávanie,hip thrust , addukcie).

   za každým sa snažím pridať aspoň po 2 kg . Skúšala som už aj GVT tréning , skúšala som menšie váhy 10000 opakovaní tak isto ako vyššie váhy a menej opakovaní, tréning do zlyhania atď…… 😀

   0
  • #1264 Odpovedať
   Strasiak
   Návštevník

   Ahoj, rozvoj svalstva v prvom rade suvisy s celkovym objemom (pocet opakovani x vaha)  odcvicenym pre danu partiu. Tento objem treba samozrejme progresivne zvysovat. Vyber cvikov je viac menej na tebe, avsak pre nohy by som ako core cviky zaradil drep a mrtve tahy. K nim na kazdy trening 2 doplnkove (na kvadricepsy: predkomavanie, vypady; na hamstring: rimske DL, zakopavanie atd). Urcite by som nohy cvicil komplexne teda, aj predne aj zadne dohromady ako antagonisticke skupiny. Co sa tyka programovania snaz sa odcvicit 10+ serii do tyzdna pre kazdu partiu, rozdelit na 2 alebo 3 dni do tyzdna. Intenzitu by som drzal medzi 65-75% RM a opakovani v serii nikdy nie do uplneho zlyhania ale aby ostavali 2 – 3 opakovania pred zlyhanim (cca 8-15 opakovanim). Progress je viac menej na tebe, niekedy sa bude dat pridavat vaha kazdy tyzden, niekedy nie, vtedy treba pridat pocet opakovani aby sa objem hybal v pred.

   1+
  • #1265 Odpovedať
   Adam Guman
   Účastník (Participant)

   Strasiak radí dobre, dobré myšlienky.

   Ešte je vhodné skúsiť pár tréningov s trénerom, prípadne osloviť trénera s touto otázkou. Kvalifikovaný tréner so skúsenosťami by mal vedieť zhodnotiť situáciu a navrhnúť optimálne riešenie.

   Verím že sa podarí nohy zlepšiť! 🙂

   0
  • #6333 Odpovedať
   FitGo
   Tréner

   Čauko všetci, ktorí máte záujem o objemné nohy 🙂

    

   Tieto články vám pomôžu splniť si váš cieľ, nezabúdajte na rady vyššie a všeobecne pokyny pre efektívne naberanie svalovej hmoty samozrejme.

   A samozrejme odporúčame diskusiu na tému . 🙂

   1+
  • #12646 Odpovedať
   Mirka
   Návštevník

   Ahoj! V rozvoji svalstva hrá určitú rolu aj genetika. Ja mam dosť podobný problém, ale iba s rozvojom svalstva na stehnách. Nerozvíjajú sa mi tak rýchlo ako ostatné partie, ale pomohla mi práve naopak dlhšia regenerácia a ešte tvrdší tréning. 🙂  Ide to veľmi pomaly oproti napríklad hamstringom, alebo lýtkam, ale sila rastie a zamerala by som sa skôr na takéto aspekty ako na genetiku, pokiaľ nechceš súťažiť. 🙂

   1+
  • #12648 Odpovedať
   Matt
   Návštevník

   Nie som ziadny expert. Ale! Nohy cvicis da sa povedat, ze kazdy den. Chodzou n autobus/ do prace, schodami do bytu.. tahanie nakupov a neviem co vsetko. Su zatazovane kazdy den. Myslim si, ze 1 krat cvicenie noh do tyzdna je malo.. zober si takYch sportovcov ako hokejisti, hadzanari, futbalisti.. vsetci makaju na nohach neustale a ootom maju ten pomer objemu noh voci ostatku tela lepsi.. 9 z 10 chalanov v teplakoch vo fitku sa vyhovara na genetiku 😂.. treba len makat

   0
  • #13563 Odpovedať
   FitGo
   Tréner

   Do pozornosti dávame aj tento jedálniček na rýchle pribratie .  Dozviete sa, ktoré druhy potraívn sú najlepšie pre priberanie. Hlavne vytrvať !

   0
  • #13564 Odpovedať
   medvidek
   Návštevník

   Ne, vymlouvat se na genetiku je sice velmi oblíbené, ale stejně jako u obézních lidí co se na takové věci vymlouvají i u svalového rozvoje jsou to mnohem spíše prostě ŠPATNÉ NÁVYKY, které máš… a těžko ti pomoct přes internet, ale jednoduše – nezáleží jen na tom co a kolikrát týdně cvičíš ale jak to cvičíš…jaký rozsah, jak ten sval procítíš…spousta lidí cvičí tak že prostě zvedají činky…ale procítit opakování a mávat činkou jsou dvě naprosto diametrálně odlišné věci…já mám maximálku na dřepu 280kg v neoprenech a stejně se dokážu zničit dobře procítěnými opakováními se 60kg…záleží na tom jak moc do toho sedneš a procitiš to…pokud budeš dávat dřep pomalu nahoru i dolu a dobra technika, ucitiš jak tě to krasně tahá okolo kolen ty svaly jak se to napumpuje pořadně…dobry jsou i opakování s omezenym rozsahem pohybu, podivej se na video jak dřepuji kulturisti často i profici…nejezdi cely rozsah ale jenom přesně v rozsahu kde je to nejmin pohodlny, kde dostava ten sval nejvic naprdel, v kriticke časti opakovaní (koleno v pravem uhlu).

   0
Ukázať 9 vlákien odpovedí
Odpoveď na: Ako pribrať do nôh ?
Vaše údaje:




Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password