Ako pribrať do nôh ?

Táto téma obsahuje 7 odpovedí, má 3 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Matt pred 6 dňami, 9 hodinami.

 • Autor
  Príspevky
 • #1253 Odpoveď

  Annie

  Ahojte potrebujem pomôcť s mojím problémom 🙂 cvičím pravidelne 5x do týždňa uz 2 roky jem čisto a veľa (na 170cm cca 2100 kcal). Všade vidím už obrovský  progres ale NOHY nič! Obmieňam cviky, pridávam váhy ale absolútne žiadna zmena. Preto prosím o akékoľvek rady ako nabrať na objeme nôh.

  1+
 • #1257 Odpoveď

  Adam Guman
  Tréner
  @adam-guman

  Čau.

  Veľké nohy znamenajú tvrdý tréning, ťažšie drepy, výpady a mŕtve ťahy.

  Skús uviesť svoj tréning nôh.

  Je xy tréningových princípov ktoré môžu rast dolných končatín nakopnúť. Zmeň počet opakovaní, tempo opakovaní, počet sérií, pridaj supersety… Ak nefunguje to čo robíš, chce to zmenu! Veľmi dôležitý je taktiež kvalitný strečing.

  7+
 • #1258 Odpoveď

  annie

  Tak môj tréning spočíva v podstate v tom čo píšeš 🙂 Nohy mam rozdelené na predné ( tam idem drepy ,bulharské drepy, legpress,predkopávanie lýtka)

  Na zadné ( Výpady,rumunské mŕtve ťahy,zakopávanie,hip thrust , addukcie).

  za každým sa snažím pridať aspoň po 2 kg . Skúšala som už aj GVT tréning , skúšala som menšie váhy 10000 opakovaní tak isto ako vyššie váhy a menej opakovaní, tréning do zlyhania atď…… 😀

  0
 • #1264 Odpoveď

  Strasiak

  Ahoj, rozvoj svalstva v prvom rade suvisy s celkovym objemom (pocet opakovani x vaha)  odcvicenym pre danu partiu. Tento objem treba samozrejme progresivne zvysovat. Vyber cvikov je viac menej na tebe, avsak pre nohy by som ako core cviky zaradil drep a mrtve tahy. K nim na kazdy trening 2 doplnkove (na kvadricepsy: predkomavanie, vypady; na hamstring: rimske DL, zakopavanie atd). Urcite by som nohy cvicil komplexne teda, aj predne aj zadne dohromady ako antagonisticke skupiny. Co sa tyka programovania snaz sa odcvicit 10+ serii do tyzdna pre kazdu partiu, rozdelit na 2 alebo 3 dni do tyzdna. Intenzitu by som drzal medzi 65-75% RM a opakovani v serii nikdy nie do uplneho zlyhania ale aby ostavali 2 – 3 opakovania pred zlyhanim (cca 8-15 opakovanim). Progress je viac menej na tebe, niekedy sa bude dat pridavat vaha kazdy tyzden, niekedy nie, vtedy treba pridat pocet opakovani aby sa objem hybal v pred.

  2+
 • #1265 Odpoveď

  Adam Guman
  Tréner
  @adam-guman

  Strasiak radí dobre, dobré myšlienky.

  Ešte je vhodné skúsiť pár tréningov s trénerom, prípadne osloviť trénera s touto otázkou. Kvalifikovaný tréner so skúsenosťami by mal vedieť zhodnotiť situáciu a navrhnúť optimálne riešenie.

  Verím že sa podarí nohy zlepšiť! 🙂

  2+
 • #6333 Odpoveď
  FitGo
  FitGo
  Tréner
  @admin

  Čauko všetci, ktorí máte záujem o objemné nohy 🙂

   

  Tieto články vám pomôžu splniť si váš cieľ, nezabúdajte na rady vyššie a všeobecne pokyny pre efektívne naberanie svalovej hmoty samozrejme.

  A samozrejme odporúčame diskusiu na tému . 🙂

  0
 • #12646 Odpoveď

  Mirka

  Ahoj! V rozvoji svalstva hrá určitú rolu aj genetika. Ja mam dosť podobný problém, ale iba s rozvojom svalstva na stehnách. Nerozvíjajú sa mi tak rýchlo ako ostatné partie, ale pomohla mi práve naopak dlhšia regenerácia a ešte tvrdší tréning. 🙂  Ide to veľmi pomaly oproti napríklad hamstringom, alebo lýtkam, ale sila rastie a zamerala by som sa skôr na takéto aspekty ako na genetiku, pokiaľ nechceš súťažiť. 🙂

  0
 • #12648 Odpoveď

  Matt

  Nie som ziadny expert. Ale! Nohy cvicis da sa povedat, ze kazdy den. Chodzou n autobus/ do prace, schodami do bytu.. tahanie nakupov a neviem co vsetko. Su zatazovane kazdy den. Myslim si, ze 1 krat cvicenie noh do tyzdna je malo.. zober si takYch sportovcov ako hokejisti, hadzanari, futbalisti.. vsetci makaju na nohach neustale a ootom maju ten pomer objemu noh voci ostatku tela lepsi.. 9 z 10 chalanov v teplakoch vo fitku sa vyhovara na genetiku 😂.. treba len makat

  0
Odpoveď na: Ako pribrať do nôh ?
Stlačením " Odoslať . Súhlasíte s našimi podmienkami používania
Vaše údaje:
Doplnky vo výpredaji

FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password