Pukanie počas tréningu

Ukázať 6 vlákien odpovedí
 • Autor
  Príspevky
  • #2045 Odpovedať
   Martin
   Návštevník

   Zdravím, cvičím asi 2 mesiace ale pri posledných tréningoch mi pri tlakoch na ramená s jednoručkami začalo dosť pukať v pravom ramene. Nie je to moc bolestivé, skôr nepríjemné. Rozcvičujem sa vždy a ramená hlavne. Neviem ako to odstrániť, nemáte nejakú radu?

   0
  • #2072 Odpovedať
   Cock
   Návštevník

   Neviem akou cvičíš technikou ale skús necvičit jednoručky vôbec ja som ich prvý rok ani nedával na ramena až potom neskôr úplne ti stačí tlak s obojručkou ale rameno ťa bolí asi z toho že máš lakte zarovno s telom keď tlačíš. Skús si zobrať obojrucku a predtým ako začneš robiť tlak snaž sa ju ako keby zlomiť napoly aby si mal lakte pred telom to je pre telo prirodzená pozícia potom by si nemal mať žiaden problém s ramenom

   1+
  • #2117 Odpovedať
   Adam Guman
   Účastník (Participant)

   Ahoj Martin!

   Diagnostiku na diaľku robia len šarlatáni… Preto ti viem pomôcť, naviesť ťa k riešeniu jedine radami, tie znejú nasledovne (aplikuj ich v čo najväčšej miere):

   1) Posilňuj rovnomerne predné (-zrkadlové- sval. skupiny) a aj zadné sval skupiny. Musí byť istá rovnováha v sile, napätí a iných charakteristických vlastností svalstva. Posilňuj rovnomerne celé telo. Sústreď sa na posilnenie svalov rotátorovej manžety, zaraď vonkajšie a vnútorné rotácie v ramenách (oboch), posilni medzilopatkové svalstvo. Zaraď cvičenia zamerané na CORE. A taktiež posilňovacie cvičenia zamerané na sedacie svalstvo!

   2) Dbaj na správne držanie tela! Snaž sa vyhnúť -gotickým- ramenám, sleduj si, či nesedíš zhrbený. Môžeš zaradiť plávanie na chrbte, ktoré je veľmi vhodným a mnou osvedčeným rehabilitačným prostriedkom. Strečuj prsné svalstvo, vrchnú časť m. trapezius. Aplikuj do tréningu správne dýchanie!

   3) Kontaktuj fyzioterapeuta – ak sa tento stav po 6-8 týždňoch nezlepší. Môžeš mi napísať a ja ťa niekomu schopnému posuniem (BA prípadne okolie / východ).

    

   Pekný deň!

   0
  • #2211 Odpovedať
   Stanislav
   Návštevník

   Zdravim, mám 15 a už rok cvičím a pred asi mesiacom mi pri drepe keď spúšťam dole vždy pukne v kolene. Neni to bolestivé ani to neobmedzuje ale neviem či sa mám toho báť alebo to ignorovať. Ďakujem vopred za rady

   0
   • #2215 Odpovedať
    Adam Guman
    Účastník (Participant)

    Čau. Neignoroval by som to.

    Môže to byť spôsobené zlou technikou drepu, neprimeranou hmotnosťou.

    Nie každá modifikácia, variant drepu, je vhodný pre každého. Skús do tréningu zaradiť namiesto klasického drepu s činkou na pleciach napríklad drep v predpaženi, drep vo vzpažení, drep so závažím pred prsiami. Variabilita je dôležitá.

    Ak problém bude pretrvávať, odporúčam návštevu fyzioterapeuta. Ten ti to vyšetrí. Neignoroval by som to. Alebo sa obrátiť na trénera, ten by mal vedieť zhodnotiť techniku drepu.

    Želám všetko dobré!

    1+
   • #2216 Odpovedať
    Stanislav
    Návštevník

    ďakujem veľmi pekne za odpoved, veľmi si to cením

    1+
  • #4249 Odpovedať
   Boyy
   Návštevník

   Dobrý deň, nedávno som začal cvičiť. Konkrétne už mám mesia za sebou. Stáva sa mi ale jedna vec. Keď chodím tak mi puka pravé koleno. Väčšinou keď robím drepy alebo keď idem po schodoch. Je to normálne podľa vás?

   0
   • #4257 Odpovedať
    Adam Guman
    Účastník (Participant)

    Otázne je, či sú tvoje pohybové stereotypy dlhodobo správne vykonávané (chôdza a drep). Áno, záleží aj na technike prevedenia chôdze!

    Píšeme aj o drepe – tento článok pojednáva o jednej jeho variante, ktorá ťa naučí toto cvičenie vykonávať čo najlepšou technikou.

    Puká ti v ňom odvtedy čo si začal cvičiť?

    0
  • #13304 Odpovedať
   Samuel Šulaj
   Návštevník

   Dobrý deň chcel by som sa opýtať na to že pri cvičení bench pressu mi bolestivo prepukava ľavé rameno začalo to asi pred rokom pomohla by na to žraločia chrupavka alebo nejaká klubová výživa? Za odpoveď ďakujem.

   0
  • #13690 Odpovedať
   Václav
   Návštevník

   Dobrý den,
   Při posledním tréningu jsem asi přetížil ramena a začalo mi v jednom křupat (bez bolesti). Už jsem bez tréninku asi měsíc a skoro vůbec se to nezlepšilo.
   Chtěl by jsem se zeptat jestli s tím má někdo zkušenosti, popřípadě co s tím dělat.

   0
Ukázať 6 vlákien odpovedí
Odpoveď na: Pukanie počas tréningu
Vaše údaje:
Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password