Strava

Ukázať 4 vlákna odpovedí
 • Autor
  Príspevky
  • #13697 Odpovedať
   Tomáš Tuhý
   Návštevník

   Dobrý den, je mi 14 let, měřím 173 cm, mám aktuálně 52,5 kg a asi 15% tuku v těle. Chtěl bych se zeptat jestli má smysl si počítat kalorie, snažit se rýsovat svaly a omezovat se v nezdravých potravinách. Aktuálně mám režim nastavený na 1500 Kcal denně, 140g bílkovin, 120g sacharidů a 50g tuků. Můj plán je vyrýsovat břišní svaly. Čemukoliv nezdravému se vyhýbám. Má to teda smysl?

   0
  • #13704 Odpovedať
   Staňa
   Návštevník

   Úplná blbost ked vážiš 52 kg a ešte väčšia blbosť že chceš rysovať brušne svaly pri tvojej váhe 🤣mal by si skôr nabrať na váhe takže vela jesť a nič si nepočítať…. chceš byt ako vešiak?

   1+
  • #13705 Odpovedať
   Peter
   Návštevník

   Ahoj, v tvojom veku je úplne zbytočné si počítať kalórie, bielkoviny, sacharidy. Keď budeš jesť zdravo, tak tie brušáky prídu samé. Avšak ak celý deň sedíš doma a iba raz ideš cvičiť, tak to nestačí. Treba tam zapojiť nejaký pohyb aj mimo posilky, skús možno nejaký šport popritom. Prípadne si stiahni krokomer(pedometer) a stanov si n každý deň nejaký cieľ. Avšak to, že ti nevidno brušné svaly je tým, že ich máš ešte malé a slabé. Treba cvičiť, jesť a spať. Vyhýbať sa alkoholu, nechodiť neskoro spať. A základ je byť trpezlivý. 🙂

   0
  • #13706 Odpovedať
   Filip
   Návštevník

   Chlapče, celé zle… Ty vo svojom veku a so svojou váhou momentálne absolútne nerieš ČO ješ ale KOĽKO ješ. Jasné, nehovorím že máš jesť od rána do večera pizzu, to nie. Raňajky vajcia, obed mäso, zemiaky, olovrant zelenina/ovocie + niečo sladké môže byť… večera tvaroh. Makra ale absolútne riešiť (teraz) nemusíš. V prvom rade musíš nabrať a až po dvoch rokoch pravidelného cvičenia môžeš rysovať. Je pekné že si si dal cieľ, ale teraz je nepodstatý. Najprv sa dostaň na 80kg a potom rysuj, chudni…

   0
  • #13708 Odpovedať
   Patrik
   Návštevník

   S touhle váhou je opravdu zbytečné něco rýsovat. Jak psali výš, chce to nejdříve něco nabrat. Zdravou stravou naopak nikdy nic nezkazíš. A to v žádném věku.

   0
Ukázať 4 vlákna odpovedí
Odpoveď na: Strava
Vaše údaje:
Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password