Naša voľba

Extrapep HD od Aone Nutrition – Recenzia srvátkového proteínu (hydrolyzátu), ktorý je vo svojej kategórií jednoznačný líder

Extrapep HD

Predajca Hodnotenie Aktuálna cena
      ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocenenie e-shop roku 2016 – 100% zákaznikov odporúča obchod !

Zobraziť cenu
       ⭐⭐⭐⭐ Zobraziť cenu
Ak patríte k tým, ktorí dlhodobo sledujú dianie na slovenskej kulturistickej scéne, určite vám neušlo meno Štefan Havlík. Písal sa rok 2012 a práve produkty značky Aone mu pomohli k zisku titulu absolútneho víťaza na prestížnych podujatiach, ako napríklad Arnold Classic Amateur. Z môjho pohľadu, práve tento úspech odštartoval raketový vzostup značky a pomohol jej dostať sa do podvedomia nadšencov bodybuildingu.

Aj po uplynutí rokov od Štefanovho triumfu je Extrapep HD stále vyhľadávaným produktom, teraz už v novom obale.

Vývoj produktu trval dlhší čas. Za vývojom stojí Dr. Ján Čullý, ktorý emigroval v roku 1983. V Nemecku bol súčasťou výskumných tímov špecializujúcich sa na vývoj preparátov použiteľných v doplnkoch výživy top kvality.

VÝROBCA – AONE NUTRITION

Seriózne pôsobiace produkty, vývoj portfólia vlastných produktov a ich testovanie v spolupráci s vrcholovými športovcami. Tak vnímam Aone. Produkciou peptidov (špeciálne peptidy s krátkym reťazcom sú aj v Extrapep HD) sa spoločnosť zaoberá zhruba od roku 1989. Ako hovorí vedúca persóna spoločnosti Aone Dr. Ján Čullý, ich produkty sú vyvážané napríklad do Nemecka či Švajčiarska , avšak niektoré z ich -špecialít- si spoločnosť necháva iba pre svoje produkty (z rozhovoru rok 2012).

Podpora výkonu a regenerácie, zameranie na vrcholový šport, aktívna spolupráca športovcov na vývoji produktov, to všetko sú atribúty podieľajúce sa na špičkovej kvalite značky.

K línií produktov patrí okrem spomínaného hydrolyzátu aj ďalšie výnimočné produkty, ako napríklad kĺbová výživa Joint Flex, GLN Peptide (glutamín v peptidovej forme), Whey Pro Anabol (proteínový shake).

Suplementy spoločnosti Aone sú produkované na Slovensku. Spĺňajú prísne kritériá noriem ISO 9001 a HCCP.

ZÁKLADNÝ POPIS EXTRAPEP HD

Stavebným kameňom produktu sú špeciálne krátke peptidy, ktoré spoločnosť Aone enzymatickou cestou produkuje. V tom spočíva jeho výnimočnosť. Je obohatený o vitamíny, ktoré podporujú procesy telu vlastné – správny priebeh biochemických reakcií.

Extrapep HD Aone Nutrition 600g

600 gramové balenie Extrapep HD

Benefity produktu

 1. Vyššia účinnosť v porovnaní s ostatnými rýchlymi bielkovinami.
 2. Je vhodný na užívanie v období veľmi náročných výkonov (šport, fyzická či mentálna práca, rekonvalescencia).
 3. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu a psychickú pohodu.
 4. Špeciálne krátke reťazce srvátkových peptidov sú spúšťačom potréningového anabolizmu.
 5. Obsahuje vitamín C, Thiamín, Riboflavín, Niacín, B6, kyselinu listovú, B12, Biotín, kyselinu pantoténovú.

Dávkovanie

Dávka = 10 g. Rozmiešajte v 200 ml studenej vody. Výrobca odporúča užívať 3 až 6 dávok za deň, ideálne ráno, po tréningovej jednotke a pred spánkom.

Počet dávok v balení.

V 600 g balení sa nachádza 60 dávok.

Cena za jednu dávku

0,58 €.

Príchute.

Momentálne iba čokoláda

 

 

Naše skúsenosti s Extrapep HD.

Aké je využitie tohto produktu? Oplatí sa kúpiť ho? Ako ho mám užívať?

Extrapep HD je stimul. Je jedným z najlepších a najefektívnejších produktov pre stimuláciu rastu hmoty. Avšak,  jedná sa iba o stimul!

Laicky povedané, skončím silový tréning a nachádzam sa v anabolickom okne. Môžeme to nazvať taktiež ako 15-minútové okno (window of opportunity). Práve toto obdobie je kritické pre regeneráciu, najmä ak trénuješ dvojfázovo a potrebuješ svoju regeneráciu naozaj vyšperkovať k dokonalosti. Úlohou je do krvi dostať počas týchto 15 minút aminokyseliny. Najrýchlejšou možnosťou sú krátke peptidy. Tie sú štartérom samotného anabolického procesu, významným podnetom pre jeho efektívny priebeh.

Pomalší zdroj predstavujú srvátkové proteíny, ktorým za bežných okolností nástup trvá 30 minút, sú teda pomalšie než spomínané krátke peptidy. Dôležité sú samozrejme aj pomalé proteíny, ktoré zásobujú telo animokyselinami v dlhšom časovom intervale.

Význam produktu Extrapep HD pred cvičením? Existuje nejaký? Určite áno!

V prípade užitia produktu pred tréningom chráni určité telu vlastné peptidy a aminokyseliny. V portfóliu firmy sa napríklad nachádzajú aj také produkty, ktoré obsahujú peptidy podporujúce správnu koordináciu v prípade užitia pred výkonom. Zvyšujú teda ekonomiku pohybu, jeho efektívnosť a účelovosť.

Ak chcem maximalizovať výsledok užívania produktu, kedy ho mám užívať?

Z vlastných a cudzích skúseností považujem za obdobia najkritickejšie pre príjem bielkovín obdobie ráno po prebudení, pred a po tréningu. Moje skúsenosti s opierajú najmä o silový tréning. Ak je teda naozaj snaha o maximalizovanie výkonu, trénuje sa naozaj tvrdo a svedomito, určite tento produkt stojí za skúšku!

Dávku tvorí 10 g produktu. Výrobca odporúča 3 – 6 dávok za deň (30 – 60 g).

Pri jednofázových tréningoch (jeden tréning za deň) by som Extrapep HD užíval nasledovne – 10 g ráno na lačno, 10 g pred a 10 g po tréningu. Spolu 30 g / deň. Ak trénujete dvojfázovo (dva tréningy denne), užil by som 10 g ráno na lačno, 10 g pred a po tréningoch, dokopy teda 50 g.

Po tréningu by som k tomuto produktu vždy pridal približne 20 g srvátkového izolátu, 5 – 10 minút po užití Extrapep HD.

Chuť a rozpustnosť.

Hodnotím veľmi dobre. Hydrolyzáty zvyknú chutiť horko, tento týmto neduhom netrpí. Je skvelo rozpustný a nespôsobil mi žiadne tráviace ťažkosti.

 

Nutričné hodnoty.

Nutričné hodnoty Extrapep HDZhrnutie recenzie

Plusy :
 • Bez horkej chuti.
 • Jedinečné, kvalitné zloženie.
Mínusy :
 • Častá nedostupnosť produktu (vypredanosť)…

 

 

 

0

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

1 Comment
 1. 4.5
  Pomer cena/množstvo hl. suroviny
  100
  Zloženie
  100
  Chuť
  70
  Rozpustnosť
  80
  Efektivita
  100

  Výborný hydrolyzát

  0
  + PROS: Parádne zloženie
  - CONS: Málo príchutí
  Helpful(0) Unhelpful(0)You have already voted this

Zanechať názor

Your total score

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password