Fitness náramky merajú “tep srdca “aj hrnčekom a toaletným papierom, internet šalie – sú tieto produkty podvod?

Prví na to prišli Číňania, zrejme mal niekto dlhú chvíľku na toalete a tak skúsil svoj fitness náramok Xiaomi Mi Band 3 priložiť na rolku toaletného papiera.  Na počudovanie však náramok ukázal presnú hodnotu, ktorá mala znázorňovať tĺkotu srdca ehm..toaletného papiera. Ako to už býva tento fenomén bol pridaný na internet a na čínskej platforme Weibo začali užívatelia pridávať fotografie, kde merajú tep rôznym objektom od fliaš, plechoviek až po plyšové hračky.

Fitness náramky

 

 

Ďalej sa toho chytil portál Abacus News, ktorý dal fitness náramok Xiaomi Mi Band 3 na rôzne predmety. Toaletný papier mal 81 BPM, hrnček od kávy  72 BPM a banán 77 BPM.  Netýka sa to iba náramkov Xiaomi ale podobný “problém” vykazujú aj Apple Watch od Applu a Android Wear smartwatch vykazovali podobný výsledok iba v o niečo nižších hodnotách.  Chlapci z portálu zistili, že banány a hrnčeky vykazujú hodnotu BPM rýchlejšie, čo nás privávdza k rozlúšteniu tejto záhady.
Fitness náramok Xiaomi Mi Band 3

Ako fungujú fitness náramky?

Aby náramok nameral správnu hodnotu tepu srdca musí vyžarovať zelené svetlo, ktoré vstrebáva krv.  Keď krv prúdi rýchlejšie absorbuje viac zeleného svetla.  Ide o proces zvaný   fotopletysmografia ,  ktorý je v podstate jednoduchý avšak veľmi efektívny.  A teda ak aj neživý predmet odráža svetlo môže jednoducho zmiasť technológiu a tá vráti hodnotu BPM na displej .  A kedže banány a hrnčeky odrážajú svetlo viac ako toaletný papier vykazovali “rýchlejšie výsledky” .   Pravdou však ostáva, že fitness náramky nie sú určené na to aby vám povedali či daný predmet má pulz alebo nie ale aby zmerali ľudský tep srdca a boli používané podľa manuálu . Každopádne ide o úsmevnú situáciu, čo myslíte?

 

 

 

FitGo

Fitgo.sk portál o cvičení a všetkom, čo s ním súvisí . Prinášame vám kvalitný obsah podložený osobnou skúsenosťou a dôveryhodnými zdrojmi.

Tešíme sa na váš názor !

Zanechajte komentár alebo skúsenosť

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Doplnky vo výpredaji

FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password