Floor press – tlakové cvičenie priateľské voči vašim ramenám

Toto cvičenie patrí k tomu najlepšiemu, po čom môžete siahnuť v prípade, že vaše ramená vravia počas štandardného bench pressu stop!

 

Aké svalové skupiny cvičením zapojíte?

 

K slovu sa dostanú vaše prsné svaly, tricepsy a predné delty (ramená).

 

Kto toto cvičenie využíva?

 

Spopularizovali ho siloví športovci, siloví trojbojári – najmä tí zameraní na bench press – predstavuje pre nich perfektné doplnkové cvičenie na zlepšenie vrchnej polovice pozitívnej dráhy pohybu v prípade tohto cvičenia – najmä samotného lockout-u (konečné vystretie v lakťoch). Enormne posilní okrem prsného svalstva aj vaše tricepsy – tie sú silnými extenzormi (vystieračmi) a ich slabosť sa vo výkone, ktorý zvládnete v bench presse, zaručene prejaví 1.

 

Prečo by ste ho mali skúsiť aj vy?

 

Môže byť produktívne doplnkové cvičenie k bench pressu, extrémnym spôsobom posilní vaše tricepsy a objemovo ich doslova ich nafúkne, keďže v ňom viete pracovať s ťažšou váhou.

1.) Floor press (tlak v ľahu na podlahe – či už s jednoručkami alebo s obojručnou činkou) je cvičením, ktoré cieli na svalstvo vrchnej časti tela, umožní vám tlačiť naozaj poriadne hmotnosti bez nadbytočného preťažovania ramien.

2.) V prípade tohto cvičenia si nepomôžete dolnými končatinami (leg drive), ako tomu môže byť v prípade bench pressu. Je to naozaj cvičenie zamerané čisto na vrchnú časť vášho tela! Pracovať budú naozaj len prsia, tricepsy a ramená!

3.) Viacúčelové cvičenie – toto cvičenie môže byť využité v prípade tréningu dynamiky, rovnako aj v prípade budovania maximálnej sily.

 

Tréningové odporúčania a rady Dr. Waterburyho

 

Úžasné cvičenie pre tých cvičencov, ktorí trpia diskomfortom v prípade štandardného bench pressu!

 

1.) Ak trénujete osamote, vyhnite sa sériám s maximálnou intenzitou zaťaženia! Primárne v začiatkoch sa toto cvičenie snažte vykonať minimálne v 13 opakovaniach. Bude pre vás jednoduchšie a omnoho bezpečnejšie to dostať sa do štartovnej pozície.

2.) Využite fyziku a gravitáciu vo svoj prospech – sledujte vo videu spôsob, akým jednoducho a bez zbytočného stresu na ramená odložíte jednoručky po docvičení!

3.) Toto cvičenie sa vždy lepšie vykonáva vtedy, ak máte po ruke tréningového partnera. Ak tomu tak nie je, maximalizujte svoju sústredenosť na korektnú techniku cvičenia a minimalizovanie možného stresu na ramená spôsobeného neadekvátnym odložením činiek!

 

View this post on Instagram

Save your shoulders with the floor press. For other joint-friendly ways to build muscle check out HFT2. Link in bio. . 👍🏼 The floor press is a terrific exercise for people who have shoulder discomfort during a barbell bench press. . 🔑 The key is to not wreck your shoulders getting the DBs in and out of position for this shoulder-friendly exercise. (That would be a terrible irony.) . A few important tips: . ➡️ If you’re training alone, avoid making this a maximal strength exercise. Shoot for 13+ reps per set since that load will be easier to get into position. . ➡️ Make physics and gravity your friends. Watch in the video how I position my body and use momentum to minimize shoulder strain when I get the DBs in/out of the exercise. . ➡️ It’s always better to train with a partner so these steps aren’t even necessary. But if you’re training alone, this technique will help minimize joint strain. . #functionalstrength

A post shared by Dr. Chad Waterbury (@drchadwaterbury) on

Dr. Chad Waterbury

Doktor fyzioterapie a neurofyziológ . Autor mnohých unikátnych a funkčných tréningových plánov. Pravidelne publikuje pre t-nation.com . Jeho rukami prešlo mnoho špičkových atlétov ale aj bežných klientov. Jeho unikátnu prax prezentujeme čitateľom na FitGo.sk s jeho vedomým súhlasom.

Tešíme sa na váš názor !

Zanechajte komentár alebo skúsenosť

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Doplnky vo výpredaji


FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password