Top cena

Recenzia GymBeam BCAA 4:1:1 Instant – Čo v sebe skrývajú populárne aminokyseliny od slovenského výrobcu?

 

BCAA od spoločnosti GymBeam

Dôležitosť aminokyselín v stravovacom režime športovca určite nik nespochybňuje. Sú prijímané v strave, avšak zvýšené nároky na športovca túžiaceho po lepšej postave alebo výkone iniciujú potrebu významnejšieho množstva aminokyselín.

BCAA, vetvené aminokyseliny, sú jednoznačne najznámejšie. Tvorí ich  trojlístok

Sú účinným pomocníkom v zlepšení výkonu a regenerácie. Nepatria medzi úplne najlacnejšie, avšak svoje kvality si za tú cenu vedia obhájiť. Poďme sa pozrieť bližšie na populárne GymBeam BCAA.

 

 

VÝROBCA – GYMBEAM

 

GymBeam logo

Najvýznamnejšia slovenská značka pôsobiaca nielen na slovenskej pôde! Jej produkty sa predávajú aj v niekoľkých ďalších krajinách Európy. O jej kvalitách svedčia vysoké čísla v predaji produktov, všeobecná obľúbenosť značky v prípade návštevníkov slovenských fitiek a tisícky spokojných zákazníkov. Šejkre a oblečenie, doplnky výživy, ale aj –accessories- (náčinie, vybavenie) k tréningu. Nepredáva len aminokyseliny, na ich e-shope nájdete kompletné portfólio všetkých produktov zo sveta suplementov. Výber je naozaj veľký, jednoducho zvoľte vami zvolený produkt a počkajte na svižné doručenie kuriérom!

Vyberáme overeného predajcu
Tento produkt zakúpite výhodne so zárukou včasného doručenia !

 

ZÁKLADNÝ POPIS GYMBEAM BCAA 4:1:1

BCAATento produkt možno charakterizovať jednoduchým popisom – BCAA (vetvené aminokyseliny) v práškovej instantnej forme s pomerom jednotlivých aminokyselín 4:1:1 (leucín : valín : izoleucín).

Štandardným, najpoužívanejším pomerom je 2:1:1 v prospech leucínu. V tomto prípade výrobca vsadil na väčšie množstvo leucínu (pomer 4:1:1, prisúdil mu 4 diely zo 6 celkových). V hlbšom ponímaní… 60 g čistej BCAA zložky obsahuje 40 g leucínu, 10 g valínu a rovnako 10 g izoleucínu.

Leucín sa stal v istom čase stredobodom výskumných prác. Látka je sama o sebe veľmi zaujímavá a atraktívna pre športovcov. Táto aminokyselina je nielen najdrahšou z danej trojice, prikladá sa jej aj najväčší význam z hľadiska pozitívnych účinkov na organizmus, fyziologické procesy v tele športovca.

Leucín účinne bráni v strate svalovej hmoty, podporuje hojenie, reguluje hladinu cukru v krvi a jeho nedostatok je spojený so symptómami, akými sú bolesť hlavy, únava, podráždenosť či príznaky depresie.

Netreba však zabúdať, že aj ostatné dve aminokyseliny (valín, izoleucín) tvoria spolu s leucínom istú synergiu a sú spojené do funkčnej, silnej trojky, pomenovanej skratkou BCAA.

Výrobca uvádza, že výrobok bol vyrobený fermentáciou bez chemikálií. Fermentácia predstavuje výrobný proces, ktorý môžeme považovať za šetrný. Deklaruje, že rozmiešanie (rozpustenie) vo vode nepredstavuje problém, nemusíte sa obávať penenia alebo zlej chuti takéhoto nápoja.

Dávka (6 g produktu) obsahuje 5 g BCAA v pomere 4:1:1 (3334 mg leucínu, 833 mg valínu a 833 mg izoleucínu).

 

Užívateľská recenzia GymBeam BCAA 4:1:1

GymBeam BCAA 4:1:1V jednoduchosti je krása? Určite to platí v prípade doplnkov výživy. Nie je nič krajšie ako to, keď dosiahnu výrobcovia skvelé vlastnosti produktu jednoduchým zložením.

To v tomto prípade predstavuje zmes BCAA (leucín, izoleucín valín) v pomere 4:1:1 (4 = leucín), ochucovadlá (tie výrobca bližšie nešpecifikuje), kyselinu citrónovú, farbivo a sladidlo (neškodná sukralóza).

1 odmerka (6 g prášku) = 5 g BCAA v pomere 4:1:1.

 

Ako dávkujeme a aká je rozpustnosť týchto BCAA?

BCAA odporúčame konzumovať v množstve 5-10 g. Túto dávku môžete skonzumovať 2-3x za deň. Napríklad ráno nalačno po prebudení, ďalšiu 15-20 minút pred tréningom, tretiu okamžite po tréningu. Váš denný príjem BCAA by teda mohol byť na úrovni 10-30 g. Cena za jednu dávku je 0,20 EUR .

Navrhnúť všeobecne platiace a definitívne pravidlá pre konzumáciu BCAA? Konkrétne riešenie konzumácie BCAA je naozaj individuálne, závisí od viacerých špecifík jedinca a tréningového procesu, štruktúry športového tréningu. To, že vám je po doplnku výživy na tréningu ťažko, prípadne má konzumácia viac či menej laxatívne účinky, môže signalizovať nadmernú mieru jeho konzumácie. Preto sa snažte neprekračovať nami odporúčané denné množstvo.

Rozpustnosť týchto práškových BCAA je na prvotriednej úrovni. To je jednou z devíz tohto produktu od GymBeam. Posúďte sami prostredníctvom nasledujúcej fotografie!

Rozpustnosť a dávkovanie BCAA

Chutia GymBeam BCAA dobre?

 

Musíme sa priznať. Keď sa nám dostalo do rúk 250 g balenie týchto BCAA s príchuťou cola, boli sme trošku skeptický.

To sme nemohli testovať trošku –normálnejšiu-, štandardnejšiu príchuť?

A tak rozmiešame, lejeme do pohára… Ochutnávame, vnímame chuť. Pripomína nám to lacnejšiu kolu zo supermarketu, prípadne kolovú lízanku. No nechutí to zle!

Práve naopak, veľmi príjemné prekvapenie. Fámy, že táto príchuť patrí k najpredávanejším a obľúbeným, zrejme naozaj stoja na reálnych základoch! Skúšame pridať pár kociek ľadu a odšťavený citrón – výsledkom je naozaj osviežujúci letný –BCAA drink-!

Spravíme si ďalší…

V minulosti sme vyskúšali pomarančovú príchuť týchto BCAA (opäť musíme napísať niečo aj k rozpustnosti) a rozmiešanie s lyžičkou alebo slamkou bolo na výbornú. Chuť pripomínala niečo medzi šumivým céčkom a pomarančovými BCAA od iných značiek… Aj tie môžeme odporučiť! A je možné ich vôbec porovnať s tými kolovými? Áno, ale víťaza ťažko definovať. Obe príchute sú dobré, záleží na vašich osobných chuťových požiadavkách a preferenciách. A určite aj ostatné príchute stoja za vyskúšanie!

 

 

Efektivita produktu

 

Ak je váš tréning, strava a regenerácia v rozumnej symbióze, zahrnúť BCAA do suplementačného plánu prinesie zaiste veľa výhod.

Musíme uznať, že po dlhodobom testovaní ich my aj naši klienti (zverenci) hodnotíme pozitívne. Únava na tréningoch je oddialená, jej vnímanie je znížené. Podporujú regeneráciu organizmu po každom type športovej aktivity (beh / silový tréning / bodybuilding / plávanie), preto sa snažíme suplementy na báze BCAA pravidelne zakomponovať do režimu našich športovcov.

 

Zhrnutie Recenzie BCAA od GymBeam

 

Low budget BCAA? Na prvý pohľad možno… No zaujmú skvelou rozpustnosťou, prostým zložením a výbornou chuťou. Bez zbytočností, funkčné a jednoduché. Odporúčame zakúpiť a vyskúšať! Perfektný pomer cena / zloženie / kvalita.

 

Plusy :
 • Cena
 • Jednoduché ale funkčné zloženie bez látok zbytočne zaťažujúcich organizmus
 • Úžasná chuť a perfektná rozpustnosť!

Mínusy :
 • Nevieme o nich


Vyberáme overeného predajcu
Tento produkt zakúpite výhodne so zárukou včasného doručenia !

 

Cena / Kvalita
Zloženie
Chuť
Rozpustnosť
Efektivita

 

Príchute

 • blackcurrant / čierna ríbezľa
 • cola / kola
 • green apple / zelené jablko
 • lemon lime / citrón a limetka
 • mango maracuja / mango a maracuja
 • orange / pomaranč
 • pear / hruška
 • pineapple / ananás
 • strawberry lime / jahoda a limetka
 • watermelon / červený melón
 • alebo bez príchute (unflavored)

Balenie

 

250 g / 500 g balenie.

 

Záver

BCAA od GymBeam-u patria určite k tým lepším tréningovým produktom. Podporíte slovenský podnik a určite to nebude ľutovať.

Vyberáme overeného predajcu
Tento produkt zakúpite výhodne so zárukou včasného doručenia !

Tags:

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

Tešíme sa na váš názor

Zanechať názor

Your total score

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password