Naša voľba

Impact Whey Proteín od MyProtein – Recenzia jedného z najpredávanejších srvátkových proteínov v Európe

Impact Whey ProteinČo je to MyProtein? Tento pojem môžeme definovať ako -bielo-modrú- spoločnosť zaoberajúcu sa produkciou suplementov, predstavujúcu z nášho pohľadu skvelý pomer medzi cenou a kvalitou dostupnou pre zákazníkov. Jej história sa začala písať na Britských ostrovoch v minulom desaťročí.

Ste nadšenec pre ekológiu? Okrem aspektu výborného pomeru ceny a kvality produktov poteší ekologicky zmýšľajúcu časť populácie to, že spoločnosť balí produkty najmä do dobre skladných sáčkov, ktoré sa po spotrebovaní prášku / tabletiek ľahko zložia a jednoducho vyhodia do správnej zbernej nádoby. Žiadne dózy, ktoré zvýšia cenu produktu. Často sa po skonzumovaní obal nedostane tam, kam by sa mal.

MyProtein

 

 

 

Plusom je taktiež to, že v ponuke pod hlavičkou MyProtein nájdete aj jednotlivé aminokyseliny, či iné doplnky výživy. Môžete si tak namiešať zmes presne podľa vašich potrieb a predstáv.

Firma sa pýši aj inými prednosťami, a to napríklad aj tým, že niektoré produkty s obsahom srvátky sú vyrábané z mlieka kráv, ktoré sa pasú na slnečných lúkach a papkajú rozprávkovo zelenú trávu.

Táto britská spoločnosť je na európskom trhu jednotkou, veľmi predávanou značkou. Štart spoločnosti (rok 2004) bol pre stále rozrastajúci sa tím ľudí z MyProtein veľkou výzvou. V procese napredovania firmy dominuje chuť dobiť Ameriku, preraziť na  tamojšom bohatom trhu s doplnkovou výživou a nasledovne dosiahnuť status top svetovej značky do roku 2020! Smelé plány, budúcnosť ukáže to, či dôjde k ich naplneniu.

Udržiavanie nízkych cien a vysokej kvality produktov sa spoločnosť snaží realizovať tým, že vyše 80 % produktov je vyrábaných v továrni spoločnosti MyProtein, a to vrátane obalov a etikiet k daným produktom.

 

TÍM MYPROTEIN.

 

Podporuje MyProtein šport ako taký, teda atlétov a športovcov? Jednoznačne, palec hore od nás pre každého výrobcu s takýmto postojom!

Podporou sa môže pýšiť 250 športovcov a to z 28 krajín celého sveta. Podporuje 26 športov! A tím MyProtein patrí jednoznačne k špičke! Ktorí športovci sa o tento status zaslúžili? Niekoľkých z nich si predstavíme.

Chudomir Grigorov

Má 28 rokov, je bývalým futbalistom a momentálne sa venuje fitnes modelingu. Pochádza z bulharského mesta Plovdiv.

Valentin Mitev

Fitnes model a osobný tréner. Zaujímavosťou je, že jeho bratancom je Lazar Angelov, ktorého považuje za veľký vzor a ďakuje mu za pomoc pri budovaní kariéry. K dosiahnutiu cieľa vo fitnes sfére je podľa neho najdôležitejšie zadefinovanie cieľa samotného. Taktiež prikladá dôležitosť samotnej ceste k nemu, mala by byť zábavná a mali by ste si ju užiť!

Ingrid Pino

Pôvabná atlétka zo Španielska, ktorá sa venuje behu. Špecializuje sa na 1500 m vzdialenosť. V rámci regenerácie nedá dopustiť na kopec strečingových cvičení! A samozrejme produkty od MyProtein.

 

Impact Whey Proteín – Základy popis produktu

 

 

Výrobcom deklarovaný spôsob užívania predstavuje konzumáciu po tréningu (najneskôr do hodiny po ňom, ideálne ihneď), prípadne v priebehu dňa pre doplnenie požadovaného množstva bielkovín.
0,28 € v prípade, že si zakúpite 5 kg balenie -neutral- (bez príchute).
 1 kg (40 dávok) / 2,5 kg (100 dávok) / 5 kg balenie (200 dávok)   
  Od 13.99€ 

 

Je univerzálnym produktom, a to vďaka veľmi vyváženému zloženiu v jednej dávke. Tá obsahuje približne 100 kcal (môže sa mierne líšiť v závislosti od príchute) a má gramáž 25 g. Tá zahŕňa 21 g bielkovín, obsah vetvených aminokyselín (BCAA) činí 4,5 g. Glutamín je zastúpený 3,6 g.

Celkový obsah  koncentrátu činí 91 % až 96 % podľa príchute. Neochutený produkt obsahuje 100 % koncentrátu

Jedná sa o produkt s obsahom srvátkového koncentrátu (WPC), bez iných foriem srvátky alebo zdroja bielkoviny.

Ostatné makronutrienty zahŕňajú 1,9 g tuku na dávku a 1 g sacharidov (cukru). Soľ tvorí v dávke množstvo 0,13 g. Na osladenie je použitá buď sukalóza alebo zdravšia stévia.

Hodí sa do diétneho režimu, kedy chceme ukázať šesť kociek na bruchu a žilu cez biceps, rovnako ako do toho objemového, kedy sa snažíme nalepiť na telo čo najviac svalovej hmoty.

Významným rozdielom v porovnaní s inými značkami je fakt, že zákazník si naozaj má z čoho vyberať z hľadiska príchutí. My sme napočítali 53 príchutí + neutral variantu, z toho 6  z nich je ochutených stéviou.

Je teda na vás, či zvolíte klasické príchute, akými sú jahoda, čokoláda, banán, vanilka, alebo trošku zaexperimentujete a vyberiete si z takých príchutí, ktoré sú pre niektorých neznámou (no vedia prekvapiť, napríklad čokoláda a banán, kokos, marcipán, čokoláda a pomaranč, káva a karamel, čučoriedkový cheesecake).

 

 

 

 

 

Užívateľská recenzia srvátkového proteínu

 

Počas dlhodobého užívania sme mali pocit zvýšenej regenerácie v porovnaní s obdobiami, keď sme fungovali bez tohto produktu (obdobie 4 týždňov s proteínom Whey Impact v porovnaní so 4 týždňami bez neho).

Ako sa produkt trávi? Bez zažívacích ťažkostí. Je teda vhodný aj ako proteínový shot (malé množstvo vody + proteín) pred tréningom. Tento produkt vás určite nezasýti na dlhšiu dobu, ani nespôsobí pocit ťažkého žalúdka.

V prípade,  že zvolíte ochutené verzie (existuje aj v neutrálnej, neochutenej verzii), narazíte na dve sladidlá – stéviu a sukralózu. Treba dať pozor pri kúpe, ak teda vyhľadávate jedno alebo druhé. Nie každá príchuť je dostupná so stéviou. Avšak my máme pocit, že väčšina zákazníkov to stále nerieši.

Stretli sme sa s tým, že kupujúci využívali ovocné príchute ochutené stéviou na zdravé smoothies nabité bielkovinami. Osobnú skúsenosť máme s jahodovou a banánovou príchuťou sladenou stéviou, smootie obsahujúce za odmerku proteínu s jednou z týchto príchutí chutilo naozaj znamenite.

Pomer medzi množstvom bielkovín a kalóriami, ktoré v nápoji prijmete je naozaj fajn. Nič prehnané, čo by mohlo brzdiť váš progres v rysovacej diéte. No aj tak sa na shake určite budete tešiť!

Chuť? Chutí tak zvláštne dobre, čokoláda nám pripomína Whey Gold Standard od Optimum Nutrition. Rozhodne sme chuť dať si ešte jednu dávku!

 

Je jednoduché rozmiešať ho v šejkri? Alebo sa nezaobídeme bez mixéra?

Ako sa vraví, raz vidieť je tisíc krát viac než počuť (alebo čítať). Rozpustnosť a to, čo ostane po vypití proteínu, si môžete pozrieť v našej videorecenzii. 25 g prášku s príchuťou chocolate smooth (lahodná čokoláda) bolo roztrepaných v šejkri spolu s 250 ml vody.  

 

Detailnejšie zhodnotenie zloženia…

 

Vybrali sme si dve príchute.

 

Nami testovaný chocolate smooth obsahuje:

 • Skvelých 91 % srvátkovéhu koncentrátu
 • Emulgátor (sójový lecitín) – ten nájdeme vo väčšine produktov
 • Kakao v sušenej forme a arómu (kvôli kakau a jeho farbe bez potreby produkt prifarbiť umelým farbivom)
 • Sladidlo sukralózu (považujeme ju za bezpečné sladidlo)

 

Zaujal nás aj protín s názvom príchute stévia vanilka:

 •  Až 96 % srvátkového koncentrátu
 •  Sójový lecitín opäť ako emulgátor
 •  Prírodná aróma
 •  Glykozidy steviolu = osladený prírodnou stéviou (asi najvhodnejšia forma osladenia doplnkov výživy, proteínov či BCAA, ktorá má veľkú budúcnosť a zákazník ju vyhľadáva)

 

Videorecenzia

Zhrnutie – Aký je náš verdikt?

 

Produkt sa odlišuje od ostatných značiek jednoduchým balením, marketingovou stratégiou pripomína niektoré naše domáce značky. Netlačí doň veľké peniaze, radšej chce šetriť tie svoje a v konečnom dôsledku aj vaše.

Výhodou je, že jestvuje naozaj v mnohých príchutiach. Naozaj láka k tomu, aby ste si zakúpili niekoľko kilových balení a skúšali. Vyhnete sa tak stereotypnej chuti vášho potréningového nápoja, plus môžete experimentovať po stánke ochutenia, dochutenia vašich kulinárskych výtvorov (palacinky, kaše, ochutené ovsené vločky, jogurty a podobne).

 

Silné stránky Impact Whey Proteínu :
 • Vysoké % bielkovín (91 %  alebo viac bielkovinového koncetrátu)
 • Srvátka z mlieka voľne pasúcich sa kráv
 • Priaznivá cenová politika (v podstate aj ohľadom iných produktov)
 • Chuť a rozpustnosť, bez hrudiek, lahodná a krémová
 • Stevia positive! nájdeme aj so sladidlom stévia
 • Mnoho, naozaj mnoho príchutí
 • K dostaniu aj verzia bez ochutenia (neutral)
Slabé stránky produktu :
 • Naozaj dobrý produkt, jedna z najlepších volieb v danej kategórií, preto je ťažké hľadať negatíva

Zloženie Impact Whey Proteínu od MyProtein

Hodnoty sa líšia v závislosti od príchute.
LátkaPopisV jednej dávke - 25g
BielkovinyZákladná stavebná jednotka svalov, od proteínov závisí všetko od správneho fungovnania imunitného systému po stavbu a regeneráciu každého jedného svalu. V kulturistike a fitness všeobecne je ich význam azda najdôležitejší ak máte záujem budovať svalovú hmotu potrebujete bielkoviny. Viac o proteínoch tu 21 g
Sacharidy
Pomáhajú prí trávení a sú dôležitou látkou pre tvorbu energie . Ak disponujete dostatkom sacharidov podávate vyšší výkon a disponujete energiou, ktorá je potrebná pre každý tréning.1 g
TukyOkrem správneho vstrebávania živín môžu tuky aj za správnu funkciu testosterónu. Tuky už dávno nie sú strašidlom a sú rovnako potrebné pre budovanie svalovej hmoty .1,9g
Soľ"Zásobareň" vody v ľudskom organizme a správne zavodnenie svalových tkanív.0,23g

 

 

0

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

Tešíme sa na váš názor

Zanechať názor

Your total score

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password