Inca Collagen – v čom sa líši od iných kolagénových produktov?

Kolagén- Táto látka plní v tele mnohé dôležité úlohy, zúčastňuje sa na viacerých dôležitých procesoch . Patrí k látkam telu vlastným – vedeli ste o tom, že  ide o  najviac zastúpenu bielkovinu v ľudskom tele? Bielkoviny patria medzi makronutrienty s významným postavením v strave človeka, ich konzumácia a dostatok v strave sú veľmi dôležité .

kolagén rozpustný vo vode

8 Total Score
Inca Collagén - Stručná recenzia

Táto výživa na kĺby patrí k populárnym produktom na našom trhu. V skratke ju hodnotíme kladne a ak potrebujete kolagénový produkt je fajn siahnuť po ňom u overeného predajcu .

PROS
  • Dobre rozpustný produkt vo vode
  • Unikátne zloženie
  • Švajčiarsky pôvod
CONS
  • Mierne horká chuť
Add your review

Kolagén a starnutie? Vekom jeho prirodzená produkcia klesá, je preto obzvlášť dôležité zvážiť jeho doplnenie kvalitným produktom!

Jeho užívanie ale nie je podmienené iba vekom – ak sú pre vás zdravie a krása dôležitou súčasťou vášho života, mali by ste zvážiť jeho pravidelné užívanie. Platí to pre pánov a rovnako tak aj pre dámy!

Poďme sa pozrieť na jeden z najpopulárnejších doplnkov stravy na kĺby –  Inca Collagen.

Inca Collagen – Kľúčové vlastnosti produktu

 

1.) Kolagén je zložením 100% morského pôvodu, bez prísad.

  • Oceňujeme to, že výrobca vsadil na jednoduchosť a produkt nekazí zbytočnosťami. Obsahuje výlučne hydrolyzovaný kolagén z rýb. Jednoduché a funkčné!

2.) Obsahuje výhradne prémiový trojzložkový kolagén.

  • Podľa zloženia sa s tým dá súhlasiť, tri zložky, nič iné. Sú prémiové? Produkt je vyrábaný vo Švajčiarsku, to je dobré znamenie naznačujúce istú prémiovosť.

3.) Kolagén je v bioaktívnej forme – tá zaručuje výbornú vstrebateľnosť.

  • …so zachovanou biologickou štruktúrou – to znie sľubne, výrobca vykresľuje produkt ako preparát obsahujúci neznehodnotené zložky.

4.)  Inca Collagen je perfektne rozpustný vo vode, jednoducho sa dávkuje.

  • Ocenia najmä tí, ktorí neznášajú pitie nápojov podobným vode s pieskom.

5.) Je bez príchute a farbív.

  • Chvályhodné! Vždy lepšie, než by tomu bolo naopak!

6.) Unikátnosť tohto doplnku výživy spočíva v tom, že napriek tomu, že sa jedná o kolagén spracovaný, zachováva si svoju štruktúru klasickej špirály (helisy). Tá je známa v prípade bielkovín živých organizmov.

  • Vďaka tejto vlastnosti je tento kolagénový produkt najviac podobný tomu ľudskému kolagénu. Podobnosť týchto kolagénov a vysoká biologická aktivita Inca kolagénu je predzvesťou toho, že telo s nám bude narábať ako s vlastným (čo je vítané).

TIP: Prečítajte si tiež  recenziu kĺbovej výživy Animal Flex 44 sáčkov .

Účinky

 

Zaujímavou, možno novou informáciou pre vás bude to, že evidujeme najmenej 16 typov kolagénu 1.

Tri dôležité typy kolagénu pre ľudské zdravie obsahuje aj tento produkt. Každá z nich sa podieľa na určitej stavebnej a podpornej funkcii v organizme.

 

V čom sa ale líšia?

I. typ – tvorí 90% kolagénu v tele, plní stavebnú funkciu pokožky, kostí, šliach, väzivových chrupaviek, spojivového tkaniva a zubov.

II. typ – nájdeme ho v prípade širšie (redšie) usporiadaných vlákien elastickej chrupavky, ktorá sa stará o pruženie kĺbov.

III. typ – má funkciu podpory štruktúr svalov, orgánov a ciev.

 

Vzhľadom na to, že tento produkt obsahuje všetky tieto tri typy kolagénu, môžete rátať s pozitívnym účinkom vo vyššie zmienených oblastiach.

 

Zloženie

Obsahuje prípravok v množstve, ktoré vystačí na jeden mesiac. V elegantných 30 vrecúškach nájdete vždy 3 g kolagénu. Kolagén typu I. je zastúpený 80%, II. typ 19,5%, III. typ 0,5%.

Inca CollagenAko odporúčame tento produkt užívať? Na čo si dať pozor počas prípravy nápoja

 

Inca Collagen je kolagénom na pitie, čo znamená, že sa rozpúšta vo vode . Podľa odporúčaní rozmiešajte v 200-300 ml vody. Použiť môžete aj iný nápoj, napríklad ovocnú šťavu (neodporúča sa grapefruitová).

Pozor! Dôležité je podotknúť, že treba dodržať istý postup práce so surovinami – začnite vysypaním obsahu sáčku do pohára, následne prášok zalejte vodou! Ak to spravíte naopak, výsledný nápoj bude plný hrudiek a nerozpustí sa úplne. To platí pre prípad, že budete nápoj rozmiešavať v pohári vody lyžičkou.

Diskusia o príprave sa javí ako bezpredmetná vtedy, keď siahnete po šejkri a nápoj pripravíte v ňom (odporúčame poriadne, dôkladne pretrepať). V takom prípade dosiahnete najlepší možný výsledok!

 

Neskazte svoj dojem z tohto produktu nesprávnou prípravou výsledného nápoja!

 

Chutí tento produkt dobre?

V prípade, že sa rozhodnete rozmiešať tento produkt s vodou, možno budete mať rovnaký pocit, aký máme my – chuť produktu je mierne horká, to však nepredstavuje problém. Niekomu sa javí horkosť výraznejšia, pre niekoho je produkt bez akejkoľvek horkosti. Mnohí ho preferujú s ovocnou šťavou.

 

Nemusíte sa báť – tento produkt nechutí zle a vypiť nápoj z neho pripravený nerobí žiaden problém.

 

Môže mať Inca Collagen aj nežiadúce účinky?

 

Buďte bez obáv, tento produkt vzhľadom na jednoduché zloženie neuškodí. Nenájdete v ňom žiadne iné látky, než účinný kolagén. To je v dnešnej dobe, kedy sa v podstate do každého produktu snaží výrobca vtlačiť aj iné zložky, chvályhodné.

 

Čo predurčuje tento produkt k tomu aby ste sa zamysleli nad jeho kúpou?

 

1.) Perfektná rozpustnosť a ľahká konzumácia.

2.) Unikátne zloženie a decentne zabalené jednotlivé dávky umožňujúce dodržiavať váš režim aj na cestách.

3.) Bez zbytočnej chémie – éčok, farbív, konzervantov.

0

Fitgo.sk portál o cvičení a všetkom, čo s ním súvisí . Prinášame vám kvalitný obsah podložený osobnou skúsenosťou a dôveryhodnými zdrojmi.

Tešíme sa na váš názor

Zanechať názor

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password