Multi Pro Plus od Scitec Nutrition – Recenzia 30 sáčkov plných vitamínov a minerálov pre tvoj tréning

 

 

 

 

Extrémne tréningové zaťaženie vyžaduje extra porciu vitamínov. Ultimátny produkt s ktorým končí éra kupovania samostatných vitamínových a minerálových doplnkov výživy! Komplex obsahuje širokú škálu látok, ktoré pomôžu so všetkými procesmi prebiehajúcimi v tele, či už sa jedná o regeneračné procesy, hormonálnu reguláciu, psychickú rovnováhu, imunitu.

 

VÝROBCA – Scitec Nutrition.

U nás aj v zahraničí známa firma produkujúca preparáty s výnimočným zložením. Podporuje hviezdy zo sveta IFBB – bikini, bodyfitness (Oláh Vivien), kulturistika (Cedric McMillan), figure (Toldi Zsuzsanna), men´s physique (James Ellis), plávanie (Jakabos Zsuzsanna), bench press (László Mészáros), crossfit (Kovács Lacee).

Títo športovci využívajú portfólio produktov Scitec na dosiahnutie vysnívaných výkonov. Pridajte sa k nim aj vy!

 

ZÁKLADNÝ POPIS MULTI PRO PLUS.

Multi Pro Plus

Fitgo.sk ©

 

30 balíčkov v balení. V každom z nich 7 tabliet s odlišným obsahom. Každá z nich nabitá minerálmi, vitamínmi, pomocnými látkami.

Prečo je vhodné užívať tento produkt? Odpoveď nájdete nižšie!

Vitamín = organická látka podstatná pre optimálnu činnosť ľudského tela. Udržiavajú funkčnosť tkaniva rôzneho druhu, správny chod metabolizmu, sexuálne funkcie, rast a veľa iného. V prípade deficitu vitamínov, ale aj v prípade hypervitaminózy (nadmerný príjem daného vitamínu) sa môžu objaviť zdravotné ťažkosti. Aj preto je vhodné konzumovať jeden vitamínovo-minerálový produkt, tým znižujeme riziko toho že telo zbytočne zaťažíme prekombinovaním, nadmerným množstvom. To platí aj v prípade minerálov!

Delíme ich na vitamíny rozpustné v tukoch (vitamín A, D, E, K) a vode (ostatné, napríklad B12).

Minerál = látka anorganického pôvodu. Od vitamínov ich rozlíšime chemickou štruktúrou – tá je iná. Anorganický pôvod znamená, že si ich telo nevie vytvoriť. Musíme ich dodať z vonkajších zdrojov. V čom spočíva ich dôležitosť? Stavba zubov, kostí, funkčnosť svalov a nervov,  obličiek a iné dôležité aspekty ovplyvňujú práve minerály.

Balenie

Balenie obsahuje 30 balíčkov Fitgo.sk ©

 

Vitamíny a Minerály

Každý balíček obsahuje 7 tabliet  Fitgo.sk ©

Rozdelíme ich nasledovne.

Makroprvky (síra, chlór, sodík, draslík, vápnik, fosfor, horčík). Ideálny príjem týchto minerálov sa pohybuje v stovkách mg.

Mikroprvky (lítium, kremík, mangán, zinok, meď, železo). Prijímame ich v niekoľkých miligramoch / deň.

Ultrastopové prvky (vanád, chróm, nikel, selén, fluór, jód, molybdén, kobalt). Za deň ho prijmeme v strave alebo suplementoch v množstve do 1 mg.

Toxické prvky (tálium, telúr, bizmut, berýlium, báryum, arzén, antimón, ortuť, kadmium, olovo, hliník. Dostávajú sa do tela v potrave alebo inými spôsobmi. Predstavujú škodlivé minerály, dokonca aj v menšom množstve!

Potreba vitamínov a minerálov sa zvyšuje nad odporúčanú dennú dávku v prípade zvýšeného psychického alebo fyzického zaťaženia.

 

Dávkovanie.

Skonzumujte tablety z jedného vrecúška po akomkoľvek jedle.

Cena za jednu dávku.

0,65 € za vrecúško naplnené 7 tabletami.

 

Príchute.

Bez príchute.

 

Balenie.

V balení 30 vrecúšok. Každé obsahuje 7 tabliet.

 

 

 

Naša Recenzia Multi Pro Plus.

Ak vás úž nebaví každé ráno otvárať niekoľko balení rôznych produktov, postupne z nich vyťahovať C-éčko, komplex B-vitamínov, z inej škatuľky vitamín D, zo štvrtej komplex rybieho  oleja a omega 3… Tento produkt je riešením!

All in one, všetko v jednom. Do tela dostanete všetky potrebné vitamíny, minerály, omega tri mastné kyseliny (prospievajú telu, jedná sa o zdravé tuky, potrebujeme ich konzumovať aby sme vybalansovali príjem zlých tukov), lecitín (zmes fosfolipidov, podporuje učenie, pamäť, prenášanie nervového signálu) a koenzým Q10 (skvelý antioxidant, prospieva srdcu, zlepšuje hojenie rán a regeneráciu).

Vyššie množstvá v porovnaní s odporúčanou dennou dávkou sú nastavené vzhľadom na nižšiu vstrebateľnosť niektorých vitamínov tak, aby sa do tela dostalo optimálne množstvo.

Osobne mám tento produkt odskúšaný v niekoľkých prípravách na vrcholové podujatia v silovom trojboji. Nikdy som neochorel a cítil som sa lepšie, s významne lepšou regeneráciou. Istú rolu samozrejme hrá aj placebo efekt, no aj tak som vnímal rozdiel v obdobiach, keď som produkt užíval alebo neužíval.

Prečítajte si tiež recenziu vitamínového komplexu Animal Pak a porovnajte ho s týmto produktom.

 

 

 

Obsah jednotlivých minerálov, vitamínov a iných látok nájdete v nasledujúcej tabuľke.

 

Zhrnutie recenzie.

 

 

Silné stránky produktu:
  • Komplexnosť.
  • Množstvá látok.
  • Hygienicky balené tablety.
  • Bez tráviacich ťažkostí.

Slabé stránky produktu :
  • V podstate žiadne.

 

 

 

Cena / Kvalita
Zloženie
Efektivita

Multi Pro Plus - Zloženie

Látka

Popis

V jednej dávke

Vitamín ATiež známy ako Retinol. Dôležitý pre náš zrak, zuby, imunitný systém. Prirodzene sa nachádza v hovädzej pečeni. V rastlinej forme v mandarínkach či jarnej cibuľke.2249mcg
Vitamín B1Podporuje funkciu nervov, svalov, srdca. Prevencia voči depresií a únave. Prirodzene ho nájdeme v obľúbených ovsených vločkách.39 mg
Vitamín B2Známy ako riboflavín. Dôležitý pre rast tela. Nachádza sa prirodzene v banánoch , hubách či malinách48 mg
Vitamín B3Tiež známy ako niacín. B3 je dôležitý pre trávenie. Nájdete ho v mäse 50 mg
Vitamín B5Zabraňuje starnutiu, podporuje plodnosť. Nájdete ho v kvasniciach.47 mg
Vitamín B6Základný vitamín pre fungovanie imunitného systému a fungovanie emtabolizmu. Nájdete ho v strukovinách či zelenej paprike.25 mg
Vitamín B7Chráni pred infekciami, bráni vypadávaniu vlasov. Nájdete ho v karfiole, žĺtkoch sóji.184 mcg
Vitamín B8Tiež známy ako B8 cholín. Optimalizuje trávenie a spánok. Nájdeme ho v arašidoch či pečeni.10 mg
Vitamín B9 (popis sa pripravuje)366 mcg
Vitamín B12Alebo tiez kobalmín. Kritický dôležitý pre centrálny nervový systém. Nedostatok spôsobuje tažkosti s trávenim (predovšetkým sachardov). Konzumáciou hovädzieho mäsa sa jeho nedostatku vyvarujete.95 mcg
Vitamín C"Kráľ všetkých vitamínov" . Podpora imunity, antioxidačné účinky a podpora dlhovekosti a celkovej vitality. Nájdeme ho v citrusových plodoch, šípkach, rakytníku ale aj v mrve či karfiole.1500 mg
Vitamín D"Vitamín zo Slnka". Podporuje bunky v tele a pozitívne podporuje činnosť mozgu, obličky aj imunitu. Nájdete ho v rybom oleji, rybách a mliečných výrobkoch.12 mcg
Vitamín EPre svalový vývin je tento vitamín obzvlášť dôležitý. Nájdete ho vo vajciach, chlebe či syroch.84 mg
VápnikDostatok vápnika = zdravé kosti a zuby. Samozrejme ho nájdeme vo všetkom, čo obsahuje mlieko ale aj v rybách.693 mg
HorčíkMinerál ovplyvňujúci tvorbu proteínov a svalové kontrakcie. Jeho nedostatok spôsobuje kŕče a bolesti svalstva. 337 mg
ŽelezoSúčasť hemoglobínu. Nedostatok spôsobuje únavu. Nájdeme ho v pečeni či sušených plodoch. 13 mg
ZinokDôležitý pre tvorbu bielkovín a podpora imunitného systému. Zrýchľuje hojenie rán, zvyšuje hladinu testosterónu. 10 mg
MangánUdržuje cholesterol, podporuje hojenie. Nájdeme v klíčkoch či celozrných potravinách. 4,7 mg
MeďDôležitá pri tvorbe kolegénu, zabraňuje imptoencií a rakovine. Pre meď konzumujte strukoviny. 1 mg
JódOvplyvňuje rast svalov a správne fungovanie štítnej žľazy. Najlepší zdroj je klasická jódovaná kuchynská soľ.120 mcg
SelénOchraňuje pred voľnými radikálmi. Podporuje imunitu. Nájdeme v cesnaku, kvasniciach. 48 mcg
MolybdénOdvádza odpadové látky z leta. Transportuje kyslíák. Nájdeme vo v špenáte či zemiakoch.7,5 mcg
Extrakt z hroznových jadier(pripravuje sa) 110 mg
Koenzym Q-10Koenzými Q10 je obzvlášť dôležitý pri spracovaní potravy a získavaní energie z nej. Hovorí sa mu aj elixír mladosti. Prešiel placebo testom a potvrdil mnohe skvelé účinky na ľudský organizmus. Ľudia s dostatkom Q10 vydržali cvičiť dlhšie.50 mg
Rutín(pripravuje sa)25 mg
Hesperidín(pripravuje sa)11 mg
Inositol(pripravuje sa)10 mg
Luteín(pripravuje sa) 5 mg
Rybí olej(pripravuje sa) 1200 mg
Sójový lecitín(pripravuje sa)1200 mg
Avatar

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

Tešíme sa na váš názor !

Zanechajte komentár alebo skúsenosť

Výsledné hodnotenie produktu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

70% Black Friday výpredaj doplnkov !

FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password