PVL Mutant Mass Gainer – Ako dopadol jeden z najpredávanejších gainerov na trhu v našej recenzií?

PVL MUTANT MASS GAINER

Produkt Mutant Mass od spoločnosti Mutant PVL je v ponuke na trhu od roku 2005. Predáva sa vo vyše 100 krajinách. Aké výhody podľa výrobcu prináša?

 • Najnovšia verzia obsahuje menej cukru (o 52 % menej v porovnaní s pôvodnou).
 • Vysoký obsah bielkovín – 56 g v dávke (treba podotknúť, že výrobca naozaj nezavádza, toto množstvo proteínov naozaj nájdeme v jednej dávke, tá ale predstavuje značné množstvo 280 g, no nemusí byť samozrejme skonzumovaná celá a naraz).
 • Takáto dávka vážiaca 280 g obsahuje energiu o množstve 1100 kalórií.
 • Disponuje 36 g BCAA, EEAS a glutamínu.
 • Je dostať v 6 príchutiach, ktoré sú vraj –návykové- (neuveriteľne).
 • Inovované zloženie tohto produktu obsahuje okrem iného sacharidy zo zdrojov, akými sú ovos alebo zemiaky. Zaujímavé je aj zahrnutie v gaineroch netradičného avokáda.

 

Výrobca – Mutant PVL

Mutant PVLLeave humanity behind. Voľne by sme to mohli preložiť ako nechaj ľudskosť, človečenstvo za sebou. Tak znie motto značky. To v nás evokuje túžbu prekročiť ľudské hranice a dosiahnuť v športe zdanlivo nemožné. Tá veta nás chce donútiť opustiť komfortnú zónu, trénovať tvrdo a bez emócií ísť za víťazstvom.

Mutants, mutanti. To sú tí, ktorí sa stotožňujú s mottom. Pre nich sa snaží Mutant (PVL) vytvárať, navrhovať tie najlepšie produkty, ktoré následne vyrába vo vlastnej réžií z tých najlepších surovín na svete. K notoricky najznámejším patrí jednoznačne Mutant Mass, produkt ocenený niekoľkými titulmi, považovaný za číslo jedna v prípade dopytu po veľkom balení kvalitného gaineru.

 

 

Hviezdy tímu Mutant

 

Je tím Mutant reprezentovaný úspešnými a zvučnými menami? Posúďte sami!

Predstavíme vám dve nami vybrané hviezdy. Nepochybujeme o tom, že vás určite inšpirujú.

 

Manuel Romero (IFBB PRO kulturista)

 

Pre tých, ktorí nesledujú len veľké mená z Olympie, akými sú Kai, Heath, v minulosti Cutler či Levrone, bude toto meno možno známe paradoxne vďaka slovákovi! Práve s ním trénoval náš šampión Štefan Havlík v roku 2015! Fungovali ako dvojica vo fitku a obaja si spoločný tréning naozaj pochvaľovali. Bol totiž pre Štefana na tréningoch dostatočným konkurentom po stránke zmerania síl. Rovnocenný sparing sa vo výsledkoch jednoznačne prejaví.

 

Už v roku 2015 bol Manuel súčasťou Mutant tímu. Pôvodom je Venezuelčan, narodený v meste Caracas (január 1982). Žije v Miami na Floride. Pri svojich 183 cm má hmotnosť na súťažiach 118 kg, jeho -off season- váha je 132 kg.

Na jednej z posledných súťaží, Lou Ferrigno Legacy Men´s Bodybuilding, skončil Manuel Romero na piatom mieste.

 

Dokument o Manuelovi s názvom –El Culturista – určite stojí za pozretie!

 

 

Johnnie Jackson (IFBB PRO kulturista)

Nadšencom spojenia sily a svalových objemov tohto Američana určite netreba predstavovať! Ale poďme pekne postupne. Rodák z amerického New Jersey je už dlhším časom hrdým obyvateľom štátu Texas, konkrétne pobýva na predmestí Dallasu zvanom Hurst.

Jedným z najsenzačnejších úspechov z posledných čias je zaiste víťazstvo na prestížnom Arnold Classic Africa. Súťaž sa konala 6. mája v minulom roku, porazil napríklad Victora Martineza (4. miesto) a Tomáša Kašpara (skončil siedmy). Na vlaňajšej Olympii uchmatol 14. miesto. Na súťažných pódiách sa prezentoval neuveriteľnými svalovými objemami a hustotou vrchnej časti tela, jeho trapézy sú priam legendárne. Naopak, slabinou boli vždy jeho dolné končatiny, najmä kvadricepsy.

Je propagátorom power bodybuildingu, spojenia sily a svalov. Máš svaly? Tak ukáž, že sú silné! Pre mnohých pôsobil kontroverzne tým, že sa v istých momentoch kariéry pripravoval s pomerne krátkou pauzou na podujatia v powerliftingu a bodybuildingu!

Powerlifting verzus kulturistika? To ja nerozdeľujem! Len čo sa týka súťaží, to preto, lebo ten záver prípravy je o niečo iný. Avšak čo s týka tréningu, spájam to. Rovnako ako v začiatkoch, keď ma môj brat vzal do činkárne v New Yersey! Mal som 12 a cieľ bol jednoduchý – zdvihnúť čo najviac! Zdvíhaš ťažké váhy? Rastieš! Budeš zdvíhať ťažšie váhy? Budeš väčší!

Z histórie – v roku 2001 sa Johnniemu podarilo vyhrať titul absolútneho víťaza na prestížnej NPC Nationals, tá je jednou z dvojice najviac vážených amatérskych súťaží v USA! Kategória do 90 kg jednoducho patrila jemu, v boji o absolútne víťazstvo súperil napríklad aj s Branchom Warrenom (kat. do 100 kg), ktorého okrem iných borcov nakoniec porazil.

Istý čas sa pýšil titulom najsilnejší IFBB PRO bodybuilder na svete! Z trónu ho zosadil Stan Efferding prezývaný Rhino.

Johnnie žije svoj pokojný rodinný život v Texase, okrem iného sa venuje aj trénerskej činnosti.

 

Tréningové video z roku 2012 – príprava na súťaž v mŕtvom ťahu.

 

 

Grilovanie s Jacksonom – druhý diel zo seriálu z produkcie Mutant TV.

 

 

PVL  Mutant Mass Gainer  – Základný Popis + Zloženie

Gainer Mutant Mass

Balenie

 

Úlohou produktu je zjednodušiť navýšenie príjmu sacharidov a energie v režime športovca alebo kondičného cvičenca. Je vhodne doplnený aj inými látkami, ako napríklad komplexnými bielkovinamiBCAA.  Následne uvádzame konkrétne suroviny použité v produkte a ich rozdelenie do jednotlivých skupín.

 

ZMES SACHARIDOV V PRODUKTE

Kukuričný škrob, maltodextrín, škrob jačmenný, sladké zemiaky, ovos valcovaný.

 

ZMES BIELKOVÍN V PRODUKTE

Koncentrát srvátky, hydrolyzát srvátky, izolát srvátky, micelárny kazeín, mliečny koncentrát a izolát.

 

TUKY V PRODUKTE

Kokosový olej MCT (frakcionovaný), avokádo, ľanové semienka, tekvicové semienka, olej zo slnečnice.

 

OSTATNÉ ZLOŽKY

Zahusťovadlá, arómy (prírodné alebo umelé), emulgátor, zosilňovač chuti, sladidlo, enzýmy, extrakt zo škorice, prípadne iné (vzhľadom na príchuť).

 

 

Dávkovanie

Výrobca odporúča skonzumovať 1-3 dávky produktu (1-3 x 280 g) za deň. Potreba sacharidov sa líši vzhľadom na charakter vašej telesnej aktivity.

Príklad užívania – 1 dávka ráno, ďalšia po tréningu. V prípade netréningového dňa skonzumujte 1 dávku denne napríklad na desiatu alebo olovrant. Množstvo predstavujúce jednu dávku rozmiešajte vo vode o množstve 750 – 1000 ml. Môžete použiť aj nízkotučné mlieko.  Balenie zoženiete už iba vo verzii so 6800 g (6,8 kg). Takéto balenie obsahuje 24 dávok s gramážou 280 g.

Dávakovanie Gaineru

Jedna dávka (280 g) obsahuje

 • 1100 kalórií
 • 12 g tukov
 • 192 g sacharidov (z tohto množstva sú cukry zastúpené 18 g)
 • 6 g vlákniny a 56 g bielkovín.

Detailnejší popis prikladáme k 100 g produktu – obsahuje 392 kalórií, 4,3 g tuku (saturované 2,1 g), 68,5 g sacharidov (z tohto množstva sú cukry 6,4 g), vláknina 2,1 g, bielkoviny 20 g a soľ 0,34 g. Toto platí pre príchuť Vanilla Ice Cream, tieto údaje sa môžu mierne líšiť vzhľadom na príchuť.

Cena za jednu dávku

 •  1,95 € (280 g dávka).

 

 

 

PVL  Mutant Mass – Naše skúsenosti

PVL  Mutant Mass

 

 

Pre koho je vhodný gainer? A je ho vôbec vhodné konzumovať? Ak máte naozaj veľký energetický výdaj, venujete sa napríklad vytrvalostným športom, aktivitám (triatlon, beh, plávanie), môže mať vo vašom tréningu a stravovacom režime miesto.

Rovnako tak vtedy, ak ste takzvaný hardgainer, teda človek, ktorý naozaj náročne priberá, je preňho veľmi zložité zvýšiť svoju hmotnosť. Nemôžeme na tom stavať prípravu na čokoľvek, nemôže to byť základný kameň nášho stravovania. No vieme takýmto spôsobom relatívne ľahko a jednoducho zvýšiť príjem kalórií a sacharidov (a v prípade tohto gainera aj biekovín).

Zloženie je vskutku inovatívne. Obsahuje naozaj rozličné zdroje sacharidov a bielkovín. Potešil nás obsah ovsa, sladkých zemiakov, neobsahuje len tradičný maltodextrín alebo glukózu. Obsahuje vyvážené množstvo pomalých a rýchlych sacharidov.

V prípade bielkovín sa výrobca spolieha na šesť odlišných bielkovinových zdrojov, pôvodom všetky z mlieka, teda najvyššej kvality a so všetkými esenciálnymi aminokyselinami, ako sme sa dozvedeli z tabuľky o nutričnom zložení.

Obsiahnutie MCT tukov, avokáda a ľanových semien, tekvicového oleja či slnečnicového oleja je taktiež chvályhodné.

Enzýmy laktáza a proteáza uľahčia rozbitie zložiek obsiahnutých v produkte. Laktáza vie napomôcť v trávení laktózy u ľudí s problematickým trávením tohto mliečneho cukru. Proteáza je skupina enzýmov štiepiacich bielkoviny. Absencia enzýmov v prípade konkurenčných produktov im automaticky uberá na bodoch v súboji s Mutantom.  Proteáza je kvalitne preskúmaným enzýmom  o jeho efektivite niet pochýb (zdroj

 

Ak patríte k tým, ktorí potrebujú skonzumovať naozaj veľké množstvo sacharidov a energie denne, tréner vám naordinoval 1 dávku tohto produktu za deň, určite vám odporúčame rozdeliť ju na 2-3 časti, rozdeliť ju do niekoľkých období dňa.

Ako je na tom produkt ohľadom rozpustnosti? Logicky by malo platiť, že čím väčšie množstvo produktu sa budete snažiť rozmiešať, tým väčšie množstvo vody alebo mlieka budete potrebovať. To platí aj v praxi.

Vo všeobecnosti sa nám osvedčilo na každú  odmerku produktu použiť 200-250 ml vody alebo nízkotučného mlieka. Áno, ak by ste chceli konzumovať 4 odmerky (1 denná dávka = 280 g) na jeden krát, je potrebné k tomu použiť aspoň 750-800 ml tekutiny.

Rozpustnosť v šejkri je priemerná. Veľmi dobrá je v prípade, že produkt rozmixujete v mixéri. No možno sme len rozmaznaní dobre rozpustnými produktmi, ktoré sme v poslednom čase testovali.

Z osobnej skúsenosti môžeme povedať, že nárazová konzumácia množstva väčšieho, než je 140 g (dve odmerky) spôsobuje plynatosť.

 

Chuť

Gainery vo všeobecnosti, ak to výrobcovia naozaj nepokašlú, chutia naozaj dobre. Veď obsahujú veľké množstvo sacharidov, cukrov. V tomto prípade naozaj nehrozí, že by ich ľudia pili s nevôľou. Samozrejme, chuťový zážitok ešte znásobíte tým, ak vodu nahradíte odtučneným mliekom (extra kalórie navyše = použitie polo alebo plnotučného mlieka).

Podľa mnohých sa jedná o najchutnejší gainer všetkých čias. Otestovali sme za vás príchute trojitá čokoláda a vanilková zmrzlina. Trojitá čokoláda je príjemne krémová a pripomína granko rozpustené v studenom mlieku. Tá nám chutila viac, než druhá spomínaná príchuť. Bola menej sladká, my sme v istom zmysle závislý na čokoládových príchutiach. Vanilková zmrzlina je naozaj fakt skvelá, veľmi podobná naozajstnej dobrej vanilkovej zmrzline. Ak jednu dávku vyskúšate zmiešať s 500 ml vody,  máte pocit, ako keby ste pili čistý cukor s vodou. Fakt sladké, odporúčame naozaj dodržiavať odporúčaný pomer vody a prášku.

Príchute

 

 • Chcolate Fudge Brownie (čokoládový fondán-brownie)
 • Coconut Cream (kokosový krém)
 • Cookies and Cream (sušienky so smotanou)
 • Strawberry-Banana Cream (jahodovo-banánový krém)
 • Triple Chocolate (trojitá čokoláda)
 • Vanilla Ice Cream (vanilková zmrzlina)

 

 

Efektivita

Vďaka skvele zvolenému matrixu, zmesi sacharidov a bielkovín, môžeme tento produkt naozaj odporučiť. Nezabudnite však na fakt, že prilepenie svalov na kostru, celkové zvýšenie hmotnosti a zmohutnenie je a malo by byť založené na konzumácií kvalitnej stravy! Takže ak produkt skonzumujete so správnym stravovacím plánom, úspech je zaručený.

Stráviteľnosť sa zhoršuje s každým gramom produktu navyše. Problémy prichádzajú v prípade jednorazovej konzumácie množstva nad 140 g. Prízvukujeme, radšej si rozložte množstvo ktoré potrebujete denne skonzumovať na niekoľko dávok za deň.

 

Zhrnutie recenzie

 

Ak plánujete kúpiť väčšie balenie sacharidového prípravku (gainera), určite by ste mali zvážiť kúpu tohto produktu. Ak ste pôžitkár a radi pijete suplementy s návykovou chuťou, zvoľte mutant. Míňať sa bude veľmi rýchlo. Dodržiavajte pomery vody a prášku (ak nechcete mat kašu namiesto nápoja). Rozdeľte si požadované množstvo na 2-3 denné dávky, v prípade nárazovej konzumácie veľkého množstva produktu je možné, že budete čeliť výzve v podobe nadmernej plynatosti.

 

Plusy :
 • Skvelá chuť
 • Dobrý produkt pre pribratie a zvýšenie hmotnosti
 • Veľké balenie ako stvorené pre hardgainerov

Mínusy :
 • Možné nadúvanie, plynatosť (najmä pri konzumácii vyššieho množstva, napríklad jednorázovo 280 g)

Zloženie
Chuť
Rozpustnosť
Efektivita

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

Tešíme sa na váš názor !

Zanechajte komentár alebo skúsenosť

Výsledné hodnotenie produktu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Doplnky vo výpredaji

FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password