Niekoľko úžasne chutiacich zdravých nízkosacharidových potravín – 2. časť (ryby a morské plody)

Pokračujeme v našom seriáli. V ňom vám približujeme potraviny s nízkym obsahom sacharidov. Napriek nízkemu obsahu tohto makronutrientu obsahujú iné, rovnako dôležité nutrienty.

Ryby a iné produkty morského rybolovu alebo farmárčenia môžeme považovať za zdraviu prospešné potraviny. Sú výživné, plné dôležitých látok. Medzi ne patrí vitamín B12, jód a omega-3 mastné kyseliny. Väčšina z nich neobsahuje takmer žiadne sacharidy.

Fishes fotografia

 1. Losos

Losos patrí k najobľúbenejším druhom rýb pre ľudí, ktorí sa zdravo stravujú a to z dobrých dôvodov. Patrí medzi tučné ryby, čo znamená, že obsahuje veľké množstvo srdcu prospešných tukov, v tomto prípade omega-3 mastné kyseliny. Tiež je plný vitamínu B12, jódu a obsahuje slušné množstvo vitamínu D3.

Sacharidy: žiadne

 

 1. Pstruh

Ako aj losos, tak aj pstruh je druh ryby obsahujúcej zdravé tuky. Táto ryba je plná omega-3 mastných kyselín a ostatných pre telo tak dôležitých živín.

Sacharidy: žiadne

 

 1. Sardinky

Sardinky sú točné ryby,ktoré sa zvyčajne konzumujú takmer celé, s kosťami a všetkým ostatným.Sardinky patria medzi najvýživnejšie potraviny na svete a obsahujú takmer každú živinu, ktorú ľudské telo potrebuje.

Sacharidy: žiadne

 

 1. Mäkkýše

Je to škoda, že mäkkýše sa v dennom stravovaní objavujú zriedkavo. Napriek tomu patria medzi najvýživnejšie jedlá, keď sa jedná o kompozíciu živín. Mäkkýše obsahujú malé množstvo sacharidov.

Sacharidy: 4-5 gramov na 100 gramov porcie

 

Ostatné nízkosacharidové ryby a morské plody:

 

 • Morský rak
 • Treska škvrnitá
 • Homár
 • Sleď
 • Tuniak
 • Treska
 • Sumec
 • Halibut

 

Zdroj

 

 

FitGo

Fitgo.sk portál o cvičení a všetkom, čo s ním súvisí . Prinášame vám kvalitný obsah podložený osobnou skúsenosťou a dôveryhodnými zdrojmi.

Tešíme sa na váš názor !

   Zanechajte komentár alebo skúsenosť

   Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

   FitGo
   Registrácia nového účtu
   Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
   Reset Password