Výskok na vyvýšenú platformu – maximálna aktivácia svalov, minimálny stres kĺbov

Skákanie by malo byť súčasťou akéhokoľvek silového tréningu! Mali ste odvahu vyskúšať si ho? Ak nie, toto cvičenie je práve pre vás! Ak máte strach z prílišného napätia na vaše kĺby, toto cvičenie je riešením.

 

Popis cvičenia

 

V tomto prípade na videu uvidíte výskok na vyvýšenú platformu – schody. Pointa je v tom poukázať na to, že aj na netradičných miestach viete vykonávať rôzne cvičenia, vrátane tých s výskokom. Môžu byť súčasťou vášho domáceho tréningu – veď pre ne nepotrebujete žiadne vybavenie! Je veľmi vhodným cvičením pre spestrenie funkčného tréningu, kruhového tréningu…

-Pristátie- na vyvýšenej platforme dramaticky znižuje stres kĺbov, ktorý je inak vyvíjaný pri dopade. Je teda výbornou voľbou pre vysokofrekvenčný tréning. Maximálna aktivácia  svalov, minimálny stres kĺbov. Na tento fakt je veľmi nutné dbať v prípade športovcov vo vyššom veku, ako raz povedal jeden univerzitný profesor – vo vyššom veku, mládež, nie je problém vyskočiť, ale dopadnúť!

Výskoky zvyšujú vašu rýchlosť rozvoja sily, parameter určujúci to, ako rýchlo viete dosiahnuť vrchol sily.

 

Ako cvičenie vykonávať?

 

5 sérií x 3 opakovania (medzi každým opakovaním odpočinok 10 sekúnd). Odpočinok medzi sériami 3-5 minút, počas neho môžete čas využiť na vloženie cvičení zameraných na vrchnú časť tela alebo core (stred tela).

 

Jump training should be part of any strength training plan, such as my Huge in a Hurry program. Link in bio. . 📦 Here I demonstrate a “box” jump using a few stairs. The point is to show there are many unconventional places to make jump training a part of your daily routine. . Landing on an elevated surface drastically decreases stress on your joints, making this a perfect high-frequency training (HFT) exercise. . 👍🏼 You get maximal muscle activation and minimal joint stress. . ✏️ Programming: 3 reps with 10 seconds between each, rest 3-5 minutes to work your upper body or core, and repeat for 5 rounds. . 🤓Jumps increase your rate of force development (RFD), a measure of how quickly your muscles can reach peak force. ⬆️ RFD = ⬆️ vertical jump.

A post shared by Dr. Chad Waterbury (@drchadwaterbury) on

 

Dr. Chad Waterbury

Doktor fyzioterapie a neurofyziológ . Autor mnohých unikátnych a funkčných tréningových plánov. Pravidelne publikuje pre t-nation.com . Jeho rukami prešlo mnoho špičkových atlétov ale aj bežných klientov. Jeho unikátnu prax prezentujeme čitateľom na FitGo.sk s jeho vedomým súhlasom.

Tešíme sa na váš názor !

Zanechajte komentár alebo skúsenosť

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Doplnky vo výpredaji


FitGo
Registrácia nového účtu
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password