CFM Srvátkový (whey) proteín WPC 80 INSTANT – Je lacný ale aj kvalitný? Prečítajte si v našej recenzií

Ak by sme sa zákazníkov v našej krajine pýtali, prečo si vyberajú produkty od domácich (prípadne českých) značiek, odpovede by boli rôzne. Rovnako rôzne odpovede zo strany odborníkov na obchod, trhovú ekonomiku a marketing by boli na otázku, prečo sa na našom trhu domáce značky etablovali tak úspešne. Zvyčajne bez masívnej marketingovej kampane, bez reklamy v známych magazínoch o kulturistike či športe, bez atraktívnych, oku lahodiacich obalov.

 No aj tak majú na trhu a v konkurencii značiek zameraných na doplnkovú výživu nezastupiteľné miesto. Ich produkty užívajú mnohí rekreační, ale aj vrcholoví kulturisti. Nie vždy je u zákazníka na prvom mieste značka, mnohí z množiny zákazníkov radi siahnu po -neznačkovom- produkte s prívlastkom dobrá kvalita za rozumnú cenu.

A práve tento faktor spôsobil pred niekoľkými rokmi boom, priniesol pre zákazníka alternatívne značky bez svetla reflektorov.

V recenzii sme testovali proteín bez príchute, zvolili sme jeden z najpredávanejších proteínov značiek, ktoré vznikli u nás, alebo v Česku.

 

VÝROBCA – NU3TION.

logo nu3tionSpoločnosť  Nu3tion sa zaoberá výrobou produktov, doplnkov výživy z prvotriednych surovín. V ich ponuke nájdeme širokú paletu produktov, či už klasických proteínov (tip pre vás – veľmi zaujímavým je produktom je  Hydro proteín 80 % DH32, skvelo chutí, horkosť takmer necítiť, výborne sa rozpúšťa a má skvelé zloženie), superpotravín, orechových masiel, vlákniny, BCAA, jednotlivých aminokyselín, spaľovačov, kreatínov, tyčiniek, či tréningového vybavenia (oblečenie, šejkre, odmerky…).

 

Základný popis srvátkového proteínu WPC 80.

 

Táto recenzia sa venuje často skloňovanému produktu, srvátkovému proteínu. Vybrali sme si jeden z najpopulárnejších produktov značky Nu3tion – instantný srvátkový proteínový koncentrát, vyrobený šetrnou CFM metódou. Tento proces výroby je veľmi ohľaduplný voči vstupnej surovine, nedochádza k výraznej degradácií aminokyselín obsiahnutých v proteíne a tým sa zachová jeho biologická hodnota – Prečítajte s viac o srvátkových (whey) proteínoch .

Vyskúšali sme za vás proteín bez príchute (natural).


Kde kúpite produkt výhodne?
Vyberáme overeného predajcu produktu

 

Hodí sa na doplnenie bielkovín kedykoľvek počas dňa. Keďže sme sčítaní a rozumní vieme, že kritickým obdobím pre konzumáciu rýchlej bielkoviny je čas ihneď po tréningu. Ďalším vhodným obdobím je ráno, keď je optimálne prebudiť metabolizmus dávkou kvalitnej, rýchlej bielkoviny. Či už to bude lyžica proteínu rozmiešaná s gréckym jogurtom, niekoľkými lyžicami celozrnných ovsených vločiek s ovocím, alebo dáme prednosť tradičnejším, slovenským raňajkám a proteín vypijeme o niečo skôr, je na nás.

Po otvorení balenia produkt pekne vonia, má ľahkú mliečnu arómu. Prášok sa ponáša na tie od iných výrobcov.

100 g obsahuje 81 g bielkovín. Tento obsah je absolútne postačujúci. V 100 g nájdeme taktiež 5 g sacharidov (5 g cukrov), tuky sú zastúpené 8 g (nasýtené mastné kyseliny tvorí 6 g), soľ predstavuje 1 g. Energetická hodnota produktu (100 g) je 416 kcal (1758 kj).

Výrobcom udávaná dávka (30 g) obsahuje 24,3 g proteínov (bielkovín), obsah cukrov, tukov a soli je zanedbateľný.

Srvátkový proteín dodá telu kompletné spektrum aminokyselín, čo je výhodou v porovnaní s rastlinnými proteínovými produktmi.

 

Dávkovanie WPC 80.

Štandardná dávka = 30 g. Tú výrobca odporúča rozmiešať v 3 dcl vody.

Výrobca odporúča užívať najmä po tréningu alebo kedykoľvek cez deň (v prípade potreby doplniť príjem bielkovín.

Cena za jednu dávku.

V prípade 2500 g balenia 0,42 €.

Balenie.

400 g (13 dávok), 1000 g (33 dávok), 2500 g (83 dávok)

Poznámka: Na fotkách  je použitá vzorka produktu, reálne balenie WPC 80 je samozrejme väčšie.

 

 

 

Užívateľská recenzia WPC 80 INSTANT od Nu3tion.

 

Prečo testujeme proteín bez príchute?

Mnohí ľudia sa snažia nájsť produkt, v ktorom nájdu funkčnosť, kvalitný makronutrient (v tomto prípade bielkovinu) bez akýchkoľvek farbív, ochucovadiel a podobne.

Výrobcovia reagujú, v ponuke mnohých producentov nájdeme aj takéto produkty, reagujúce na požiadavky moderne a progresívne zmýšľajúceho trhu.

Vzhľadom na -natural- charakter nami testovaného produktu (proteín nebol ochutený) sme sa rozhodli produkt otestovať dvomi spôsobmi. Rozmiešali sme ho v čistej vode, neskôr aj v džúse.

Nutričné hodnoty sme rozoberali vyššie, hodnotíme ich kladne. Teší nás, že na svoje si vie prísť aj ten, kto si nepotrpí na chuti produktu a chce iba jednoduchým spôsobom dodať telu proteíny po namáhavom tréningu. Spôsob testovania bol zaujímavý, poďme sa preto pozrieť na výsledok nášho testu!

 

25 g proteínu + 200 ml vody

Rozmiešanie v pohári s lyžičkou zanechalo niekoľko menších hrudiek, avšak proteín bol ľahko konzumovateľný. Nič čo by mohlo odradiť prípadného konzumenta z fitka, ktorý si zabudol šejker doma a chce si tak iným spôsobom pripraviť svoj potréningový nápoj.

Skúsili sme aj rozmiešanie v šejkri. Po niekoľkých pretrepaniach sme do nášho pohára vyliali nápoj bez akýchkoľvek hrudiek, s minimálnou penou.

Proteín v šejkri

 

Ako chutil? Skvelo. Pripomínal nám veľmi dobrý domáci tvaroh s príjemnou mliečnou chuťou rozmiešaný vo vode. Príjemne šokoval, aj na tento neochutený proteín by sme si vedeli zvyknúť a piť ho s radosťou. Jednoducho zachutil.

 

25 g proteínu + 200 ml ovocnej šťavy

Postup sme zopakovali. Šťava spolu s proteínom po rozmiešaní lyžičkou vytvorila nápoj s niekoľkými menšími hrudkami, bez výraznej peny.

Po rozmiešaní v šejkri sme hrudky odstránili, nápoj preliali do pohára a ochutnali. Pravdupovediac, chutnejší bol ten, ktorý bol rozmiešaný vo vode. A to hodnotíme veľmi kladne!

 

Zhrnutie recenzie.

 

Produkt je prekvapením. V pozitívnom slova zmysle! Odporúčame ho, ak hľadáte neochutený proteín vyrobený šetrnejšou (CFM) metódou filtrácie, touto kúpou rozhodne nezvolíte zle! A ak hľadáte obdobný produkt ktorý je ochutený, na e-shope nájdete aj jeho ochutenú variantu.

 

Plusy WPC 80 INSTANT:
  • Zloženie
  • Cena
  • Rozpustnosť v šejkri
  • Chuť

Mínusy :
  • Rozpustnosť v prípade rozmiešania lyžičkou (zostane zopár hrudiek)

 

Kde kúpite produkt výhodne?
Vyberáme overeného predajcu produktu

 

Cena / Kvalita
Zloženie
Chuť
Rozpustnosť
Efektivita
0

Študent FTVŠ UK Bratislava, odbor Trénerstvo - fitness, kulturistika a silový trojboj. Certifikovaný tréner. Majster sveta v silovom trojboji. Venuje sa silovému tréningu, práci na estetickej postave. Trénerskej praxi sa venuje v Bratislave.

Tešíme sa na váš názor

Zanechať názor

Your total score

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password