Tag: Universal Nutrition

Universal Nutrition logo

1977 znamenal pre nadšencov kulturistiky zlatú éru. Film Pumping Iron, v ktorom okrem iných hviezdil Arnold, zmenil celú generáciu, pritiahol k budovaniu lepšej postavy a sily široké spektrum populácie. Na podujatí Mr. Olympia v New York City, v roku 77 zvíťazil Frank Zane.  V rovnakom čase bola založená spoločnosť Universal Nutrition v mestečku Linden. To leží 15 minút jazdy od Perth Amboy, rodiska známeho amerického kulturistu a vzpierača Johna Carrolla Grimeka (žil v rokoch 1910 – 1998).

Jedným z prvých produktov Universalu s logom atléta s Atlasovým kameňom na pleciach (Atlas bol grécky titan), boli proteíny z mlieka, vajec a sušenej pečene.

V roku 1983 došlo k zakomponovaní niekoľkých nových prvkov do línie produktov. Packs (paky, alebo balíčky) v produkte Animal Pak, ktorý všetci veľmi dobre poznáme, uľahčili dávkovanie vitamínov a minerálov mnohým športovcom. Tento systém vie dodať športovcovi presné množstvá mikronutrientov každý deň. Do výroby sa dostali aj ready-to-drink produkty (vhodné k okamžitej konzumácií, vypitu), ako napríklad Zero Plus 32, No Carb Plus, Gain On, a to dlho pred výraznejším príchodom obdobných produktov na celosvetový trh.

1986  – Lee Haney zvíťazil na pódiu Mr. Olympia 3. krát! V konečnej bilancií má vo svojej zbierke 8 sošiek Sandowa. Začal sa presadzovať trend výraznejšej hmoty nad estetikou tela. Môžeme konštatovať, že zlatá éra bodybuildingu bola na ústupe.

V rovnakom roku spoločnosť Universal presťahovala svoju centrálu z maličkého mestaLinden do väčšieho mesta New Brunswick v štáte New Jersey. Tá sa tu nahádaza dodnes. Nové logo spoločnosti sa objavilo na produktoch akými boli Natural Sterol Complex, alebo  Atomic Muscle Builder – unikátna zmes mliečnych, vaječných a pečeňových proteínov doplnených pivovarskými kvasnicami, ktoré sa v produktoch nachádzajú dodnes! Pivovarské kvasnice obsahujú vitamíny skupiny B, minerály ako vápnik, draslí, horčík a fosfor, stopové prvky, esenciálne aminokyseliny.

 

Rokom 1989 sa začala spolupráca medzi menami Arnold Schwarzenegger a Jim Lorimer. Spolu vytvorili novú súťaž v kulturistike, podujatie s názvom IFBB Arnold Classic. Tá sa časom rozmohla aj na iné kontinenty. Historici nášho športu vedia, že prvý -Arnold- bol usporiadaný v Columbuse, štát Ohio. Zvíťazil na ňom mladý kulturista narodený v meste New Brunswick, Rich Gaspari. V rovnakom roku sa v centrále spoločnosti vytvorilo nové logo, podčiarkujúce slávnu históriu tejto značky suplementov.

1993 – Chris Cormier zvížazil na NPC USA šampionáte. Na Olympii zvíťazil Dorian Yates, pochádzajúci zo Spojeného kráľovstva (mesto Walmley). Na podujatí Arnold Classic zvíťazil Flex Wheeler, podľa mnohých jeden z najlepších a najestetickejších kulturistov moderných čias!

Došlo k modernizácií loga Universal, spolu s ním boli predstavené nové preparáty pre hardcore kulturistov – BCAA 2000, Amino 1900, Carbo Plus.

PRODUKTY UNIVERSAL NUTRITION

 

 

Bestseller

  Zobraziť ponuku v obchode Animal Flex je pre nás synonymum pojmu kĺbová výživa. Kto by tento produkt nepoznal? Plechový valec s gumeným krytom ...

Séria produktov Animal je vytvorená spoločnosťou Universal Nutrition s cieľom priniesť inovatívne podávanie doplnkovej výživy, suplementácie vo forme pakov ...

Naša voľba

Ľahko skladná dóza Animal Pak  sa vojde aj do menšej tréningovej tašky. V nej sú pedantne zabalené vrecúška s tabletami a kapsulami obsahujúcimi to najlepšie ...

Séria produktov Animal je vytvorená spoločnosťou Universal Nutrition s cieľom priniesť inovatívne podávanie doplnkovej výživy, suplementácie vo forme pakov ...

Výpredaj doplnkov 70%!

FitGo
Register New Account
Staň sa plnohodnotným členom FitGo komunity, nastav si profilový obrázok a rezervuj si svoje unikátne meno
Reset Password