Universal Nutrition – Značka, ktorá vyrába viac ako len špičkové vitamíny a kĺbovú výživu

Ak vám záleží na užívaní suplementov od renomovaného výrobcu s dlhoročnou tradíciou v produkcií doplnkov výživy, vsaďte na Universal Nutrition!

Prečo? Pretože svetoznáme produkty pre skutočných hardcore kulturistov, ale aj atlétov všestranného zamerania produkujú od roku 1977! Rok 2017 znamenal pre vzťah medzi zákazníkom a výrobcom dôležitý míľnik, ktorý predstavujú štyri dekády budovania dôvery k produktom značky Universal.

 

Universal Nutrition

História značky Universal Nutrition.

1977 znamenal pre nadšencov kulturistiky zlatú éru. Film Pumping Iron, v ktorom okrem iných hviezdil Arnold, zmenil celú generáciu, pritiahol k budovaniu lepšej postavy a sily široké spektrum populácie. Na podujatí Mr. Olympia v New York City, v roku 77 zvíťazil Frank Zane.  V rovnakom čase bola založená spoločnosť Universal Nutrition v mestečku Linden. To leží 15 minút jazdy od Perth Amboy, rodiska známeho amerického kulturistu a vzpierača Johna Carrolla Grimeka (žil v rokoch 1910 – 1998).

Jedným z prvých produktov Universalu s logom atléta s Atlasovým kameňom na pleciach (Atlas bol grécky titan), boli proteíny z mlieka, vajec a sušenej pečene.

V roku 1983 došlo k zakomponovaní niekoľkých nových prvkov do línie produktov. Packs (paky, alebo balíčky) v produkte Animal Pak, ktorý všetci veľmi dobre poznáme, uľahčili dávkovanie vitamínov a minerálov mnohým športovcom. Tento systém vie dodať športovcovi presné množstvá mikronutrientov každý deň. Do výroby sa dostali aj ready-to-drink produkty (vhodné k okamžitej konzumácií, vypitu), ako napríklad Zero Plus 32, No Carb Plus, Gain On, a to dlho pred výraznejším príchodom obdobných produktov na celosvetový trh.

1986  – Lee Haney zvíťazil na pódiu Mr. Olympia 3. krát! V konečnej bilancií má vo svojej zbierke 8 sošiek Sandowa. Začal sa presadzovať trend výraznejšej hmoty nad estetikou tela. Môžeme konštatovať, že zlatá éra bodybuildingu bola na ústupe.

V rovnakom roku spoločnosť Universal presťahovala svoju centrálu z maličkého mestaLinden do väčšieho mesta New Brunswick v štáte New Jersey. Tá sa tu nahádaza dodnes. Nové logo spoločnosti sa objavilo na produktoch akými boli Natural Sterol Complex, alebo  Atomic Muscle Builder – unikátna zmes mliečnych, vaječných a pečeňových proteínov doplnených pivovarskými kvasnicami, ktoré sa v produktoch nachádzajú dodnes! Pivovarské kvasnice obsahujú vitamíny skupiny B, minerály ako vápnik, draslí, horčík a fosfor, stopové prvky, esenciálne aminokyseliny.

 

Rokom 1989 sa začala spolupráca medzi menami Arnold Schwarzenegger a Jim Lorimer. Spolu vytvorili novú súťaž v kulturistike, podujatie s názvom IFBB Arnold Classic. Tá sa časom rozmohla aj na iné kontinenty. Historici nášho športu vedia, že prvý -Arnold- bol usporiadaný v Columbuse, štát Ohio. Zvíťazil na ňom mladý kulturista narodený v meste New Brunswick, Rich Gaspari. V rovnakom roku sa v centrále spoločnosti vytvorilo nové logo, podčiarkujúce slávnu históriu tejto značky suplementov.

1993 – Chris Cormier zvížazil na NPC USA šampionáte. Na Olympii zvíťazil Dorian Yates, pochádzajúci zo Spojeného kráľovstva (mesto Walmley). Na podujatí Arnold Classic zvíťazil Flex Wheeler, podľa mnohých jeden z najlepších a najestetickejších kulturistov moderných čias!

Došlo k modernizácií loga Universal, spolu s ním boli predstavené nové preparáty pre hardcore kulturistov – BCAA 2000, Amino 1900, Carbo Plus.

 

1997– Universal považuje za jednu zo svojich úloh aj šírenie vzdelanosti v oblasti kulturistiky! Neide predsa iba o biznis a predaj… Spustil sa projekt Universal Matters, časopis o životnom štýle vo sférach fitness a kulturistiky. Obsahoval zaujímavé články o stravovaní, tréningu a výžive. Poskytoval užitočné a praktické informácie pre vyznávačov železnej hry naprieč celými USA. Na obálke z roku 1999 je fitneska Monica Brant, sponzorovaná spoločnosťou Universal.

 

Moderná éra značky. Spoločnosť si uvedomuje dôležitosť komunity fitnes a bodybuilding nadšencov! Chce robiť biznis s rukopisom starej školy, priniesť zákazníkom viac než len dózu s proteínovým prachom. V roku 2010 začala aktívne pracovať na marketingu a komunikácií so zákazníkom pomocou internetu. S projektom Universal Bodybuilding Camp ponúkla amatérskym kulturistom možnosť učiť sa priamo od top profíkov kulturistiky dneška i minulosti! Dnes aj v minulosti chlapci v Universal veria, že skutočná sila sa skrýva vo vedomostiach!

Doplnky Vyzivy Universal Nutrition

V roku 2011 sa pokračovalo v duchu -dobrovoľne pre komunitu-. V duchu – čo dáš, to dostaneš, tím Universal participoval na jednej z mnohých akcií s názvom Potiahni lietadlo!, z ktorej výťažok bol venovaný na charitatívne účely. Tím v zložení zamestnanci spoločnosti, fanúšikovia a sponzorovaní športovci potiahol lietadlo Boeing 737, vážiace viac ako 42 ton, na ploche letiska Newark Liberty International. V rýchlosti ťahania lietadla tím skončil na skvelom 2. mieste!

 

2012 – Zamestnanci a sponzorovaní atléti tímu UN usporiadali Universal Road Trip. Na tejto ceste v staručkom Volkswagene z roku ´77 (hippiesácka dodávka) sa stretli s mnohými fanúšikmi a ponúkli im možnosť pozrieť sa zblízka na vypracované postavy, inšpirovať a podebatovať so zástupcami značky.

Na ceste z fitka do fitka, naprieč rôznymi destináciami, sa tím venoval trénovaniu, jedlu, diskusiám. Po tomto prvom výlete nasledovali ďalšie podobné v Nemecku a Rakúsku, Rio de Janeiru, Anglicku, Toronte, Montreale a iných miestach.

 

 

2016 – Spoločnosť čaká v roku 2017 výnimočné jubileum – 40 rokov v biznise s doplnkami výživy. V pláne je pokračovanie v proklientskej orientácií, v inováciách, ponúkaní toho najlepšieho čo vedia múdre hlavy spoločnosti vymyslieť.

 

HVIEZDY TÍMU UNIVERSAL NUTRITION

 

 Antoine Vaillant

IFBB Pro kulturista, pochádza z Montrealu (Kanada). Pro kartu získal v roku 2012, po víťazstve na CBBF Canadian Nationals. Zvíťazil vo svojej váhovej kategórií a zároveň sa stal absolútnym víťazom súťaže!

 

 

 Antoine Vaillant

 

Shaun Clarida

Americký IFBB Pro kulturista súťažiaci v profi lige v kategórií do 212 libier. Súťaží s prezývkou -The Giant Killer- (tá ho sprevádza kvôli tomu, že je schopný poraziť omnoho vyšších súperov). K jeho top umiestneniam patrí 3. miesto na 2017 Kuwait Pro, taktiež víťazstvo na IFBB  Dallas Europa Pro.

Shaun Clarida

PRODUKTY UNIVERSAL NUTRITION

 

LÍNIA PRODUKTOV ANIMAL :

ANIMAL PAK

Produkt je výnimočný veľmi kvalitným obsahom vitamínov a minerálov, aminokyselín, antioxidantov a stopových prvkov. To najlepšie pre podporu výkonu na tréningu a regenerácie! V jednotlivých vrecúškach nájdete 11 tabliet s 55 látkami. Počet vrecúšok je 44. Výrobca odporúča skonzumovať dve vrecúška (paky) denne, my sa domnievame, že si postačíte aj s jedným, najmä ak ste bežným cvičencom, ktorý cvičí 3x v týždni, bez dvojfázových tréningov.

Jednoznačne odporúčame!

 Animal Pak

ANIMAL FLEX

V našej recenzii tohto produktu sme potvrdili, že táto kĺbová výživa naozaj funguje. Jedná sa o dlhodobo najpredávanejší produkt tejto kategórie a značky, v 44 sáčkoch nájdeme 8 tabliet s rôznym účinkom. Pre podporu sily a zdravia kĺbov, šliach, väzov. Užívajte preventívne, nie len v prípade bolestí a problémov s kĺbovým aparátom! 1 pak denne je osvedčeným riešením. Viac sa o dozviete v našej podrobnej recenzií Animal Flex.

 Animal Flex

ANIMAL CUTS

Produkt môžeme len pochváliť, dostali sme naň výborné referencie od slovenských súťažných kulturistov a bikiny fitnessky! Niektorým stačila na dosiahnutie optimálnej formy polovica balenia. Ak plánujete rysovaciu diétu, či už kvôli dovolenke v teple alebo súťažným ambíciám, Cuts stojí za vyskúšanie.

 Animal Cuts

ANIMAL M-STAK

K schopnostiam tohto produktu patrí zvýšenie prirodzenej hladiny testosterónu a iných anabolických hormónov (rastový hormón, IGF-1, luteinizačný hormón, inzulín. Pomáha predchádzať nežiaducemu premieňaniu testosterónu na hormón esterogén.

Je vhodný po AS cykle a aj počas neho, zlepšuje funkčnosť pečene, pocit energie pre výkon, v zložení nájdeme aj vitamíny s minerálmi. V zložení, pre podporu hladiny anabolických hormónov, nájdeme aj zaujímavé prírodné látky, ako napríklad populárny ecdysterone, senovku grécku (semienka), extrakt z listu banaba.

Balenie obsahuje 21 pakov ktoré sa užívajú približne 30 minút pred začiatkom tréningu.

 

ANIMAL TEST

Táto špeciálna zmes účinných látok z rady Animal zvýši vašu úroveň testosterónu, silu a muskulatúru. Zloženie je unikátne navrhnuté tak, aby ruka v ruke s optimálnym tréningom a stravovaním boli dosiahnuté tie najlepšie výsledky!

Kyselina arachidonová, divanillyl tetrahydrofuran, cissus quadrangularis (výťažok), bioperín, dihydroxibergamotin. To sú v zložení najdôležitejšie látky produktu. Užívajte 1 pak po jedle, v prípade že v daný deň trénujete, doprajte si ho s jedlom po téningu. V dóze sa nachádza 21 vrecúšok.

Animal Test 

ANIMAL PM

V 30 vrecúškach nájdeme zloženie podporujúce regeneráciu po tréningu, konkrétne počas veľmi dôležitej fázy nášho života – spánku. Tento produkt má za úlohu vytvoriť také prostredie, v ktorom telo dokonale zregeneruje a stane sa silnejším. Hlavným cieľom je podporiť vylučovanie rastového hormónu, ale aj iných hormónov podieľajúcich sa na regenerácií, ktorá robí zo športovcov šampiónov.

Produkt obsahuje látky zoskupené do troch komplexov – komplex pre podporu vylučovania rastového hormónu, komplex pre zvýšenie imunity a regenerácie, komplex pre lepší spánok a relaxáciu organizmu.

Odporúčame užívať 30 minút pred spaním (1 pak).

ANIMAL PM 

ANIMAL PUMP

Asi každý túži po skvelom tréningu. Sústredenosť, vytrvalosť, sila, skvelé napumpovanie svalov až do pocitu explodovania.

Dávka obsahuje 3000 mg kreatínového matrixu, 2000 mg NO complexu, ktorý roztiahne cievy a zvýši prietok krvi v tvrdo pracujúcich svaloch. Energetický komplex (500 mg) s obsahom kofeínu a guarany nakopne pred tréningom, komplex antioxidantov (700 mg) ochráni pred voľnými radikálmi. -Pump- komplex (1000 mg) pomôže sa dostaním a udržaním krvi do požadovaných partií.

Užívajte na lačný žalúdok, jeden pak 30 minút pred výkonom. V balení nájdeme 30 pakov.

ANIMAL PUMP

 

Recenzie doplnkov výživy od Universal Nutrition. 

Séria produktov Animal je vytvorená spoločnosťou Universal Nutrition s cieľom priniesť inovatívne podávanie doplnkovej výživy, suplementácie vo forme pakov ...

Naša voľba

Ľahko skladná dóza Animal Pak  sa vojde aj do menšej tréningovej tašky. V nej sú pedantne zabalené vrecúška s tabletami a kapsulami obsahujúcimi to najlepšie ...

Séria produktov Animal je vytvorená spoločnosťou Universal Nutrition s cieľom priniesť inovatívne podávanie doplnkovej výživy, suplementácie vo forme pakov ...

Bestseller

Animal Flex je pre nás synonymum pojmu kĺbová výživa. Kto by tento produkt nepoznal? Plechový valec s gumeným krytom s červeno-čiernym dizajnom, skrývajúci ...

FitGo