Recenzia značky BSN – Lídra na trhu s doplnkami výživy pre profesionálnych športovcov aj amatérov

Bio-Engineered Supplements and Nutrition, Inc. V skratke BSN nutrition. Vznik spoločnosti sa datuje k roku 2001. Spoločnosť sa venuje vývoju doplnkov výživy pre zdravie, tréning a zlepšenie výkonnosti. Je súčasťou celosvetovej skupiny Glanbia, ktorá pôsobí v 32 krajinách. Glanbia získala BSN v januári 2011.Má vedúcu pozíciu na trhu športovej výživy, syrov, mliečnych prísad, vitamínových a minerálových zmesí. Svoje produkty predáva do vyše 130 krajín sveta.

Glanbia vlastní taktiež spoločnosť Optimum Nutrition, ktorá má silnú pozíciu na trhu prémiových doplnkov výživy, najmä na báze srvátky.

BSN je na celosvetovom trhu jedným z top spoločností v inováciách a vytváraní špičkových preparátov. Úspechy značky, ktoré stojí za spomenutie, sú ocenenia v počte 35 v oblasti športovej výživy. Niet žiadnej firmy zaoberajúcej sa suplementačnou výživou, ktorá by sa mohla pochváliť podobnou bilanciou. Okrem dobrej reputácie vďaka dlhoročným skúsenostiam so značkou je aj tento fakt skutočnosťou, pre ktorú je portfólio ich produktov tak populárne!

 

Všetky produkty značky BSN sú celosvetovo distribuované do vyše 40000 kamenných predajní, významným pôsobiskom je samozrejme taktiež internetový predaj.

BSN LOGO

Logo výrobcu BSN

Podporovaní športovci

V histórií pôsobenia v BSN tíme nájdeme naozaj elitné mená zo sféry fitnes a kulturistiky!

Ronnie Coleman

Kráľ na tróne Mr. Olympia v rokoch 1998 – 2005. Roky 1998 a 2005 boli významné pre PRO kulturistiku práve v tom, že znamenali nástup jednej kulturistickej legendy a odchod druhej. Ronnie Coleman v roku 1998 získal titul najlepšieho profesionálneho kulturistu planéty (New York City, Madison Square Garden). Odniesol si 110000 $ a nechal za sebou borcov ako Flex Wheeler (2.), Nasser El Sonbaty (3.), Kevin Levrone (4.), Shawn Ray (5.), Chris Cormier (6.). Pre porovnanie, Phil Heath si vďaka tohtoročnej Olympii prilepšil až o 400000 $!

Momentálne sa venuje propagácii a biznisu so svojou vlastnou značkou Ronnie Coleman Signature Series.

 

Ronnie Coleman

Ronnie Coleman, 8-násobný Mr. Olympia, pri príležitosti 2011 Arnold Schwarzenegger Classic Expo (Columbus, USA).

Dennis Wolf

Pôvodom z nemeckej rodiny, narodený v meste Tokmok, v niekdajšom Sovietskom zväze. Od roku 1989 žil v meste Topki. Rok 1992 znamenal sťahovanie do Nemecka, konkrétne mesta Marl. K tréningu v posilňovni sa Wolf dostal, rovnako ako mnohí iní kulturisti, prostredníctvom bojových umení.

Momentálne si plní svoj americký sen, snaží sa pôsobiť na západnom pobreží a čo najviac vyťažiť zo svojej bohatej kulturistickej kariéry.

Momentálne je tvárou spoločnosti Amix Nutrition, aj u nás veľmi známej značky doplnkovej výživy.

Dennis Wolf

Nemecký IFBB Pro bodybuider. Majster sveta a absolútny víťaz IFBB majstrovstiev sveta 2005. Na Olympii (najváženejšej pro súťaži) sa mu najviac darilo v roku 2013 (3. miesto).

Roelly Winklaar

Z karibského Curacao sa ako dieťa dostal do Holandska. Bol oslovený majiteľom posilňovne s ponukou, že mu uhradí fitko a všetky náklady spojené s prípravou, ak sa odhodlá na prvú súťaž. Stretol sa s náznakmi rasizmu a odsudzovania, no svojou tvrdou prácou a disciplínou to dotiahol na veľmi rešpektovanú osobnosť fitnes priemyslu. Na poslednej Olympii skončil šiesty. Zaujímavosťou je, že veľmi dlho spolupracoval s trénerkou Sibil Peeters.

Koho zastupuje momentálne? Yamamoto Nutrition.

Bol súčasťou tímu od roku 2011. IFBB Pro kulturista narodený v Curacao, žijúci v Holandsku. Posledným veľkým úspechom je aj víťazstvo na 2017 EVLS Prague Pro.

Roelly Winklaar

Bol súčasťou tímu od roku 2011. IFBB Pro kulturista narodený v Curacao, žijúci v Holandsku. Posledným veľkým úspechom je aj víťazstvo na 2017 EVLS Prague Pro.

Súčasný tím tvoria zástupcovia kategórií ako je mens physique, bikini, fitnes osobnosti a profesionálni kulturisti.

ŠportovciProdukty BSN

Ak zvolíte doplnky výživy od BSN, určite nezvolíte zle! Inovatívne metódy vo výrobe a výskum v danej oblasti sú dôležitými faktormi pre napredovanie vývoja rady suplementov BSN. Predstavme si produkciu BSN hneď v niekoľkých kategóriách.

Proteíny

Proteíny, ktoré vyrába spoločnosť BSN spoznáte jednoducho, okrem známeho červeného obalu majú pred samotným názvom prívastok SYNTHA . Nasledujúce proteíny nájdete na Slovensku, ostatné ako SYNTHA-6RTD alebo ISOBURN sú dostupné len na zahraničnom trhu (USA)

SYNTHA-6

Viaczložkový proteín, ospevovaný vďaka okúzľujúcej chuti a skvelej schopnosti zasýtiť. 22 g bielkovín v dávke, vhodný ako náhrada jedla. Dodá telu nálož energie, bielkovín a neobsahuje umelé farbivá! Každý fanúšik -Big- Ronnieho Colemana si pamätá jeho videá, v ktorých si sype do mixéra niekoľko odmeriek tohto kultového produktu.

SYNTHA 6

Balenie proteínu SYNTHA 6

 

SYNTHA-6 EDGE

Produkt s odlišným zložením v porovnaní so Synthou-6. Edge prináša zvýšenie množstva bielkovín na 24 gramov, ubudla vláknina, znížil sa taktiež obsah tukov a sacharidov. Výnimočná chuť ostala. Balenie -schudlo- na veľkosť 1870 g.

SYNTHA-6 EDGE

Balenie proteínu SYNTHA-6 EDGE

 

WHEY DNA

Srvátkový proteínový produkt . Hlavnou časťou bielkovinovej zložky je srvátkový koncentrát. V 34 gramovej dávke nájdeme 24 g bielkovín. Výhodou je vynechanie aspartamu, namiesto neho bola použitá zdravšia sukralóza. Obsahuje minimálne množstvo nasýtených tukov a trans mastných tukov. Rozmiešanie je vhodne vo vode alebo mlieku. Chuťovo ako aj ostatné produkty tejto značky nesklame. Ak sa radi odmeníte po dobrom tréningu chutným proteínom, môže byť tento produkt tou správnou voľbou.

WHEY DNA

Balenie srvátkového proteínu WHEY DNA

Aminokyseliny (BCAA)

Práve BCAA sú doplnkvy výživy, ktoré preslávili značku BSN aj u nás. Ich Amino X sú dlhodobo lídrom na trhu BCAA . V zahraničí k dostaniu aj verzia Amino X EDGE, ktorá okrem regenerácie dodáva telu aj energiu.

AMINO X

Prečítajte si našu recenziu Amino X.

Instantné aminokyseliny so skvelou chuťou, tak dobrou, že sa vám balenie naozaj rýchlo minie! Pre ozajstných fajnšmekrov! 10 g aminokyselín v 14,5 g dávke, absolútne bez cukru, s obsahom dôležitého vitamínu D (ktorý je považovaný skôr za hormón). Z celkového množstva aminokyselín (10 g) tvoria 4 g BCAA. Vhodné na konzumáciu kedykoľvek počas dňa, pred, počas, prípadne po tréningu.

AMINO X

Balenie BCAA AMINO X

BCAA DNA

Produkt s vysokým obsahom BCAA nesmie chýbať v línií produktov žiadneho výrobcu. Ani BSN nie je výnimkou. O význame BCAA, ich pozitívnych účinkoch na regeneráciu, tréning a nárast svalovej hmoty a sily sa môžete dočítať aj na našom webe. Tento preparát prináša ideálny pomer 2:1:1, 5 g BCAA v 5,7 g dávke. Neutrálna chuť (bez príchute) umožňuje zmiešať tieto BCAA napríklad s vašim obľúbeným džúsom, dodáte tak telu rýchle cukry ktoré -otvoria- svalovú bunku a zlepšia vstup pre samotné BCAA. Odporúčame užívať ráno a v čase tréningu, či už pred, počas alebo po ňom.

BCAA DNA

Balenie Aminokyselín BCAA DNA

GLUTAMINE DNA

Podpora regenerácie, syntézy svalových proteínov. V mikronizovanej forme. 60 dávok v balení, len čistý glutamín bez akýchkoľvek látok, ktoré by mohli zbytočne zaťažiť organizmus a trávenie. Dávkovanie podľa potreby, obvykle sa berie po tréningu, prípadne ráno a večer. 5,15 g odmerku (tá obsahuje 5 g čistého glutamínu) odporúča výrobca rozmiešať s 250 ml vody alebo inej tekutiny.

GLUTAMINE DNA

GLUTAMINE DNA

Gainery

Ak potrebujete zvýšiť príjem sachardov sú gainery od BSN vhodným adeptom .

TRUE MASS

Ozajstná hmota! Prípravok vhodný na zvýšenie hmotnosti a energetického príjmu športovcov rôznych odvetví. Výrobca určil gramáž jednej dávky na 145 g. tá obsahuje 47 g bielkovín, 83,5 g sacharidov (v nich 20 g cukrov), tuky sú zastúpené 4,5 g. Z minerálov tu nájdeme vápnik (377 mg), fosfor (283 mg), sodík (274 mg).

True Mass Glycogen-Uptake-Matrix predstavuje originálne navrhnuté zloženie rýchlejších a pomalších sacharidov.

Zmes proteínov predstavuje šesť rôznych zložiek – výrobca uvádza antikatabolický účinok po dobu sedem hodín, postupné dodávanie aminokyselín vašim regenerujúcim svalom.

Glutamin AKG a Glutamin Peptid zvyšujú imunitu, negatívny katabolický účinok a pozitívnu hormonálnu bilanciu. Aminogen a Papain sú enzymatickou zbraňou v boji so vstrebávaním proteínov v maximálnej možnej miere. Vláknina má nezastupiteľnú úlohu v stravovaní človeka a nájdeme ju aj v tomto produkte. MCT tuky majú pozitívny vplyv na výkon a boj so zlými tukmi.

TRUE MASS 1200

Takto vyzerá gainer TRUE MASS

TRUE MASS 1200

Všetky dobré vlastnosti v porovnaní s True Mass boli zachované! Ako zdroj sacharidov sa k maltodextrínu a polydextróze pridala poriadna nálož ovsenej múky, čo určite poteší mnohých priaznivcov zdravšieho stravovania. Obohatený o vitamíny A, C, vápnik a železo. V 2 odmerkách (denná dávka = 320 g) nájdete 1248 kalórií, 18 g tuku, 54 g bielkovín a 210 g sacharidov. Ak ste človek, ktorý má naozaj problém s priberaním, prípadne vykonávate náročnú fyzickú aktivitu a energetický výdaj neviete pokryť stravou, tento produkt vám môžeme odporučiť. Dennú dávku odporúčame skonzumovať nasledovne – polovica ihneď po výkone, polovica na desiatu alebo olovrant.

 

Predtréningovky

Ľudovo nazývané “pumpy” od BSN  sú dlhodobým hitom v USA. U nás nedostanete všetky predtréningovky, ktoré značka vyrába avšak tieto dve hlavné pretréningovky sú rovnako postačujúce.

NO-XPLODE 3.0

Najnovšia generácia tohto veľmi obľúbeného produktu s opäť lepším zložením! Ak vás zaujíma zlepšenie atribútov akými sú výbušnosť, vytrvalosť, maximálny výkon v sile a skvelá chuť a rozpustnosť, produkt stojí za vyskúšanie. Predáva sa v troch rôznych baleniach (1000 g, 600g a 240 g), je vhodný aj pre iné športové odvetvia.

Vitamínová a minerálová zložka má podporiť vstrebateľnosť hlavých zložiek, podporiť imunitu a regeneráciu. Obsahuje kreatín, beta-alanín, taurín, arginín, kofeín a veľa iného. Z nášho pohľadu, po vyskúšaní jednej dávky, sme prišli na to, že efektívne zvýši energiu, sústredenie, výkon a umožní skvelú -pumpu-.  Ešte lepšie nám fungoval po užití dvoch rovných odmeriek. Chutí osviežujúco, pochutnali sme si.

NO-XPLODE 3.0

Pretréningovka NO-XPLODE 3.0

NITRIX 2.0

Produkt v tabletovej forme s jediným cieľom – maximalizovať účinnosť tréningu. Najnovší Nitrix prináša aminokyselinu citrulín, ktorá predstavuje prekurzor pre tvrbu oxidu dusnatého. Odporúčame ho skombinovať s ďalším produktom z rady BSN, napríklad NO-XPLODE 3.0 pre lepšiu účinnosť.

 

Nepremeškaj doplnky vo výpredaji !